reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko-rozwój

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Witajcie,
Mam 1,5 roczne dziecko. Od pewnego czasu zaczęłam sie niepokoić, ponieważ moje dziecko wgl nie naśladuje w zabawie, nie klaszcze, nie robi papa. Wyglada jakby kompletnie go to niw interesowało. Ogólnie jest dzieckiem wesołym, wola tata czasem mama.
Zauważyłam również, ze to co kiedyś umiał tak teraz kompletnie o tym zapomniał. Mówił bam jak coś upadło, teraz przestał. Wyciągał język jak ktoś to zrobił, teraz już tego nie robi.
To tak w wielkim skrócie. Od września idzie do żłobka tam tez podpytam Panie jak one to widza, ale teraz chciałabym zapytać Was co o tym sądzicie? Jakie Wy macie doświadczenia?. Może jakaś stymulacja rozwoju?.
 
reklama
Rozwiązanie
Naśladowanie mu się znudziło. Nauczył się, pośmiał, załapał coś innego to i zapomniał, ze naśladowanie kiedyś sprawiało mu frajdę.
Jak dla mnie nic tutaj dziwnego czy nie normalnego. Jeszcze wiele rzeczy dziecko „zapomni”.
Myślę, że trzeba dać mu trochę więcej czasu i z czasem będzie mówiło coraz więcej . Warto zachęcać do mówienia np pytać co to pokazując na lale, misia czy w czasie oglądania książeczki .
Tak tez robię, jak jesteśmy na spacerze pokazuje mu wszystko dookoła, czytam bajeczki. Jest bardzo zainteresowany widać, ze słucha, wiec rzeczywiście to chyba kwestia czasu :)
Dziękuje za odp
 
reklama
Naśladowanie mu się znudziło. Nauczył się, pośmiał, załapał coś innego to i zapomniał, ze naśladowanie kiedyś sprawiało mu frajdę.
Jak dla mnie nic tutaj dziwnego czy nie normalnego. Jeszcze wiele rzeczy dziecko „zapomni”.
 
Rozwiązanie
Do góry