reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaczkowe menu

no to u mojego niejadka wygląda to tak ;-)
8.00-mleko 120ml
12.00-obiadek mały słoiczek nie wystarcza a ten duży to za duzy ;-)
15.00-mleko przed snem 120ml
17.00-18.00-deserek
20.00-21.00 - mleko z kleikiem 120ml
2.00-3.00-mleko 120 ml czasem nawet tego nie wypije.
jak tak czytam ze u was maleństwa piją 180-210 to jestem przerazona ze moja julka tak mało wypija ;-(
co prawda przybiera na wadze rowija sie dobrze,no ale róznica w ml jest straszna

Moja też wypija nie więcej niż 150 ml, ale przybiera na wadze, więc się nie przejmuje. Dzisiaj ją ważyłam na naszej wadze łazienkowej - wyszło około 8 kg.
 
reklama
a powiedzcie czy wasze dzieci piją herbatkę lub wodę? bo moja nie chce.. czasem tylko raz na pare dni albo jak ma czkawke ale tez nie zawsze :(

moj szkrab tez nie chce pic, jak 50 ml wypije to juz jest dobrze


Ponoć jak pierwsze dziecko jest spokojne to drugie daje popalić!! U mnie to się zgadza w 100%

a ciekawe jaki bedzie trzeci bejbik;-):-). A tak na serio to u mojej sis tez sie sprawdziło, tylko, ze było odwrotnie. Pierwszy synek dał jej popalic, a w nocy jadł prawie do 3 urodzin:szok:. Za to corcia przesypia noce od skonczenia 2 m-cy, i jest mega grzecznym dzieckiem. Siostra wsyzstko z na zrobi, a dodam, ze w dzionek nie chce jej spac, tylko urzeduje:tak: (ma 10 m-cy)


no to u mojego niejadka wygląda to tak ;-)
8.00-mleko 120ml
12.00-obiadek mały słoiczek nie wystarcza a ten duży to za duzy ;-)
15.00-mleko przed snem 120ml
17.00-18.00-deserek
20.00-21.00 - mleko z kleikiem 120ml
2.00-3.00-mleko 120 ml czasem nawet tego nie wypije.
jak tak czytam ze u was maleństwa piją 180-210 to jestem przerazona ze moja julka tak mało wypija ;-(
co prawda przybiera na wadze rowija sie dobrze,no ale róznica w ml jest straszna

Karolina ja tez mam niejadka. Czyzby dzieci z 19 nie przepadały za mleczkiem:-p
 
Karolina ja mam tak od dawna że mleka nie chce i poprostu zrezygnowałam z niego na rzecz kaszek mlecznych tam też jest mm.
Rano ok 6-6.30 wypija ok. 120 mleka
9.30-10 140 kaszki mleczno ryżowej lyżeczką o różnych smakach albo owsianke albo manne
12.30-13 słoiczek ale już ten duży i już nie papki tylko te mniej rozdrobnione z ryżem albo kluseczkami
14.30-15 deserek słoiczek owoców albo jogurcik lub jogurcik z owocami
17.30-18 kaszka łyżeczką też ze 120
22-22.30 czasem tylko 50 ml mleczka a czasem 100 ml
W między czasie herbatkę i chrupki kukurydziane z nimi sobie świetnie radzi no i podoba mu się jak gryzie takie rozmoczone juz mu nie smakują.
Przybiera ładnie i zauważyłam że to chyba zależy od mleka bo od tygodnia zmieniam mu mleko z Enfamil 2 na Bebiko 2R i Bebika wypija więcej może to kalorycznośc mleka.
Sprawdzałam np. na kaszkach mlecznych to w 100 ml kaszki jest dwa razy więcej kalorii niz w mm
 
Karolina ja mam tak od dawna że mleka nie chce i poprostu zrezygnowałam z niego na rzecz kaszek mlecznych tam też jest mm.
Rano ok 6-6.30 wypija ok. 120 mleka
9.30-10 140 kaszki mleczno ryżowej lyżeczką o różnych smakach albo owsianke albo manne
12.30-13 słoiczek ale już ten duży i już nie papki tylko te mniej rozdrobnione z ryżem albo kluseczkami
14.30-15 deserek słoiczek owoców albo jogurcik lub jogurcik z owocami
17.30-18 kaszka łyżeczką też ze 120
22-22.30 czasem tylko 50 ml mleczka a czasem 100 ml
W między czasie herbatkę i chrupki kukurydziane z nimi sobie świetnie radzi no i podoba mu się jak gryzie takie rozmoczone juz mu nie smakują.
Przybiera ładnie i zauważyłam że to chyba zależy od mleka bo od tygodnia zmieniam mu mleko z Enfamil 2 na Bebiko 2R i Bebika wypija więcej może to kalorycznośc mleka.
Sprawdzałam np. na kaszkach mlecznych to w 100 ml kaszki jest dwa razy więcej kalorii niz w mm


JolaMi
mały u nas tez na bakier z mleczkiem, w sumie od poczatku tak było, nawet na cycu. Rano tak miedzy 5-6 jeszcze w miare wypija, czasami 150, zdaza sie ze 180, na noc podobnie, ale w dzien to porazka. I najgozej bo nie chce tez kaszek. Probowałam juz bananowa, jabłkowa, bananowa i nic. Kleik kukurydziany tez nie podszedł:eek:

U nas wyglada jedzonko mniej wiecej tak:
5-6 - 150, czasami 180mm
10-10.30 probuje kaszke mu dawac, jak zje 60 to juz sukces. Czasami nie chce wcale, wiec troszke mleczka wypija. Ale np. wczoraj nie chciał nic, wiec odpusciłam.
13.30-14 - obiadek tak 160, czasami mniej
17.30 deserek, a jak widze ze głodny to mm wypija tak około120
20.30 - 150-180 mm

Najgorzej to z drugim snadaniem, moze za wczesniej mu daje, jak myslicie co moge zmienic?
 
Plan posiłków Lenki wygląda następująco:

6:00-7:00 pobudka i mleczko ok.160 ml
10:00-11:00 kaszka ml.ryż. na gęsto,podawana lyżeczką
14:00-15:00 obiadek (duży słoiczek)
18:00-deserek lub kisiel
20-21- mleczko na dobranoc ok.160 ml

Kasik, u nas też jest baaaaardzo ciężko z mleczkiem. Mala kręciła noskiem na widok butelki już od urodzenia:-).Co do kaszki to spróbuj podać taką bardzo gęstą. Lence nie podchodziła w postaci półpłynnej.Satysfakcjonuje ją tylko taka,że aż łyżka stoi na baczność:-D:-D:-D
 
Odnośnie picia:
Max pije głównie herbatki. Mam aktualnie 3 w domu. Dwie od 4. miesiąca bez cukru a jedna koperkowa od 2. tygodnia zycie tez bez cukru.
Zwykle daję mu po obiadku popić jakąś herbatka.
No i przedwczoraj kupiłam pierwszy soczek bananowo-jabłkowy też bez dodatku cukru.
Ale nie powiem, że Max jakoś strasznie pije to wszystko. Ot, jak mu dam to dwa, trzy łyki i gryzie albo bawi się niekapkiem.
Ale mimo to daje mu co jakiś czas.

A jako przegryzkę-gryzak daję mu kawałek marchewki albo jabłuszka. I kupiłam też sucharki dla dzieci od 6. miesiąca życia. Jest bardzo nimi zainteresowany ale potem on cały i wszystko dookoła w papce :-D
 
mój to wogóle malusio je...ale przybiera ładnie, tylko w ostatnim miesiacu 600g, czyli przystopował.

u nas tak:
5-6 rano- cycuś;
9-10- mleczko max 100ml, ale bardzo czesto wypija 70-80ml;
12-13- obiadek, mały słoiczek niecały, czasem cały;
15-16 -albo deserek(pół słoiczka),lub cycus;
17-18 - jakas przekąska(kaszka ze słoiczka ale troche) lub cycus ;
19-20 - cycus i czasami 40ml mm po cycusiu;
23-24- cycus.
Budził sie jeszcze na cycusia około 3-4 rano ale ostatnio zaprzestał.
Wsumie 7 karmien od niedawna.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Odnośnie picia:
Max pije głównie herbatki. Mam aktualnie 3 w domu. Dwie od 4. miesiąca bez cukru a jedna koperkowa od 2. tygodnia zycie tez bez cukru.
Zwykle daję mu po obiadku popić jakąś herbatka.
No i przedwczoraj kupiłam pierwszy soczek bananowo-jabłkowy też bez dodatku cukru.
Ale nie powiem, że Max jakoś strasznie pije to wszystko. Ot, jak mu dam to dwa, trzy łyki i gryzie albo bawi się niekapkiem.
Ale mimo to daje mu co jakiś czas.

A jako przegryzkę-gryzak daję mu kawałek marchewki albo jabłuszka. I kupiłam też sucharki dla dzieci od 6. miesiąca życia. Jest bardzo nimi zainteresowany ale potem on cały i wszystko dookoła w papce :-D


Hausfrau jakie masz te herbatki, bo ja chce kupic bez cukru, ale nie moge takiej znaleźć.
U nas jako przegryzka przylepka pd chlebka, ale wtedy to Antos do mycia, ubranie i lezaczek do prania:-D


Plan posiłków Lenki wygląda następująco:

6:00-7:00 pobudka i mleczko ok.160 ml
10:00-11:00 kaszka ml.ryż. na gęsto,podawana lyżeczką
14:00-15:00 obiadek (duży słoiczek)
18:00-deserek lub kisiel
20-21- mleczko na dobranoc ok.160 ml

Kasik, u nas też jest baaaaardzo ciężko z mleczkiem. Mala kręciła noskiem na widok butelki już od urodzenia:-).Co do kaszki to spróbuj podać taką bardzo gęstą. Lence nie podchodziła w postaci półpłynnej.Satysfakcjonuje ją tylko taka,że aż łyżka stoi na baczność:-D:-D:-D


Ania to mamy ten sam problem:-(. Ja juz daje geste te kaszki, ale ma czasami odruch wymiotny, w gardle mu dosłownie staje:tak:. Jutro kupie mu mleczno-ryzowa, bo do tej pory to kupowałam ryzowe. Moze zasmakuje. A jak nie to sprobuje z deserkami mleczno-owocowymi albo cos w tym stylu, juz sama nie wiem.


mój to wogóle malusio je...ale przybiera ładnie, tylko w ostatnim miesiacu 600g, czyli przystopował.

u nas tak:
5-6 rano- cycuś;
9-10- mleczko max 100ml, ale bardzo czesto wypija 70-80ml;
12-13- obiadek, mały słoiczek niecały, czasem cały;
15-16 -albo deserek(pół słoiczka),lub cycus;
17-18 - jakas przekąska(kaszka ze słoiczka ale troche) lub cycus ;
19-20 - cycus i czasami 40ml mm po cycusiu;
23-24- cycus.
Budził sie jeszcze na cycusia około 3-4 rano ale ostatnio zaprzestał.
Wsumie 7 karmien od niedawna.

Magi to i tak Franiu ładnie Ci przybrał. Bo Antos pod koniec stycznia wazył 6200 bodajze, a teraz z 7200 moze wazy. Ale to tak z wagi takiej domowej wiec niedokładnie. No ale na zabidzonego bardzo nie wyglada;-)
 
Do góry