reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzienny schemat jedzenia

Goździczek ja to chyba na maxa rozciągnęłam żołądeczek Synkowi - tylko większość wyqpkuje ;-) Bo zdecydowanie nie jest Pudzianem ;-)
7-8: cyc
12: obiad (słoiczek 190g lub 220g) + deser (100-120g)
16: próbujemy wracać do kaszki (buntował się i były tylko owoce) i zjada Sinlac na mmm ze 180-200ml wody
20: cyc (ale już niewiele...) + kaszka na mm z 200ml wody

Chyba ja bym się tym najadła ;-)
 
reklama
jak płacze (czyli codziennie) to albo daję troszkę deserku - zazwyczaj nie chce, albo daję soczek -niestety podobnie do deserku, bo jest bez kaszki, albo najzwyczajniej wyciągam go płaczącego z krzesełka, idziemy umyć buźkę i czekam aż mu impuls z żołądka przejdzie do mózgownicy, że jednak się najadł:zawstydzona/y: szybko przestaje płakać :tak: jeszcze zanim zmyjemy resztki kaszki z buźki
"czego oczka nie widzą, tego sercu nie żal";-):-D a Michał ma taką przypadłość, że jak tylko widzi miseczkę to szału dostaje, bo on chce jeść:baffled: no a jak pusta po kaszce, to już tragedia:sorry2:
 
hehe, to tak jak mój :-) jak widzi że mieszam mleko w butelce to tak sie cieszy że aż klaszcze w łapki, jak widzi swoja miseczkę z jedzeniem to nagle sie uspokaja, da sie posadzić w krzesełku i tylko czeka aż mu dam jeść .... i mógłby tak jeść i jeść .... i jak sie kończy co prawda nie płacze (może dlatego że daję mu spore te porcje) ale buźke cały czas otwiera .. wczoraj to pobił sam siebie a ja sie zastanawialam gdzie to mleko mu się mieści.. było ok. 220 + dorobione 100 ml !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czy dzieciaki nie mają ograniczonej pojemności żołądka ????? :tak:
 
Gozdziczek-uwierz mi ze maja ograniczone zoladki.U nas niestety na odwrot.Jak Amelka widzi ze niose miseczke kaszki albo deserek to ryczy az sie mury trzęsa.Kiedy ona zacznie wiecej jesc.Czy ktos ma tabletki na cierpliwość?Chetnie kupie:tak:
 
Nie wiem o co chodzi i czemu tak sie dzieje moze za malo je w ciagu dnia ale od kilku dni budzi sie w nocy i wiem napewno ze to z glodu(budzi sie tak od 2.30-4.30)
w ciagu dnia wyglada tak u nas jedzenie
8-kasza na gesto 150-180 ml
12-zupka ok 180-200 ml
14 drugie danie(miesko ziemniaki i marchewka)
16- 2 kromeczki bez skórki z bułki
18-słoiczek z owocami czesto z płatkami ryzowymi gotowanymi na mleku
19.30-20 mleko z kasza 210 ml
no i ostatnio w nocy 150 ml mleka z kasza.
oczywiscie wciagu dnia chrupki kukurydziane, picie i pół jabłka, co ktorys dzien jest danonek jak rowniez co ktorys dzien Mis(petitki lubisie).
 
Pycia, wg mnie to Twój syn je wystarczająco dużo, bynajmniej mój tyle nie zjada ... ;-) a próbowałaś dać mu w nocy np. herbatki zamiasta tego mleka z kaszką ? wydaje mi się on już za duży na takie podjadanie w środku nocy, może trzeba by go od tego odzwyczaić ?
 
A moja Amelka to chyba tyle bedzie jadla za 5 lat.Ja tez juz tak bym chciala a nietylko mleko i mleko:baffled:
 
Pycia, wg mnie to Dawidek je bardzo dużo w ciągu dnia i to nocne karmienie to sobie spokojnie możesz odpuścić. Dla przykładu: moje dziecko je 4 posiłku dziennie, ostatnie to mleko z kaszką na gęsto, i całą noc przesypia, a rano to też taki nieszczególnie głodny. Dopiero ok 8.00 je śniadanie. I jest wesoły, zadowolony, bynajmniej nie głodny. ładnie się rozwija i przybiera na wadze. Myślę, że nawet jedno dzienne jedzonko mogłabyś wywalić, ale to już tylko taka lekko rzucona sugestia;-)
 
reklama
Pycia dla mnie to nie nowosc bo julciak zjada mleko tak okolo 21.30 na noc i albo spi do 6 rano,albo okolo 3-4 budzi sie i placze o butle,nie wiem jak ją od tego odzwyczaic:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry