reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzieci urodzone w 33/34 tygodniu ciąży

mlodamamax2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witajcie, czy któraś z was urodziła swoje maleństwo w 33/34 tygodniu? Czy maleństwo ma szanse normalnie sie rozwijać urodzone tak wcześnie? Obecnie jestem w 32 tygodniu i 4 dni szyjka jest znacznie skrócona, brzuch opadł w dół no i skurcze... Lekarz dał mi już podwójną dawke leków rozkurczowych no i leżeć żeby choć 4 tygodnie jeszcze wytrzymać. Mała waży 1910g więc mówi że nie jest źle tylko płuca jeszcze nie rozwinięte do końca po za tym wszystko dobrze ale jednak jest spore zagrożenie że urodze wcześniej. Wiem są leki na zachamowanie ale nie chce ponieważ raz już to przechodziłam, później wywoływanie w 42 tygodniu na moje żądanie bo mały sie już prawie nie ruszał... W sktócie koszmar.... Dlatego teraz mam więcej rozkurczowych żeby znow nie zachamowywać przedwczesnego porodu.

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
Urodziłam niedużo później, bo było 35t1d (i to rano).
Z problemów było tylko wzmożone napięcie mięśniowe (jeśli bym ciążę donosiła, to pewnie też by było). Ani chwili młody nie był w inkubatorze. Nie dostałam także nic na rozwój płuc. Nieco nasiliła mu się żółtaczka. W szpitalu spędziliśmy 5 dni (w tym 1 dzień był na oddziale wcześniaków).
Obecnie ma prawie 4 lata i największym problemem jest to, że bardzo niewyraźnie mówi. Ale najważniejsze, że już próbuje mówić cokolwiek, więc jest nadzieja, że szybko nadrobi (jeszcze z pół roku temu było tylko mama, tata, bibi, nie).

mlodamamax2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Urodziłam niedużo później, bo było 35t1d (i to rano).
Z problemów było tylko wzmożone napięcie mięśniowe (jeśli bym ciążę donosiła, to pewnie też by było). Ani chwili młody nie był w inkubatorze. Nie dostałam także nic na rozwój płuc. Nieco nasiliła mu się żółtaczka. W szpitalu spędziliśmy 5 dni (w tym 1 dzień był na oddziale wcześniaków).
Obecnie ma prawie 4 lata i największym problemem jest to, że bardzo niewyraźnie mówi. Ale najważniejsze, że już próbuje mówić cokolwiek, więc jest nadzieja, że szybko nadrobi (jeszcze z pół roku temu było tylko mama, tata, bibi, nie).
Dziękuje za odpowiedź. Dobrze wiedzieć że jest cień nadzieji że będzie wszystko dobrze, mam w rodzinie jednego wczesniaka ale z 26 tygodnia więc jest już spora różnica...

kinga30

Rozwiązania
4
Ja też urodziłam w 35 tygodniu młody był 4 dni w inkubatorze nie trzymał temperatury. Urodzil się duży 3090.Mieliśmy przepukline pepkowa podobno częste u wcześniaków ale dość szybko się wciagla. Zoltaczka trwała u nas 7 tygodni. Mieliśmy wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrie. I niewyksztalcona panewke biodrowa ale szeroko pieluszkowalismy tylko 3 miesiące. Teraz już ma prawie 2 latka wszystko jest dobrze zaczął chodzić jak miał 11 miesięcy, mówi już wszystko, spokojnie idzie się z nim dogadać

mlodamamax2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja też urodziłam w 35 tygodniu młody był 4 dni w inkubatorze nie trzymał temperatury. Urodzil się duży 3090.Mieliśmy przepukline pepkowa podobno częste u wcześniaków ale dość szybko się wciagla. Zoltaczka trwała u nas 7 tygodni. Mieliśmy wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrie. I niewyksztalcona panewke biodrowa ale szeroko pieluszkowalismy tylko 3 miesiące. Teraz już ma prawie 2 latka wszystko jest dobrze zaczął chodzić jak miał 11 miesięcy, mówi już wszystko, spokojnie idzie się z nim dogadać
Dziękuje za odpowiedź i gratulacje że tak dobrze sie rozwija jak na wczesniaka. Mój teraz też ma dwa lata i 4 miesiace, też zaczął chodzić jak miał 11 miesięcy tylko mówić sie mu za bardzo nie chce ale nie jest źle mówi na tyle ile może za to wszystko rozumie

kamiladon

Rozwiązania
0
Ja urodziłam blizniaki w 34tc. Dzieci mają 7miesiecy i są zdrowe i rozwijają się normalnie.
Urodzili się 1970g i 1980g. W 31rc miałam podane sterydy wiec oddychalu całkiem samodzielnie. W inkubatorze byli tylko 1 dzień aby się wygrzac. Ogolnier na neonatologiu 16dni ale to dlatego, że nie mieli odruchu ssania i na początku karmieni byli przez sonde. Gdy zalapali jedzenie przez smoczka to wyszliśmy do domu. Teraz syn waży 8kg, a córka 9 także pulpeciki :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

mlodamamax2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja urodziłam blizniaki w 34tc. Dzieci mają 7miesiecy i są zdrowe i rozwijają się normalnie.
Urodzili się 1970g i 1980g. W 31rc miałam podane sterydy wiec oddychalu całkiem samodzielnie. W inkubatorze byli tylko 1 dzień aby się wygrzac. Ogolnier na neonatologiu 16dni ale to dlatego, że nie mieli odruchu ssania i na początku karmieni byli przez sonde. Gdy zalapali jedzenie przez smoczka to wyszliśmy do domu. Teraz syn waży 8kg, a córka 9 także pulpeciki :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuje za odpowiedź. U mnie będzie dobrze jeżeli dotrwamy do 34 ale mam nadzieje że uda sie nam choć do 36 żeby było wszystko dobrze. Spore maluchy już :) oby tak dalej :)

Wnuczka

Rozwiązania
1
Ja co prawda urodziłam 38 tyg 5 dzień ale moja córcią była bardzo mala jak na donoszona ciążę ważyła 2640g. Dlatego chętnie czytał o malutkich dzieciach hak sobie radzą. Nikt do tej pory nie podał mi powodu tak niskiej wagi ale najważniejsze ze córka jest zdrowa... przybierala jak na drożdżach po 6 tyg ważyła 5300 g. Zaczęła chodzić hak miała równe 9 miesięcy. Obecnie jest cudowna 17- miesięczna dziewczynka bardzo rozgadana potrafi powtórzyć wszystko jest też bardzo mądra i rozumny w porównaniu do rówieśnikow. Małe kruszynki radzą sobie bardzo dobrze często potrafią w mgnieniu oka nadrobić rówieśnikow... wiec głowa do góry trzymam kciuki...

xssenia

Rozwiązania
0
Moja siostra urodzila sie w 28tyg.i wazyla niecale 1400. A teraz kawal kobietki nastolatki juz ;) oszczedzaj sie , dbaj i bedzie dobrze. Kazdy dzien na wage zlota.

reklama

mlodamamax2

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja co prawda urodziłam 38 tyg 5 dzień ale moja córcią była bardzo mala jak na donoszona ciążę ważyła 2640g. Dlatego chętnie czytał o malutkich dzieciach hak sobie radzą. Nikt do tej pory nie podał mi powodu tak niskiej wagi ale najważniejsze ze córka jest zdrowa... przybierala jak na drożdżach po 6 tyg ważyła 5300 g. Zaczęła chodzić hak miała równe 9 miesięcy. Obecnie jest cudowna 17- miesięczna dziewczynka bardzo rozgadana potrafi powtórzyć wszystko jest też bardzo mądra i rozumny w porównaniu do rówieśnikow. Małe kruszynki radzą sobie bardzo dobrze często potrafią w mgnieniu oka nadrobić rówieśnikow... wiec głowa do góry trzymam kciuki...
Dziękuje za odpowiedź. Rzeczywiście to nie wielka waga ale twój organizm może po prostu mieć tendencje do małych dzieci. Wszystko zależy od genów np u mnie od strony mamy są wysocy i zaokrągleni... A sama mam 160 cm i przed ciążą ważyłam 48 kg przybrałam na wadze 19 kg do 42 tygodnia z synem urodził sie 56 cm i 3650g co było dla mnie szokiem... Teraz jestem w 32tygodniu i 5 dni no a na plusie mam już 13 kg i mała waży 1910g. Przykład znajomej też podobnych gabarytów co ja urodziła 2600 w 39 tygodniu a np osoba z mojej rodziny w 26 urodziła 450g o ile sie nie myle... Tak więc waga zależy chyba głównie od genów. Ważne żeby dziecko sie dobrzr rozwijało nie ważne ile waży :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
O Dzieci urodzone w Lipcu 2015 rok Przedszkolaki 3
Anusia312 Dzieci urodzone we wrześniu 2017 r Dzieci urodzone w 2017 roku 2
*Venicee* Dzieci urodzone w lipcu 2016 Dzieci urodzone w 2016 roku 2
AsiaWalc Dzieci urodzone w czerwcu 2015 Dzieci urodzone w czerwcu 2015 1
N Dzieci urodzone w listopadzie 2014 Dzieci urodzone w 2014 roku 2
Anet1981 Dzieci urodzone WRZESIEŃ 2013 Dzieci urodzone w 2013 roku 2
ewirut1 Dzieci urodzone w Sierpniu 2013 Dzieci urodzone w 2013 roku 2
2 Dzieci urodzone poprzez CC Spanie 9
Verita Dzieci urodzone we wrzesniu 2012 roku Dzieci urodzone w 2012 roku 2
kobieta_ciezarna Dzieci urodzone w październiku 2012 Dzieci urodzone w 2012 roku 0
mamusia1994 Dzieci urodzone w lutym 2012 Dzieci urodzone w 2012 roku 1
marcysia834 Dzieci urodzone w Sierpniu 2004 Dzieci urodzone w 2004 roku 6
anka16765 Dzieci urodzone w sierpniu 2011 Dzieci urodzone w 2011 roku 2
K Dzieci urodzone w grudniu 2010 Dzieci urodzone w 2010 roku 0
coffee dzieci urodzone w Pazdzierniku 2010 Dzieci urodzone w 2010 roku 2
mili384 Dzieci urodzone we wrześniu 2009 Dzieci urodzone w 2009 roku 3
A Dzieci urodzone w marcu Dzieci urodzone w 2009 roku 0
mama z UK Dzieci urodzone w listopadzie 2008 Dzieci urodzone w 2008 roku 3
ewmag Dzieci urodzone w 2002 roku Dzieci urodzone w 2002 roku 3039
G Dzieci urodzone w lutym 2008 Dzieci urodzone w 2008 roku 7
E Dzieci urodzone w Lutym Dzieci urodzone w 2003 roku 0
W Dzieci urodzone w listopadzie 2007 Dzieci urodzone w 2007 roku 0
M Dzieci urodzone z niedotlenieniem!!! Zdrowie 472
M a dzieci urodzone w lipcu 2004 ?? Dzieci urodzone w listopadzie 2004 5
M Ile ważą/ważyły Wasze 6miesieczne dzieci? Potrzebuję porady 17
N Jak wasze dzieci przyjely roszerzanie diety ? :) Potrzebuję porady 89
E Rehabilitacja dzieci z MPD Potrzebuję porady 0
M Zmianowosc w pracy a dzieci w przedszkolu Potrzebuję porady 0
R Klimatyzacja a dzieci Potrzebuję porady 9
DittavonTeese Nasze dzieci Październikowe mamusie 2020 -priv 0
R Dzieci, które nie chcą bawić się same. Potrzebuję porady 23
N Luźne pytanie - 2 dzieci, 2 pokoje Potrzebuję porady 22
aniaslu Czy od września dzieci wrócą do szkoły? Pytanie tygodnia 23
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 38
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
U Dlaczego rodzice chcą dzieci skoro ich nie stać? Potrzebuję porady 196
IdaMagdalena Jak waŻA Wasze 8 miesięczne dzieci ? Potrzebuję porady 11
M Brak akceptacji dzieci Potrzebuję porady 125
Malamonka1894 Espumisan dla dzieci Ciąża, poród, połóg 4
Beczulinda Domki dzieci - nasze brzuszki Styczniowe mamy 2021 6
aniaslu Puścicie dzieci na kolonie i obozy? Dajcie znać! Pytanie tygodnia 4
W Czy po 25.05 Wasze dzieci pójdą do przedszkola/szkoły? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
Elencza Sposoby i patenty na dzienne usypianie dzieci. Potrzebuję porady 11
M masa dzieci w ciąży bliźniaczej w 19 tc Potrzebuję porady 0
S Sama z dwójką małych dzieci Potrzebuję porady 25
U Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
U Horror w złobku skrzywdzone dzieci i rodzice Potrzebuję porady 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61