reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dziecko nagle stalo sie niejadkiem

Nalia91

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dzień dobry, moja córka ma 16mc, waży tylko 9.5kg, ale całkiem ładnie jadła i nie wybrzydzala. A nagle od czwartku mamy po raz pierwszy kryzys jedzeniowy. Ada je pół swojej standardowej porcji i koniec. Wybrzydza, nie chce jeść w krzesełku. Dla przykładu dzisiaj nie chciała jesc obiadu, za to zjadła tylko pół porcji zupki, 2 kesy kotlecika, ale za to calego ogórka konserwowego. Poza tym jest radosna, ma bardzo dużo energii i ciągle by tańczyla. Czy takie kryzysy jedzeniowe są normalne? Czy raczej szukać przyczyny U pediatry?

reklama

K8y

Rozwiązania
0
U mnie od 2 tygodni niestety przeszło na całkowite gardzenie jakimkolwiek jedzeniem. Gotuję po 3 obiady dziennie i nawet nie zjadła 2 łyżeczek... Moja córka ma 18 miesięcy

Mamaminionka

Rozwiązania
0
Normalne. Jak zauważysz, że faktycznie nie je nic, albo coś się dzieje, boli brzuch itp. to wtedy idź do lekarza. Mój mały też ma dni, że może cały dzień nic nie jeść - szkoda mu czasu! Jest zabawa, atrakcje, jakaś nowa zabawka i koniec. Zje dwa kęsy i leci dalej. Nasz synek jest bardzo drobny. Ma niecałe dwa lata, a waży 10 kg. Ale nigdy nie wmuszalismy w niego jedzenia. Je sam i tyle ile potrzebuje. Wiadomo, że jak ma te swoje dni "niejedzenia" to się martwię, ale zawsze później nadrabia ;)

Lusia62

Rozwiązania
0
Przerabiam to w tej chwili. Tylko u mnie idą zęby, no i był odrobaczony. Nie przybieral na wadze, miał gliste. Obecnie 20 Msc i waży 10.5 kg.
Starszak w wieku 6 Msc ważył 10 kg, no ale cóż każde dziecko jest inne.

Mamaminionka

Rozwiązania
0
@Lusia62 a tylko po małych przyrostach stwierdziłas że to mogą być pasożyty? Czy jeszcze jakieś objawy? Też się właśnie nad tym zastanawiam... Nasz pediatra powiedział, że absolutnie nie odrobacza profilaktycznie, a nie ma objawów wskazujących na pasożyty. Młody od urodzenia 3 percentyl (hipotrofia), myślałam że może jak będzie starszy to trochę nadrobi, ale na razie się nie zapowiada.

Nalia91

Rozwiązania
0
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! U nas też chyba coś się z zębami zaczyna dziać, bo wszystko gryzie. Może ida trójki.
@mamaminion moja córeczka też jest hipo (2810g w 40+1), trochę nadrobila i się kręci koło 25 - 10 centyla z waga.

Aguu

Rozwiązania
5
Dziecko w pewnym momencie przestaje jeść tyle co kiedyś. To normalne, tempo wzrostu zwalnia. Pozwól jej jeść wg jej poczucia sytości. Je całkiem normalnie z tego co piszesz, spokojnie, nie zagłodzi się, zawoła o jedzenie ;)
Tu masz fajnie przedstawione porcje dla dzieci 1-4 (tak do 4 lat też mogą "tak mało" jeść! i ok)
Link do: Portion Sizes for Toddlers - Infant & Toddler Forum

Lusia62

Rozwiązania
0
@Lusia62 a tylko po małych przyrostach stwierdziłas że to mogą być pasożyty? Czy jeszcze jakieś objawy? Też się właśnie nad tym zastanawiam... Nasz pediatra powiedział, że absolutnie nie odrobacza profilaktycznie, a nie ma objawów wskazujących na pasożyty. Młody od urodzenia 3 percentyl (hipotrofia), myślałam że może jak będzie starszy to trochę nadrobi, ale na razie się nie zapowiada.
U nas też nic nie wskazywało, że pasożyty. Twierdzili, że taka natura.
I starszaka były jaja glisty, lekarz przepisał Pyrantelum, a młody następnego dnia wypróżnił gliste. Stał się spokojniejszy, zaczął jeść, przybrał na wadze 2 kg. I co najważniejsze przestało nawracać zapalenie płuc.

Razer69gaming

Rozwiązania
0
Dzień dobry, moja córka ma 16mc, waży tylko 9.5kg, ale całkiem ładnie jadła i nie wybrzydzala. A nagle od czwartku mamy po raz pierwszy kryzys jedzeniowy. Ada je pół swojej standardowej porcji i koniec. Wybrzydza, nie chce jeść w krzesełku. Dla przykładu dzisiaj nie chciała jesc obiadu, za to zjadła tylko pół porcji zupki, 2 kesy kotlecika, ale za to calego ogórka konserwowego. Poza tym jest radosna, ma bardzo dużo energii i ciągle by tańczyla. Czy takie kryzysy jedzeniowe są normalne? Czy raczej szukać przyczyny U pediatry?
Wiesz takie kryzysy to chyba częste u dzieci.. moja w styczniu skończy 2 lata, zawsze bardzo ładnie je , jednak są momenty około 2 dniowe, że wymuszenie czegokolwiek w nią to koszmar. Chodzę , zabawiam, wymyślam cuda na kiju. Myślę że to jest spowodowane u dzieci ząbkowaniem, skokiem rozwojowym itd nie martw się , jeden dzień zje mniej a drugi więcej. Staraj się zabawić żeby zjadla.. jakiś trzeba przetrwac te chwilę a napewno wróci do normy wszystko

reklama

DarkAsterR

Rozwiązania
2
To u mnie było podobnie...skończyła 14 miesięcy i nagle jedzenie stało się be. Mięsa w ogóle mało jadła (nie lubiła) ale w 14 miesiącu w ogóle przestała je jesc. Gdyby mogła to by jadła tylko konkretne jogurty, makaron i słodycze.
Ja gotowałam robiłam ręcznie pulpeciki z najdelikatniejszego mięska, cieniutkie sznycelki, specjalna wolowine bezpośrednio z farmy...a to moje diable nic nie chciało. W przedszkolu jadła za przeproszeniem byle gowno ale w domu nic. Czasami wieczorem nie udało mi się nic jej dać. No chyba ze makaron z maselkiem...a i jeszcze ketchup...
Skonczyla dwa latka i się nagle okazało, ze mięsko zje, a i owszem. Warzywka, owocki, płatki śniadaniowe, zupki, budyń, kisielek...wczoraj pożarła dwa (DWA) talerze zupy, pierś z kurczaka w sosie pieczarkowym i dopchnela to wszystko dwoma jabłkami! Niejedzenie samo jej przeszło. Ja w to wkładu żadnego nie miałam poza może stresem i frustracja...

Mamaminionka

Rozwiązania
0
@Razer69gaming serio zabawiasz żeby zjadła? Działa to? Ja odpuszczam, nie chce - nie je. Zje jutro więcej. Widocznie nie potrzebuje... Czasem się zastanawiam czy dobrze robię, ale ja nie cierpiałam jak we mnie wmuszano jedzenie i zawsze sobie powtarzałam, że ja nigdy nie będę. Wychodzę z założenia że każdy je tyle, ile aktualnie potrzebuje.
@Aguu rewelacyjna stronka! Że ja tego wcześniej nie widziałam... A ja myślałam że jak moje dziecko je 4 frytki, to jest to jakieś nieporozumienie haha

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M 3 miesięczne dziecko nagle zaczęło ulewać Zdrowie 2
W Za małe dziecko? Ciąża, poród, połóg 15
N Koronawirus, ciąża i starsze dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 26
D 3 miesieczne dziecko, a soczki Potrzebuję porady 17
M Opieka nad dzieckiem po rozwodzie Potrzebuję porady 4
Judyta86 Jak odstawic roczne dziecko od piersi?? Potrzebuję porady 5
R Dziecko nie je nabiału.. jakaś alternatywa ? Potrzebuję porady 4
N ile powinno przybrac dziecko w 6tyg ? Kp Potrzebuję porady 12
N Karmienie mm - 3mies dziecko Potrzebuję porady 8
kasiaagrabowska Czy widać tu płeć dziecka? Ciąża, poród, połóg 1
Julka96 4 miesieczne dziecko nie chce jesc Potrzebuję porady 76
K Niespokojne dziecko BB położna radzi mamom 3
aniaslu Postanowiła mieć dziecko z byłym, żeby córeczka miała towarzystwo Pytanie tygodnia 11
M Dziecko i rodzice bez aktu małżeństwa Potrzebuję porady 5
N Dziecko nie moze zrobic kupki? Czy jednak tylko gazy? Potrzebuję porady 8
R Dieta u 9 mięsiecznego dziecka Potrzebuję porady 4
N Co dajecie na noc/kolacje aby dziecko dluzej spalo Potrzebuję porady 4
S Ciąża a 14-15 miesięczne dziecko Ciąża, poród, połóg 12
Iwonka420 Dziecko z autyzmem - pomoc Potrzebuję porady 45
Syllaa Żłobek vs. klub dziecięcy Roczniaki i dwulatki 1
M Stymulacja - Późna Owulacja - Staranie się o dziecko Staramy się 6
domgro Pierwsze dziecko po 30 Staramy się 26
Joannaa24 Trzecie dziecko - zwariowałam? Wielodzietni 34
J Dziecko zjadło robaka Potrzebuję porady 2
SylwiaG91 Wspieranie rozwoju dziecka Wychowanie 0
Zosix Ruchy dziecka Potrzebuję porady 20
K Dziecko-rozwój Potrzebuję porady 11
Syllaa Stworzenie żłobka idealnego :) Trójmiasto 3
N Ile je/jadlo wasze 5tygodniowe dziecko Potrzebuję porady 13
E Dziecko nie chce pic mleka Potrzebuję porady 14
agatella93dw 4 tygodniowe dziecko zsunęło się z kolan na podłogę, z wysokości narożnika Noworodek 5
W Galaktozemia Zdrowie 1
R Rozwód a roczne dziecko;(;( Potrzebuję porady 8
M Hipermobilności u dziecka Potrzebuję porady 4
Aaazym Nie mam już siły. Potrzebuję porady 91
J Roczne dziecko nie chce jeść Potrzebuję porady 5
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 2
M Roczne dziecko zachłysnęło się wodą w wannie. Potrzebuję porady 3
L Koronawirus a starania o dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 14
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 1
M Problemy brzuszkowe, dziecko na mm , a rozszerzanie diety? Potrzebuję porady 10
agu_mania Chłopiec czy dziewczynka? :) Potrzebuję porady 10
M Usg 13 tydzień płec dziecka Przyszłe mamy 30
Joannaa24 Trzecie dziecko Przyszłe mamy 248
K Rozstanie/dziecko/co dalej Potrzebuję porady 26
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18
klaaaudys Zabkowanie u niemowlat. Potrzebuję porady 6
N Ciężki wybór, potrzebuje porady. Ciąża, poród, połóg 17
N Zapomniał jak ssać? Potrzebuję porady 2
Marta5215 Płaczące i nieznośne dziecko Potrzebuję porady 36