reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza

Karo.lo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
47
Miała któraś z was endometrioze? Jak u was się wyglądał przebieg tej choroby? Miałyście operacje?
Jestem ciekawa wszystkich informacji ❣️
 
reklama
reklama
A mnie zawsze fascynują lekarze, którzy na podstawie usg stwierdzają endometrioze.
Choroba dość okrutna, ale da się nauczyć z nią żyć. Ogarnięty lekarz, dieta, trochę leków i będzie ok. Ważne by jej nie bagatelizować i w miarę możliwości trzymać w ryzach bo nie zatrzymuje się wyłącznie na narządach rodnych. A ciąża jest trudna, ale możliwa. Choruje długo. W 2012 zostałam zdiagnozowana na papierze, przeleczona. Obecnie mam dwoje dzieci, choć lekarze mówili, że ich mieć nie będę. A mam dziadostwo z pogranicza 3/4 stopnia i w 1/4 zajęta maci
 
U mnie endometriozę lekarz stwierdził na podstawie USG. Do tej pory się zastanawiam czy faktycznie jestem jej posiadaczką. Co jakiś czas mam torbiele i generalnie wszystkie książkowe objawy tej paskudy. Staramy się o dziecko już bardzooo bardzo długo i dalej nic. Już prawie się pogodziłam z tym ze nie będziemy mieć więcej dzieci.
 
Można łatwo to sprawdzić, w szpitalu medicover robią snovaginografię, to jest takie specjalne usg z kontrastem, wyjdzie jak na dłoni na tym badaniu każde ognisko endometriozy
 
Ja tez mialam na obu. Nie mialam w ciazy zadnych komplikacji czy krwawien. Endometrioza ma wplyw na zajscie w ciaze, ale nie na jej przebieg. Spokojnie.
No i gratulacje [emoji4]
Ja mam 2 torbiele 3cm w lewym jajniku i wczoraj lekarka dała mi skierowanie na zabieg laparoskopii... Usuwałaś torbiele laparoskopowo, czy udało Ci się zajść w ciążę bez operacji?
 
Ja mam 2 torbiele 3cm w lewym jajniku i wczoraj lekarka dała mi skierowanie na zabieg laparoskopii... Usuwałaś torbiele laparoskopowo, czy udało Ci się zajść w ciążę bez operacji?
Nie usuwalam. Moj profesor powiedzial, ze przy takim rozmiarze torbieli usuniecie ich zrobi wieksza krzywde niz sama torbiel, bo usuna tez zdrowa tkanke.
Mam dwojke dzieci dzieki in vitro.
 
reklama
Do góry