reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzienny schemat jedzenia

u nas wygląda to tak
6 butla
8-9 butla
11 deserek lub owoc
12-13 butla
15 obiadek
17-butla
21 butla na noc
czasem okolo 2-3 w nocy je jeszcze butle lub tytlko smoczek
 
reklama
Pycia lekarz kazał zacząć od naturalnego jodurtu Danone...ale już teraz pomalutki (łyżeczka, dwie) przechodzę na Danonki smakowe-malinka)... Jakub jest zachwycony :)
 
Jak dla mnie Luka rulez!! :-):-D

Ze spacerkiem po obiadku bo wtedy Zosia nie śpi :tak:

Reszta odpada bo albo kleik albo deser a u nas na razie tego nie bedzie.
 
Iszatr bardzo proszę :tak:
Zuzia wychodzi z Babcią na spacer w zależności od pogody, po karmieniu o 9.00 - wtedy wracają na jedzenie na 12.00, albo idą spacerować po obiadku i wracają na 15.00.
Póki co się sprawdza :tak:
Dzięki za info, ta 9.00 wydawała mi się taką wczesną porą;-)
 
Luka

jeszcze jedna prośba... Napisz proszę czy Zuzia jest jakoś dopajana oprócz mleczka... Dostaje jakieś soczki herbatki wode itp?
 
Luka

jeszcze jedna prośba... Napisz proszę czy Zuzia jest jakoś dopajana oprócz mleczka... Dostaje jakieś soczki herbatki wode itp?


Efilo
Zuzia oprócz mleczka pije (ale nie za wiele - bo ok.40 ml dziennie, czasem nawet tyle nie wypije) herbatki z Hippa albo wodę - zwykle po obiadku.
 
Genialny wątek! :-)

Piotruś od 2-3 tygodni dostaje Sinlac ale właśnie zmieniłam porę podawania. Wcześniej dostawał ok. południa i potem szłam na spacer. Od wczoraj dostaje po kąpieli. Efekt - wczoraj zasnął o 20 i pierwsza pobudka była o 4.30!!!! Nie wierzyłam własnym oczom. Dzisiaj, oczywiście, też dostał po kąpieli (robię ze 125ml dość gęstą - wcina z łyżeczki - i jeszcze dobija cycem). Zobaczymy jak będzie ze spaniem :tak:

Ogólnie schemat wygląda tak:
nocne jedzenie w trakcie stabilizacji (I hope) - było co max 2h od północy...
6-7 pobudka i cyc
ok. 9 drzemka 30 minut i potem cyc
ok. 11.30 drzemka 30 minut i potem cyc (tu będzie jakiś słoiczek, tylko nie wiem czy deserek, czy obiadek :confused:)
ok. 12.30-13 spacer (1-1,5h - w tym 30 minut drzemki)
14-14.30 cyc
ok. 16 drzemka 30 minut (tu bywa też dłuższa - czasem nas zaskakuje...) i potem cyc
ok. 19-19.30 kąpiel
ok. 19.30-45 Sinlac i dobicie cycem

Ależ ja liczę na to nasycające działanie Sinlacu... :tak:
 
Sorry za offtopic, ale jak jest z tym Sinlac'iem, bo też się do niego przymierzam za tydzień. Wiem, że się go robi na wodzie, ale kalorycznie jest bardzo sycący. Czy w takiej sytuacji jest zamiennikiem za jeden posiłek mleczny?
 
reklama
Tak, może być podawany jako zamiennik 1 karmienia dla dziecka w tym wieku :tak: Gdy Piotruś jadł w dzień, to nie popijał, teraz po kąpieli daję mu jeszcze cyca, żeby nie obudził się z pragnienia (nie podaję żadnych innych płynów, stąd cyc)
 
Do góry