reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko chce jeść tylko łyżeczką

kbetina

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2008
Postów
1 355
Miasto
Tarnów
witam


mam problem z moją sześciomiesięczną córką, ona od jakiegoś czasu nie chce jeść z butli, wszystko je łyżeczką

od drugiego miesiąca życia jest na butli, ładnie jadła, duże ilości, w nocy też jadła spokojnie i całą butle
problem zaczął się przy ząbkowaniu, czyli jak miała 4,5 miesiąca, zrobiła strajk na mleko, karmiłam ją przez 1,5 tygodnia na śpiąco, bo inaczej nie jadłaby wcale
przeszło jej jednak i wróciła do mleka, ale już nie takie ilości jak dawniej, znacznie mniej
potem wprowadziłam jej obiadki i zupki i deserki, na początku jadła ładnie, potem znowu strajk na łyżeczkę, więc wróciłam do butli i jadła ładnie
potem przeprosiła się z łyżeczką i jadła ładnie raz dziennie łyżeczką, potem przyszedł czas na kaszki i miała już dwa posiłki łyżeczką, ale nadal ładnie jadła z butli
od paru nocy, nie chce jeść, to znaczy woła, chce jeść i jak jej daje butle to rzuca się na nią ale po paru łykach wypluwa smoka, myślałam że chce pić, ale po godzinie od picia znowu wołała jeść (je w nocy na śpiąco), jak jest bardzo głodna to zje 100ml i więcej nie chce
w nocy je raz lub dwa, ale spędzam na karmieniu jakieś 40 minut, żeby zjadła cokolwiek, bo jest głodna ale nie chce złapać butli, a jak się obudzi to jest rozbawiona i gaworzy i już jeść nie chce, tak więc nawet jak je w nocy raz to i tak wstaje do niej po kilka razy
w dzien już całkowicie odrzuciła butle, je tylko łyżeczką, nie wiem czy to dobrze, że je tak mało czystego mleka bez dodatków kaszki lub kleiku
dodam jeszcze że z piciem soków i herbatek i wody z butli nie mamy problemu żadnego

czy moge całkowicie przejść już na łyżeczkę? a w nocy się męczyć z butlą?
 
reklama
jak jest to nietypowe i martwisz sie to idz do lekarza - często przy bólu ucha dziecko nie może ssać, bo go boli, więc jest nadal głodne, ale nie wie jak zjeść.

a może po prostu tak już ma i przejdź na niekapek - moja córa nigdy nie piła i nie chciała pic z butelki - z piersi przeszlyśmy na niekapek.
 
Moja córcia leci na samej łyżeczce od 5 miesiąca, ranne i wieczorne kaszki je tylko łyżeczką butli nie znosi i nie toleruje ale tak jak twoja piła soczek ( do 7 miesiąca od tamtej pory tez nie toleruje soków tylko wodę mineralną)z butelki. Bardzo szybko przeszłyśmy na bidonik. Mleko pije tylko około 22 ( w głębokim śnie inaczej wypluwa) na noc i to musi być dodatek tylko kleiku , pije tyle ile chce nie zmuszam ją. Teraz ma rok. zrezygnuj wogóle z butli (czasami tez jest wina smoczka,mojej odwidziało sie z silikonowego na kauczukowy) dawaj tylko w głebokim snie i niech pije tyle ile chce. dawaj jej sycące posiłki na dobranoc moja uwielbiana do tej pory kaszke manna hippa z owocami a do mleka dodawaj jej kaszke sypana aby bardziej przypominało kaszke a nie mleko. zaopserwuj tez jak śpi po dosypaniu do nocnego mleka kaszki. Moja np strsznie się wierci za ciężko strawne jak dla niej,dlatego woli kelik .zreszta to juz duża dziewczynka i zaczyna mieć swoje upodobania :)
A co do karmienia butla w nocy dla ciebie to musi byc tez męczące tak ślęczeć nad nia w nocy. Ja mojej jak sie budzi w nocy daje tylko wode do picia robiłam tak tez w 6 miesiącu a może ona się budzi bo ząbki dokuczają. Nie martw się ona jest juz naparwdę na tyle duża ,że swobodnie mozesz dawać jej do mleka kaszki i nie musi pic samego mleka a w kaszkach sa tez witaminki.
 
dzięki za odpowiedzi

co do ząbków to raczej nie są winą tej niechęci do picia mleka, ma już dwa zęby i na razie cisza z resztą, chyba że nie umie pić mleka przez to że ma już te ząbki

infekcja ucha nie wchodzi w grę, nie ma żadnych objawów, a taka sytuacja trwa już długo

w dzień mała dostaje sporo posiłków mlecznych, je rano kaszkę, potem coś z dodatkiem mleka (deser albo kleik z owocami), potem je obiadek (dużo zjada obiadu z mięskiem - bardzo to lubi), potem je znowu jakiś deserek z owocami (kisiel mleczny, albo choć trochę samych owoców, ale tego nie lubi), na noc kleik albo kaszka i w nocy mleko ile uda mi się jej wcisnąć (zjada sama 100ml a ze 30ml je jeszcze jakoś wcisnę) i to je koło 1:30 i potem je dopiero po 8.00. czasem pije w nocy wodę ale nie zawsze

będę u lekarza na szczepieniu za tydzień to zapytam, czy może tak jeść

dodam, że nie ma żadnych objawów alergii a z kupą nie ma najmniejszego problemu, mimo duże ilości kleiki ryżowego i marchewki

właśnie uczę ją pić z kubka niekapka

a ha
nie jest to też problem smoczka, bo w butelkach wszystkich mamy taki sam smoczek silikonowy i mają one taki sam kształt, od początku karmienia i przy piciu jej to nie przeszkadza
 
no ja mam ten sam problemik,wlasnie sie zaczal ale u mnie mysle ze przyczyna sa zabki,boje sie nie dawac mleka poniewaz tam jest wapn ktory dziecku jest otrzebny wiec nie wiem co robic zeby jadl z checia mleko,kazde przystawienie do butelki to placz a on jeszcze nie umie z niekapka,to jak mam mu podac soki bo przeciez musi cos pic?mleko przez butle wcisne mu w nocy z 180 to chociaz dobre no i staram sie ok na podwieczorek ale musze kolysac spiewac i wogole
 
Moja siostra miala ten sam problem jak maly zaczynał zabkowac
No i dawała jemu mleczko podczas kapieli tzn jak lezal w cieplej wodzie bylo jemu milusio i byl zrelaksowany to zawsze wypijal jej cala flache:-)
Problem sie skonczyl z dniem kiedy wyszedl pierwszy zabek:tak:
 
u nas totalny obrót sytuacji

nie dość że wczoraj do południa nie chciała jeść ani łyżeczką ani butlą - zjadła po łyżeczce albo 30 ml z butli

to dzisiaj cały dzień nie chciała jeść

rano pogardziła owsianką, która jadła bez problemu, pogardziła kleikiem ryżowym, który bardzo lubi, za to zjadła 90 ml mleka z butli
zjadła też zupkę z indykiem(zupkami nigdy nie gardzi, to może jeść na okrągło), potem pogardziła owocami ze słoiczka, ale chętnie zjadła pół banana i na koniec dnia wcisnęłam jej parę łyżek kaszki, bo z butli to pociągnęła tylko 30 ml

z to moją córcią to co parę tygodni jest problem z jedzeniem i to bez konkretnej przyczyny
jak ma humor na niejedzenie to jeść nie będzie i już, a teraz już niczym jej nie oszukam, nawet zabawki przy karmieniu nie zdają rezultatu bo są tak interesujące, że buzia się nie otwiera

mówię Wam,dzisiaj to tak dała nam popalić, że jej tatuś był w szoku, bo on dla niej to jest najlepsza zabawka, a tu dzisiaj tatusiem pogardziła nawet
 
a ha
możliwe że to zęby znowu jej idą, ale jak na razie dziąsła są bez zmian

jednak to mogą być zęby, bo pierwsze dwa wyszły tak, że dziąsła nie zmieniły wyglądu ani trochę (żadnej opuchlizny, zaczerwienienia), po prostu przebił się ząbek a za nim drugi i już są dwa takie śliczne ;-)
 
reklama
Do góry