reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności.

Joasia powinnas dostac zaswiadczenie z zusu, teraz nie dajesz w szpitalu ksiazeczki zdrowia tylko Rmua(nie wiem czy dobrze napisalam) jezeli placi ci zaklad pracy a jezeli dostajesz kase z zusu (tak jak ja) dostaniesz zaswiadczenie do szpitala(wazne chyba miesiac)ze jestes ubezpieczona
 
reklama
Joasia powinnas dostac zaswiadczenie z zusu, teraz nie dajesz w szpitalu ksiazeczki zdrowia tylko Rmua(nie wiem czy dobrze napisalam) jezeli placi ci zaklad pracy a jezeli dostajesz kase z zusu (tak jak ja) dostaniesz zaswiadczenie do szpitala(wazne chyba miesiac)ze jestes ubezpieczona

Sylwia dobrze napisałas. Pełna nazwa to Raport miesieczny dla osoby ubezpieczonej (RMUA). Ja jeszcze mam w ksiazeczce wolne rubryczki, wiec jade co jakis czas do pracy i ksiegowa mi stempluje. Dopiero jak mi sie skoncza to bede potrzebowała RMUA, wiec pewnie w firmie tez mi wydadza. Do gina mi ksiazeczka nie potrzebna, bo i tak chodze prywatnie. Tylko do szpitala sie przyda.

Mi kaska przychodzi róznie, nie za pełne miesiace, tylko zwolnieniami:-)
 
Dzięki za odpowiedź. Też mi się tak wydawało, że ZUS ma mi wydać jakieś zaświadczenie a ta babka powiedziała, żeby lekarz mi podstemplował książeczkę...coś nie halo ona chyba. Narazie to zaświadczenie nie jest mi potrzebne bo chodzę prywatnie do ginekologa ale na poród to by się przydało...Więc w sierpniu poproszę żeby mi to wydała...Ciekawa jestem czy jakiś wniosek muszę napisać żeby mi to dali.
 
Bo zus chyba tak płaci , że kończy się zwolnienie i po kilku dniach wysylaja kasę
ja na razie tez jestem na legitymacji ubezp bo mam rubryczki ale przyznam , ze mimo iż lekarz na nfz to tylko raz mi sprawdzali jak szlam pierwszy raz do nich
 
a ja mam inny problem
zmieniam miejsce zamieszkania i zameldowania stalego i teraz nie wiem jak dalej ze zwolnieniem, dalej oddaje na Gdynie czy zawoze do wejherowa? bo kazda pani w zusie mowi cos innego, jedna ze dalej wysylam tam gdzie wysylalam inna ze mam napisac pismo do zusu o zmianie adresu i dalsze na wejherowo
boze te baby zakrecone gorzej jak ja
 
Dziewczyny,które nie są po ślubie.
Kilka dni temu byłam w szpitalu dowiedzieć się co mam ze sobą zabrać i położna(taka miła i kompetentna pani) poinformowała mnie,że można iść do USC przed porodem z ojcem dziecka i przed kierownikiem spisać stosowne oświadczenie-uznanie dziecka. Można wtedy uniknąć łażenia do urzędu później, jak dzieciątko się urodzi,bo szpital mając takie oświadczenie wystawia już wszystkie papiery tak jak trzeba.
 
Dziewczyny jak to jest bo szukam po internecie i konkretnie nic nigdzie nie pisze. Przypuscmy ze rodze w poniedzialek w piatek wychodze do domu, zwolnienie meza to 14dniowe na mnie wystawia lekarz od urodzenia czy od wyjscia do domu?? bo juz zglupialam??

Kto ma mi wystawic ten papier rmua jesli jestem na zwolnieniu i placi mi zus?? czy jesli wystawi je ksiegowa z pracy bedzie nie wazne?
 
reklama
Też zamierzamy skorzystać ze zwolnienia lekarskiego dla mojego męża jak urodzę a dopiero później z "tacierzyńskiego".

Co do tego zaświadczenia o ubezpieczeniu to ostatnio jak byłam na ktg dowiedziałam się na izbie przyjęć, że pani w ZUSie ma mi wpisać w książeczkę, że pobieram zasiłek do którego dnia i to wystarczy bo jest ważny ten wpis przez miesiąc, więc teraz jestem spokojniejsza.
 
Do góry