reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzienny schemat jedzenia

Dawid waży 9500, i on juz dawno sie w nocy nie budzil do jedzenia ale od ok. 5 dni sie budzi, dawalam mu w nocy herbate wypluwal wode wypluwal smarowalam dziasla czekalam jakis czas ale on byl taki niespokojny ze szok w koncu jak dostaje butle i zjada to jest cisza i spokoj, dzisiaj w nocy juz bylo lepie wstal o 5
 
reklama
Pycia no to powiem Ci, że ja też tak miałam. Trwało to ok. tydzień. Budził się ok 5 rano i tez trzeba było dać jeść. Ale jakoś samo mu przeszło, i teraz (odpukać) śpi całą noc.
 
Wiecie co, a ja sie martwilam, ze moja Amelka to taki niejadek.
U nas jest tak:

7.30 (.) i sinlac z owocem (tak na oko srednio 50ml)
11.30 danie miesne (lub zupka) 150 ml + owoc
14.30 (.)
17.00 danie warzywne 150 ml + owoc
19.00 (.)

Jak cos jej posmakuje to zjada 200 spokojnie.
 
Agik, a to mleko z kaszką na gęsto to podajesz z butli czy łyżką (nam kasza nie przechodzi przez smoczek dobrze a karmienie łyżką po kąpieli to masakra)
Kachasku, ale Michaś ma super loki :-)(dawno nie byłam na forum:zawstydzona/y:).

Pycia, spokojnie po ostatnim karmieniu możesz podać herbatkę a najzdrowiej wodę w nocy - może na początku protestować ale się przyzwyczai. Tomek (zasypia około 21 po butli z kleikiem ryżowym) czasem dostaje cyca jak się przebudzi :angry:przed moim pójściem spać (ok. 23) ale w nocy dostaje tylko wodę :-D:-D:-D i dopiero ok. 6 rano jest cyc i o 8 kasza jak się przebudzi.
 
Hmmmm.... To może kogoś zaskoczę, ale moje dziecię jada teraz tak:
  • 2 w nocy 180ml mleka
  • 11 rankiem mleko z odrobiną kaszki, jakieś 90-120ml
  • 15 obiadek słoiczek 130gram dla 5miesięczniaków rzadko zjedzony do końca
  • 18 próba podania owoców-zjedzone ze dwie łyżeczki
  • 20 butla na noc z odrobiną kaszki ryżowej 180ml, choć dzisiaj nie zjadła wogóle
 
Anielap no to widze ze klub "tadzia niejdzia" zostal rozwiazany bo 2 glowne czlonkinie zarządu sie wypisaly:-D
Po wolutku i nie bedziesz nadazac z tymi owockami i kaszka:tak:
 
U nas zmiany w schemacie
Było tak:
7-cyc +chlebek z dżemem
10-obiadek
13-cyc+owoc z biszkoptem
16-mleko z owocem
19-19.30- cyc+mleko z kleikiem
Ponieważ w południe nie ma już cyca i na dodatek zauważyłam, że po po obiadku Maks o 13 nie był za bardzo głodny, więc zminiliśmy schemat i mamy tak:
7-cyc +kaszka z mlekiem
10-chlebek z dżemem
13-obiadek
16-owoc z biszkoptami
19-19.30-cyc+mleko z kleikiem

Mam nadzieję, że jest ok ;-)
 
Agik, a to mleko z kaszką na gęsto to podajesz z butli czy łyżką (nam kasza nie przechodzi przez smoczek dobrze a karmienie łyżką po kąpieli to masakra)
Dobrze zagęszczone mleko podaję mu z butelki przez taki specjalny smoczek do papek. Ma taką dziurkę w postaci krzyżyka i dobrze leci. Łyżką podaję mu na śniadanie kaszkę, bo zaraz po zjedzeniu jak leci na podłogę i się gramoli i turla to przynajmniej nie zwróci zaraz połowy( kiedyś mu dałam mleko z butelki to zaraz obrzygał dywan jak się zaczął wygłupiać :tak:)

Jolka, a ten dżem do chleba to taki normalny słodzony? A do biszkoptów jakie owoce dajesz, słoikowe czy normalne utarte?
 
reklama
agik dżem mam domowej roboty, z cukrem, bez konserwantów ;-)
a do biszkopta daję albo starte jabłko, albo rozgniecionego banana, albo słoiczek :tak:
 
Do góry