reklama

dziecko ma alergie a na testach nic nie wyszło ??

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez pchelka10.05, 3 Styczeń 2014.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam moje dziecko - corka 4 lata , 11 grudnia 2013 ( niecały miesiac temu ) miala robione testy skorne u alergologa
    wyszło ze ma uczulenie na kurz i roztocza ( babel był dosc duzy ok 6-7 mm i pojawil sie w pierwszej minucie od nakucia w tescie )
    histamina miała taka sama wielkosc

dzis zmienilismy lekarza poniewaz poszłysmy panstwowo ( miesiac temu testy były robione prywatnie ) i histamina wyszła ledwo co 3mm a alergia na kurz i roztocza wogole sie nie pojawila !!!

dziecko bierze leki
    miedzy innymi
    CLEMASTINUM syrop
    NASONEX do nosa
    MONTELUKAST 4mg do gryzienia tabletki

i do tego wziewy
    - SABUMALIN '
    -FLIXOTIDE

3 dni temu odstawilismy leki ale jednak dzis nic nie wysżło ( wizyta była 31 grudnia i kazano nam odstawic leki i przyjsc 3stycznia na testy skorne )

w miedzy czasie mała skonczyla Ospe
    wczesniej brala zastrzyki na zapalenie oskrzeli bo antybiotyk nie pomogł

pani pulmonolog zlecila powtorzenie testow bo histamina wyszła według niej bardzo mała w porownaniu z poprzednim testem

kazała odstawic leki i przyjsc za 2 tyg , 17 stycznia na powtorne testy jednak teraz zlecila
    zacytuje dokladne skierowanie na testy

"testy szczegolowe na roztocza i plesnie do 10" ( nie wiem dokladnie co oznacza to plesnie do 10 )

kurcze a ja juz sie boje bo to dopiero za 2 tyg mała idzie we wtorek do przedszkola a tam ma ataki ( panie w przedszkolu same zauwazyły ze jak dziecko zrobi fikołka lub sie zgrzeje to zaraz ma atak kaszlu , wiadomo w przedszkolu sa pluszaki , stare dywany nie prane napewno długi czas wiec dziecko cały czas zakatarzone , kaszlace , bez temeratury )

2. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

3 dni na odstawienie leków to zdecydowanie za mało na wirygodne testy. Lekarze zalecaja minimum 1 tydzień bez leków przed testami a maści nawet na 4 tygdnie.
    Tylko wziewne mogą byc stosowane i nie maja wpływu na wynik testu.

Odstawcie wiec na tydzień przed powtórnym badaniem syrop antyhistaminowy a nadal podawajcie wziewy, wg zalecen lekarza.

3. reklama
  4. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

dziekuje za odpowiedz a prosze mi napisac bo zapomniałam czy tabletki do gryzienia Montelukast 4mg mozna dawac ?

mała bedzie miała robione testy skorne i spirometrie i zastanawiam sie czy nie zaburza wyniku spirometrii ??
    jednak sa to tabletki typowo na astme wiec nie wiem juz sama :-(
    dzis miała robiona spirometrie i wyszło całkiem całkiem wie juz jak dmuchac itp ale ze wzgledu na zle wykonane testy rowniez spirometria zostanie powtorzona

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który przeprowadza badanie.

6. MaminaKatarina

MaminaKatarina Zaciekawiona BB

to bardzo przykre, ale trzeba mieć dystans do zaufania służbie zdrowia. mojej przyjaciółki córka miała objawy alergii, a lekarze mówili, że nie jest uczuclona. objawy się mocno nasilały (plamy na skórze i w okolicy ust, ogromne łaknienie wody również w nocy...). testy szpitalne nie wykazały alergii. ktoś znajomy polecił jej testy alergiczne w prywatnej warszawskiej klinice i wyszło tam, że jest uczulona na mnóstwo produktów, łatwiej było wymienić na co nie jest uczulona (pokarmowa). ach, ręce opadają po wizytach u lekarzy na nfz, nie wiadomo czy wierzyć w ich diagnozy czy nie

7. katharina2889

katharina2889 Zaciekawiona BB

Witam
    mój syn też jest alergikiem i tez ma azs, robilismy mu testy kilka razy ale teoretycznie wychodzą na nich tylko orzechy, kurz, roztocze i pyłki traw a w praktyce jest uczulony prawie na większość produktów spożywczych i nie tylko. Tak samo ze skazą białkową wychodzi mu klasa 0 albo 1 a po podaniu mleka reakcja jest natychmiastowa. My stosowaliśmy dietę eliminacyjną żeby wiedzieć co mu szkodzi bo tak to był cały czas obsypany i nerwowy. Bardzo ważne jest znalezienie dobrego alergologa który stara sie pomóc dziecku i zna się na tym co robi.

pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości :)

Poleć forum