reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eschericha coli u 3 miesięcznego dziecka

anussia201

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2009
Postów
459
Miasto
Włocławek
Witam,moja 3 miesięczna córeczka ma tą bakterię w moczu.Dzis odebrałam wyniki.Ilość tej bakterii to 10 do potęgi 4.W badaniu ogólnym moczu jest osad: nabłonki płaskie pojedyńcze,nabłonki okrągłe dość liczne,leukocyty 3-4.Może któraś z mam spotkała się z czymś takim?
 
reklama
Moja córka też miała ten problem, to zapalenie pęcherza. U dziewczynek niestety jest łatwo o złapanie niestety wystarczy luźniejsza kupka i problem gotowy. Trzeba starać się jak najszybciej zmienić pieluszkę i pamiętać o tym aby wycierać od góry w stronę odbytu nigdy na odwrót. Warto tez podawać dziecku jak najwięcej płynów do picia. Nie obejdzie się też bez wizyty u lekarza i wdrążeniu leczenia, najprawdopodobniej furagina i antybiotyk. Moja mała odkąd zaczęła robić twardsze kupki już nie ma takich problemów wrócił tylko raz jak miała jelitówkę i miała wtedy naprawdę bardzo silną biegunkę. U tak małych dzieci po drugim przypadku zachorowania zaczynają robić szczegółowe badania (usg nerek i pęcherza) aby upewnić się że to nic poważnego, w większości przypadków problemem jest krótkie ujście cewki moczowej.
 
Ostatnia edycja:
Co do jedzenia ciężko powiedzieć wiadomo 3 miesięczne bobo to tylko mleczko ciągnie moja mała dostawała cyca na zawołanie czasami butlę jak się domagała, ale tak zdecydowanie krócej ciągła cyca. Z butlą to różnie bo dostawała max. raz na kilka dni więc nie zwróciłam uwagi ile spija tzn. teraz już nie pamiętam.
 
Do góry