reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Kiedy艣 niewielu ekspert贸w wierzy艂o, 偶e ma艂e dzieci mog膮 do艣wiadcza膰 depresji lub l臋ku. latach 90. sta艂o si臋 jasne, 偶e depresji i l臋ku mog膮 do艣wiadcza膰 nawet trzylatki. Jednak u wielu dzieci objawy depresji objawiaj膮 si臋 w pozornie niepowi膮zany spos贸b, na przyk艂ad agresj膮, zaburzeniami od偶ywania lub nadpobudliwo艣ci膮. Zapraszam ci臋 na bezp艂atny live. 2. marca o 15:30 Wpadaj na YT albo ogl膮daj na FB

reklama

Dziecko z motorkiem w 馃崙馃槤

Do艂膮czy艂(a)
30 Czerwiec 2022
Post贸w
7
Kochane, nie jest to pytanie o 偶adn膮 diagniz臋 ani panika raczej potrzeba zaspokojenia ciekawo艣ci. O wielu dzieciach m贸wi si臋, 偶e ich wsz臋dzie pe艂no ale ka偶dy kto pozna moj膮 11 miesieczn膮 panienk臋 m贸wi, 偶e takiego wulkanu energii jeszcze nie widzia艂. Jest bardzo ruchliwa, trzeba mie膰 oczy dooko艂a g艂owy. Jeszcze dobrze nie chodzi a ju偶 pr贸buje biega膰. Jak si臋 czasem zapomni to powoli chodzi 艂adnie ale to dla niej za wolno. Nie jestem w stanie nic z ni膮 zrobi膰 bobwszystko zajmuje j膮 na 5 sekund. Nawet na r臋kavh sta膰 w jednym miejscu 5 sekund to za d艂ugo. Wchodzi na r臋ce, zaraz chce zej艣膰, zn贸w chce wej艣膷i tak 15 razy w ci膮gu 10 sekund. Nie zwa偶a na przeszkoda a z wysoko艣ci najlepiej skaka艂aby na g艂贸wk臋. Zero w niej ostro偶no艣ci jest jak nakr臋cona. Zacz臋艂a raczkowa膰, siada膰 i pr贸bowa膰 wstawa膰 mi臋dzy 5 a 6 miesi膮cem tak jej si臋 w miejscu nie chcia艂o by膰. Ka偶dy m贸wi, 偶e to ADHD, co oczywi艣cie jest takim tam gadaniem ka偶dego kto widzi super aktywne dziecko ale jestem ciekawa czy s膮 tu mamy, kt贸re mia艂y takie super aktywne niemowlaki a wyros艂y na drobin臋 spokojniejsze dzieci starsze czy czeka mnie jeszcze wi臋ksze tornado.

reklama

Celia89

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
10 Sierpie艅 2019
Post贸w
20 046
Miasto
Wie艣 pod Lasem
Ja mam dwa 偶ywe srebra. Taki temperament po prostu. C贸rka nie uwa偶a艂a, wspina艂a si臋 na wszytsko. pare razy by艂am z ni膮 przez to na sor, bo c贸rka zaliczy艂a gleb臋, jak mama my艣la艂a, 偶e mo偶e i艣膰 na dw贸jk臋:D ta...
Bardzo rozwini臋ta motorycznie przez co dopiero teraz 艂adnie nadrabia mow臋 i uspokoi艂a si臋. Ale to jako艣 dopiero po 2 roku 偶ycia. Ju偶 nie m贸wi臋 o okresie te偶 na wrzaski, histerie, sceny :p... Syn mial byc spokojniejszy, ale widze, ze tez go zaczyna nosic. Ale onto lize kontakty takze "co za ulga". ;) Musialam kazdy jeden zastawic meblem i zabezpieczyc innymi sposobami.

Anczik

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
23 Kwiecie艅 2019
Post贸w
3 968
A tak z ciekawo艣ci...czy u was ta nadmierna aktywno艣膰 ko艅czy si臋 zwi臋kszon膮 ilo艣ci膮 upadk贸w i uraz贸w? U mnie na pok艂adzie te偶 dw贸jka, syn za miesi膮c ko艅czy 3 lata, c贸rka rok i 7 miesi臋cy i niestety co chwil臋 si臋 przewracaj膮, sk膮d艣 spadaj膮, o co艣 uderzaj膮 i uraz贸w mam wra偶enie zdecydowanie wi臋cej ni偶 u przeci臋tnego dziecka. Szczeg贸lnie nieuwa偶ny jest synek, ale c贸rka te偶 bierze przyk艂ad z brata i stara si臋 nie pozostawa膰 w tyle w tych ci膮g艂ych wy艣cigach.

Celia89

Do艂膮czy艂(a)
10 Sierpie艅 2019
Post贸w
20 046
Miasto
Wie艣 pod Lasem
C贸rka ostatnio wbieg艂a g艂ow膮 we framug臋, a syn z racji, 偶e dopiero uczy si臋 chodzi膰 to ma g艂ow臋 poobijan膮 jak jab艂ko. Tragedia :D Chyba bym musia艂a mie膰 dom z mi臋kkich materacy bez drzwi, okien i klamek, 偶eby oni si臋 nie obijali.

Anczik

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
23 Kwiecie艅 2019
Post贸w
3 968
C贸rka ostatnio wbieg艂a g艂ow膮 we framug臋, a syn z racji, 偶e dopiero uczy si臋 chodzi膰 to ma g艂ow臋 poobijan膮 jak jab艂ko. Tragedia :D Chyba bym musia艂a mie膰 dom z mi臋kkich materacy bez drzwi, okien i klamek, 偶eby oni si臋 nie obijali.
Najgorzej, 偶e przy tylu 'sytuacjach' maj膮 艂atwiej zrobi膰 sobie co艣 powa偶niejszego. Syn ma ukruszone dwie g贸rne jedynki a c贸rka jedn膮 :o Dobrze, 偶e to z臋by mleczne i za kilka lat p贸jd膮 do wymiany... no, ale i tak ka偶da taka sytuacja przera偶a. Najgorsze s膮 te ci膮g艂e nerwy i czekanie kiedy znowu b臋dzie powa偶niejzy wypadek. M艂odzi ci膮gle si臋 przewracaj膮,synek na rowerku biegowym kilka razy wypad艂 przez kierownic臋 do przodu. Czasem marz臋 o tym, 偶eby mie膰 spokojniejsze i bardziej uwa偶ne dziecko.

Celia89

Do艂膮czy艂(a)
10 Sierpie艅 2019
Post贸w
20 046
Miasto
Wie艣 pod Lasem
Najgorzej, 偶e przy tylu 'sytuacjach' maj膮 艂atwiej zrobi膰 sobie co艣 powa偶niejszego. Syn ma ukruszone dwie g贸rne jedynki a c贸rka jedn膮 :o Dobrze, 偶e to z臋by mleczne i za kilka lat p贸jd膮 do wymiany... no, ale i tak ka偶da taka sytuacja przera偶a. Najgorsze s膮 te ci膮g艂e nerwy i czekanie kiedy znowu b臋dzie powa偶niejzy wypadek. M艂odzi ci膮gle si臋 przewracaj膮,synek na rowerku biegowym kilka razy wypad艂 przez kierownic臋 do przodu. Czasem marz臋 o tym, 偶eby mie膰 spokojniejsze i bardziej uwa偶ne dziecko.
Znam to. Moi z臋by maj膮 ca艂e, ale z c贸rk膮 by艂am na laryngologii 偶eby sprawdzili, czy nie z艂ama艂a sobie nosa. No nawet nie umialam powiedziec, co sie stalo bo wtedy wielka i niedolezna w drugiej ciazy autentycznie postanowilam skorzystac z chwili i zasiasc na tronie. :p Wiadomo jak to w ciazy wyglada... troche zajmuje i nagle wrzask, wstaje i lece z gaciami przy kostkach, pelno krwi. Myslalam, ze na zawal zejde, a tu trzeba zachowac zimna krew ze wzgledu na dobro dziecka w brzuchu. A teraz daleko by szukac. Corka bardzo czesto przerwaca syna celowo. Przeraza mnie ze wali potylica o panele. Bardzo niebezpieczne. I mozna sie z nimi bawic, patrzec co robia, ale to s膮 takie u艂amki sekund.

Do艂膮czy艂(a)
30 Czerwiec 2022
Post贸w
7
Naprawde to sa ulamki sekund. Ja siedzia艂am dzi艣 ko艂o c贸rki, odwr贸ci艂am g艂ow臋 偶eby zerkn膮膰 na zegar na 艣cianie a ona ju偶 by艂a rozp臋dzona i w ostatniej chwili j膮 z艂apa艂am zanim by si臋 sama zamtrzyma艂a na framudze drzwi.
Ostatnio znajomea z synkiem u nas by艂a, 13 miesiecy. Na fotelu siedzia艂 spokojnie a jak chcia艂 zej艣膰 to 艂adnie z brzuszka i 3 razy noga sprawdza艂 czy grunt bezpieczny. Moja agentka po pierwsze nie wysiedzia艂aby minuty a po tej minucie by ju偶 lecia艂a na g艂ow臋 gdzie艣 przez oparcie fotela 馃く

Celia89

Do艂膮czy艂(a)
10 Sierpie艅 2019
Post贸w
20 046
Miasto
Wie艣 pod Lasem
Jak, ja doskonale rozumiem te wasze stresy i napi臋cia. Jeszcze my kobiety mamy to do siebie, 偶e zaraz si臋 obwiniamy, 偶e cokolwiek by sie nie stalo to z naszej winy. C贸rka sie wywalila i zaraz wyrzut "Aaaaa bo akurat teraz ktos musial do mnie zadzwonic! A gdybym to ja nie spojrzala na telefon to bylabym lepsza matka". Pol dnia zwalone bo w glowie scenariusze, ze przeciesz dziecko moglo nam sie zabic! Nic sie nie stalo, guz na glowie na sliwka, troche poplakalo, ale zaraz jest co jesli.... a gdybym ja bardziej patrzyla :D No nie da sie... nie da... Zwlaszcza, jak dziecko ma baterie duracelki w tylku i to nie znaczy, ze ma ADHD :p Po prostu jest zywe... :p ja wyznaje zasade zywe dziecko to zdrowe dziecko;P jak bym miala przymulone to bym sie bala, ze moze jest autystyczne, czy cos, a tak place wysoka cene moimi nerwami, ale wiem, ze mam kawal zdrowego bobasa, czy w sumie juz ma艂ego ch艂opca :D I duzej 3 letniej dziewoi ! :D

DropKick

Do艂膮czy艂(a)
10 Stycze艅 2022
Post贸w
1 711
Kurcze jak bym czyta艂a o moim synku. Jest niesamowicie szybki, w zasadzie nie potrafi ani usi膮艣膰 na 5 sekund, ani wytrzyma膰 na r臋kach. On musi si臋 rusza膰. W ci膮gu 5 sekund by艂 u mnie na r臋kach zd膮偶y艂 zej艣膰 i wej艣膰 jeszcze raz, zaczepi膰 psa, pobiec z kuchni przez korytarz do salonu, poje藕dzi膰 na jezdziku, rzuci膰 pi艂k膮, pogoni膰 drugiego psa, wej艣膰 za nim na kanap臋, pobiec i zamkn膮膰 drzwi od 艂azienki, i si臋gn膮膰 pilot 偶e sto艂u, a na ko艅cu wrocic do mnie. Nie wiem po kim to ma, ja jestem raczej spokojna i powolona, tata jest bardziej bieg艂y, ale synek zdecydowanie go wyprzedza... Troch臋 boj臋 si臋 co b臋dzie w przysz艂o艣ci, bo on wszystko chce, jest uparty, bardzo si臋 z艂o艣ci, kopie, krzyczy i p艂acze je艣li nie dostanie tego co chce, nie wiem co b臋dzie za rok, dwa, czy dam rad臋, bo szczerze to ju偶 teraz wymi臋kam. Jako noworodek wcale nie spal, serio, wcale. I przez 8 msc krzycza艂 dzie艅 i noc, bez przerwy. Ju偶 wtedy wiedzia艂am 偶e b臋dzie mia艂 charakterek. Lekarze rozk艂adali r臋ce, piel臋gniarki tylko "wsp贸艂czujemy pani". Wi臋c z dw贸ch skrajno艣ci wol臋 jednak w t膮 stron臋... Martwi臋 si臋 tylko, 偶eby w przysz艂o艣ci si臋 nie okaza艂o 偶e ma jakie艣 zaburzenia. Mam nadziej臋 偶e to 'tylko' dziecko wymagaj膮ce, temperamentne i wysoko wra偶liwe. Nie wiem jak mamy takich dzieci wracaj膮 do pracy, jak potrafi膮 pogodzi膰 prac臋 z wychowywaniem takiego dziecka. M贸j dodatkowo bardzo s艂abo 艣pi, 偶yje na paru kawach i energetykach dziennie, a tu jeszcze trzeba mie膰 energi臋 biega膰 za maluchem, kt贸re nie oszcz臋dza 馃槄 juz sie z tym pogodzilam, 偶e jest wyj膮tkowy. Od zawsze by艂 inny, g艂o艣niejszy, bardziej wymagaj膮cy od innych. Za to jest uwielbiany przez ludzi :) zwraca uwag臋, ludzie go zapami臋tuj膮, no i wyr贸偶nia si臋 urod膮 :)
Pozdrawiam wszystkie mamy 偶ywych sreber, macierzy艅stwo z takim dzieckiem to podw贸jne wyzwanie :)

reklama

Celia89

Do艂膮czy艂(a)
10 Sierpie艅 2019
Post贸w
20 046
Miasto
Wie艣 pod Lasem
Kurcze jak bym czyta艂a o moim synku. Jest niesamowicie szybki, w zasadzie nie potrafi ani usi膮艣膰 na 5 sekund, ani wytrzyma膰 na r臋kach. On musi si臋 rusza膰. W ci膮gu 5 sekund by艂 u mnie na r臋kach zd膮偶y艂 zej艣膰 i wej艣膰 jeszcze raz, zaczepi膰 psa, pobiec z kuchni przez korytarz do salonu, poje藕dzi膰 na jezdziku, rzuci膰 pi艂k膮, pogoni膰 drugiego psa, wej艣膰 za nim na kanap臋, pobiec i zamkn膮膰 drzwi od 艂azienki, i si臋gn膮膰 pilot 偶e sto艂u, a na ko艅cu wrocic do mnie. Nie wiem po kim to ma, ja jestem raczej spokojna i powolona, tata jest bardziej bieg艂y, ale synek zdecydowanie go wyprzedza... Troch臋 boj臋 si臋 co b臋dzie w przysz艂o艣ci, bo on wszystko chce, jest uparty, bardzo si臋 z艂o艣ci, kopie, krzyczy i p艂acze je艣li nie dostanie tego co chce, nie wiem co b臋dzie za rok, dwa, czy dam rad臋, bo szczerze to ju偶 teraz wymi臋kam. Jako noworodek wcale nie spal, serio, wcale. I przez 8 msc krzycza艂 dzie艅 i noc, bez przerwy. Ju偶 wtedy wiedzia艂am 偶e b臋dzie mia艂 charakterek. Lekarze rozk艂adali r臋ce, piel臋gniarki tylko "wsp贸艂czujemy pani". Wi臋c z dw贸ch skrajno艣ci wol臋 jednak w t膮 stron臋... Martwi臋 si臋 tylko, 偶eby w przysz艂o艣ci si臋 nie okaza艂o 偶e ma jakie艣 zaburzenia. Mam nadziej臋 偶e to 'tylko' dziecko wymagaj膮ce, temperamentne i wysoko wra偶liwe. Nie wiem jak mamy takich dzieci wracaj膮 do pracy, jak potrafi膮 pogodzi膰 prac臋 z wychowywaniem takiego dziecka. M贸j dodatkowo bardzo s艂abo 艣pi, 偶yje na paru kawach i energetykach dziennie, a tu jeszcze trzeba mie膰 energi臋 biega膰 za maluchem, kt贸re nie oszcz臋dza 馃槄 juz sie z tym pogodzilam, 偶e jest wyj膮tkowy. Od zawsze by艂 inny, g艂o艣niejszy, bardziej wymagaj膮cy od innych. Za to jest uwielbiany przez ludzi :) zwraca uwag臋, ludzie go zapami臋tuj膮, no i wyr贸偶nia si臋 urod膮 :)
Pozdrawiam wszystkie mamy 偶ywych sreber, macierzy艅stwo z takim dzieckiem to podw贸jne wyzwanie :)
Moja znajoma mia艂a w艂a艣nie takie podobno do艣膰 trudnawe dziecko, ale jej synek te偶 p贸藕no zacz膮艂 mow臋. Posz艂a z nim niedawno do specjalisty i okaza艂o si臋, 偶e ma autyzm dzieci臋cy lekkiego stopnia i si臋 rehabilituj膮. Akurat zacz臋艂am j膮 troch臋 ci膮gn膮膰 za j臋zyk, jak moje dziecko zrobi艂o mi kolejny raz scen臋 z rodem, jak bym je katowa艂a. Wrzask z powodu nieczynnego w niedziel臋 DINO. C贸rka mi si臋 wydaje lekko nadpobudliwa, ale na razie z wiekiem to si臋 zaciera. Syn przy niej pod k膮tem charakteru to anio艂, chocia偶 r膮czki szybkie ma, a programatory, czy to od pralki, zmywarki, piekarnika wszytskie s膮 jego :p... On w 2 sekundy i ju偶 jest.
Mo偶e masz po prostu klasycznego HNB i to przejdzie. Mi si臋 wydaje, 偶e moja c贸rka to 100% HNB. Nawet ma t膮 tak膮 specyficzn膮 偶y艂k臋 na nosie, kt贸r膮 w angloj臋zycznym internecie nazywaj膮 sugar bug i to niby jedna z cech Hight needa.

Do g贸ry