reklama

Dziwne sny w ciąży .......

Temat na forum 'Archiwum mam grudniowych' rozpoczęty przez NeSSi, 6 Lipiec 2009.

1. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

''Jeżeli masz przedziwne sny np. mówiące zwierzęta, wielkie strzeliste budynki, poród itd., to możesz to przypisać działaniu progesteronu (w który to obfituje twoja krew). Takie sny też wynikają z lęku związanego z ciążą i macierzyństwem (cały czas myślisz o tym, jak to będzie, że aż w nocy przychodzą takie sny). Przyczyną tego, że sny kobiet w ciąży są osobliwe, może być również to, że faza REM (faza snu) jest zakłócona częstymi wyprawami do łazienki.
    Osobiście wierzę w sny prorocze, ale proszę mieć nadzieję, że pani sny mają przyczyny opisane wyżej. Świadczyć o tym może to, że na wizytach kontrolnych lekarz ginekolog potwierdza, że nic złego nie ma miejsca - tętno płodu jest w normie, płód rozwija się prawidłowo.
    Przed snem warto się zrelaksować:
    Na obniżenie napięcia mięśniowego, spowolnienie akcji serca i w efekcie zaśnięcie pomagają głębokie, rytmiczne oddechy.
    Można też wypróbować metodę wizualizacji: może pani wyobrazić sobie siebie w jakiejś miłej scenerii np. w górach nad jeziorkiem, postarać się malować każdy szczegół, wyczuwać zapachy, słyszeć dźwięki.
    ŻYCZĘ MIŁEJ I SPOKOJNEJ NOCY.

Pozdrawiam serdecznie
    Celina Fręczko, położna''

Cytat z pewnego forum.

Jak tam u Was dziewczyny ze snami ? mi się jakieś zmory często śnią, :baffled: jak nigdy ...... zakrwawione dzieci, koty, normalnie paranoja,

J/w widać to ponoć normalne ........

2. Marzka283

Marzka283 synek Michaś

Ciekawe.....:confused:

Ja sny miewam przeróżne, zwykle bardzo realistyczne, a czy macie coś takiego jak przywidzenia w środku nocy? Czasem jak obudzę się w nocy widzę różne rzeczy a to jakiegoś pająka a to ptaka latającego po pokoju itp rzeczy, mam świadomość że jestem niezupełnie wybudzona, jak się już zupełnie obudzę wszystko znika i idę spać dalej, dziwaczne to trochę....:confused:

3. reklama
  4. Georgina

Georgina Gość

Mi jak pewnie wiecie często śni się moje Dzieciątko:) 2 razy miałam sen, że urodziłam Martynkę:) Raz tylko śnił mi się chłopiec na USG 3D a tak to cały czas córeczka.
    2 razy miałam sen, że straciłam ciążę:(

5. 23marta

23marta Trójpak ;)

a mi sie pare razy snilo ze wypiłam sporo alkoholu i dopiero po chiwli przypominam sobie ze jestem w ciąży i takie przerazenie co ja narobilam hehe, albo ze urodzilam dziecko bez rączek brrrr

6. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

ja slynelam z tego ze nic mi sie zasadniczo nigdy nie snilo ... wyjatkowo mialam jakies sny i to najczesciej erotyczne :)

a teraz prawie co noc !!! i to takie dziwaczne ze makabra !!
    tym razem kwaterowalam sie do akademika ... do pokoju z jakas lalunia ktora musialam nauczyc jak sie zyje ... no ale wkurzala mnie strasznie i sie denerwowalam !!!

7. AnOoLa88

AnOoLa88 Gość

mi się dzisiaj śnił mój poród.. a bardziej moment w którym dostałam dzidzie na ręcę.. w śnie płakałam obudziłam się miałam całe oczy zapłakane. ;|

8. grudnióweczka

grudnióweczka Fanka BB :)

Tak się dzieje, kiedy ciało jest już wybudzone a psychika jesszcze śpi :)) Ja tak miałam szęsto, i wtedy widziałam duchy, poruszające się przedmioty, takie rzeczy i zwykle, gdy spałam na plecach. ;-) Taka jakaś prawidłowość

9. grudnióweczka

grudnióweczka Fanka BB :)

Za to mnie się dziś śniło, że nie rodziłam ale mój facet stwierdził, że już czas najwyższy i zawiózł mnie do szpitala, tam mnie zatrzymali, a facet zniknął, nikt mnie nie odwiedzał, czułam się okropnie.. :dry: Potem jakieś grzechotniki, lekcje w szkole :confused:

Mea - erotyczne powiadasz... Ja też się nie mogę od nich opędzić! :zawstydzona/y::-D

10. reklama
  11. Mama Stacha

Mama Stacha &Franka&Janka

Ale się wstrzeliłyście z wątkiem.
    Ja dziś właśnie miałam pierwszy chory sen. Śnili mi się jacyś terroryści świetnie przygotowani do akcji, którzy opanowali szpitale, a ja oczywiście byłam tam na badaniach. Co więcej była ze mną moja mama, która zmarła 11 lat temu i ja poroniłam. Ale to poronienie było dziwne, bo podeszłam do mamy, a ona miała na rękach takie malutkie dzieciątko, nie większe niż dłoń i mi mówi, że to moje. A ja na to "jak to? to już 16 tydzień, myślałam, że już mi się to nie przydarzy". Nic ze mnie nie leciało, tak jakby stało się to bez mojej obecności, i mama mi mówi, że pewnie zaraz zacznie mnie boleć brzuch i dostanę okresu, a ona próbowała oglądać to dzieciątko, jakby sekcję przeprowadzała i szukała powodu czemu poroniłam, a lekarzem nie była, tylko chemikiem jak ja. A wokoło ci terroryści i ja próbująca jakoś ich pokonać. Jednym słowem masakra!! :szok:

12. Georgina

Georgina Gość

Jak mi się śniło, że urodziłam to też miałam mokre oczy:-D

Poleć forum