reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik 15-36 kg

mikusia84r

Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
2 Grudzień 2008
Postów
1 804
witam. chciałabym zmienić na wiosnę fotelik swojej córce. będzie miec wtedy 2,5 roku. na pewno osiągnie wage 15 kg, jest również dość wysoka, więc z parametrami nie będzie problemu.
moją zmorą są zaś krótkie pasy w samochodzie. fotelik 0-13kg nie dopinał się, 9-18kg Coneco Zenith dosłownie na styk, ale z pewnymi kombinacjami.
a jak z fotelikami 15-36 i krótkimi pasami w samochodzie??
jaki fotelik polecacie? tak do 500-600 zł
dzięki za info
 
reklama
Ja osobiscie bym ci polecila fotelik Concord Lift evo PT, na allegro koszt ok 550zl z przesylka..w sklepie 650 kosztuje. Sama taki kupilam i jestem bardzo zadowolona. W testach bezpieczenstwa dostal 4 pkt, jest wygodny (bardzo miekkie siedzisko), ma ochraniacze na tlow, ramiona i oczywiscie glowe. Ta czesc ochraniajaca ramiona mozna po jakims czasie zdjac jak dziecko urosnie na tyle ze beda mu juz przeszkadzaly. z tylu takie cos sie otwiera i wtedy fotelik mozna lekko wysunac do przodu, zeby dziecko moglo wygodniej spac (a w tym wieku napewno jeszcze ci usypia podczas drogi), a jednoczesnie nie ma wolnej przestrzeni miedzy fotelikiem a fotelem samochodu - stabilnie sie utrzymuje. Materialy jak dla mnie sa porzadne i mile w dotyku, latwo sie sciaga obicie do prania. I nawet jak ci corka wzrostem nie osiagnie tyle zeby taki normalny fotelik miec to w tym jest taka regulacja ze nawet mniejsze dziecko bedzie pasowalo. Bo wiadomo, nie kazde dziecko wazac 15kg jest nie wiadomo jak wysokie. Ogolnie uwazam ten fotelik za zakup jak najbardziej trafiony. Tu ci wysylam linka, zebys sobie mogla zobaczyc:

JUŻ JEST! FOTELIK CONCORD LIFT EVO PT 15-36 2009! (503659179) - Aukcje internetowe Allegro
 
aaa jeszcze jeden fotelik moge ci polecic, moja siostra kupila taki swojemu synowi i jest rownie zadowolona jak ja ze swojego to jest Cybex solution s plus, ten z kolei kosztuje jakies 400 - 450zl. Od mojego rozni sie tym ze nie wysuwa sie calego fotelika zeby dziecko wygodniej sie spalo, tylko zaglowek mozna do tylu odchylic, zeby glowa bardziej "lezala". Ma podnozek (moj nie) ale moja siostra mowila ze nei korzysta z tego bo to jest na jakis sznurkach i srednio wygodne. No i ma szufladke (moj nie) ale mi to akurat nie bylo potrzebne do szczescia bo niby co ja tam mialabym chowac...co tam jeszcze...no w moim mozna w razie potrzeby odlaczyc ta czesc na ramiona...no i poza wygladem zewnetrznym to chyba wszystko. Pozdrawiam i zycze udanych zakupow :)

Fotelik CYBEX SOLUTION S PLUS - wyprzedaż! (499364246) - Aukcje internetowe Allegro
 
mikusia wiesz co nie mam pojecia...mysle ze najlepiej bedzie jak pojedziesz do jakiegos sklepu i poprosisz sprzedawce zeby wzial fotelik i poszedl z toba przymierzyc do auta czy pasuje. Tak to sobie zobaczysz, lepiej w ciemno nie kupowac... :) w bardzo wielu sklepach tak pozwalaja...w koncu kazde auto jest inne prawda :)
 
hmmm tak sobie mysle...ze tych fotelikow nie montujesz przeciez do fotela samochodowego sadzasz go, na niego siada dziecko i normalnie pas przeciagasz jakbys ty tam siedziala wiec powinno byc ok, bo te foteliki maja w zasadzie taka sama wielkosc...no ale najlepiej sprawdzic przymierzajac do samochodu.
 
Kingo dziękuje za odp, kurcze myślałam o tym, odwiedziłam pare sklepów w mieście i o dziwne w mieście Głogów (dolnośląskie) w żadnym ze sklepów nikt nie słyszał o nazwie cybex i concord, za to było kupe fotelików tzw. szajsu typu Meggy (tego za darmo bym nie chciała), Coneco za sto pare złotych no i jeden Graco i BebeConfort(jasny kolor-troche brudny). sprzedawczynie stwierdziły, że nie sprowadzają droższych modeli, bo nie schodzą.
o dziwo! miasto o 70 tys mieszkańców i zagłębie miedziowe, gdzie ludzie raczej dobrze zarabiają
a w Twoim Concordzie jak z montażem? łatwy?
przepraszam, że ta Cię męcze, ale niestety musze kupić w ciemno.
 
mikusia nie przepraszaj, w koncu po cos to forum jest prawda :) co do fotelikow u ciebie to faktycznie zgroza ze maja tylko taki ograniczony wybor...generalnie montaz tych fotelikow wyglada tak ze wkladasz fotelik, sadzasz dziecko i wszystko przypinasz pasem dla doroslych, przekladajac go przez odpowiednie miejsca...co do tego fotelika to podoba mi sie to ze ta czesc co przez ramie idzie to ma taka blokade ze dzieck pasa nie wyjmie z tego :) moze wiecej naciagnac ale nie wyjmie.

p.s moj dziadek mieszka w glogowie :)
 
dzięki:) no to teraz ten model fotelika Concord bede uważać za faworyta, z tą blokadą pasów to dobry pomysł, tym bardziej, że 2,5 letnie dziecko nie jest az tak bardzo zdyscyplinowane. szkoda tylko, że nie moge przymierzyć go do auta. no ale jestem maniaczą allegrowych zaupów, poprostu spróbóje dogdać się ze sprzedawcą czy w razie wu bedę mogła zwrócić fotel. zaryzykuje zaup w ciemno, tym bardziej, że warto dołożyć te 200-300 zł i nie stresować się w czasie jazdy czy dziecko czasem nie naciągnie pasów. bezpieczeństwo to priorytet. fotel kupie w okolicach luty-marzec (córka nabierze wagi i urośnie) no do tego czasu przejeździmy w naszym coneco zenith (dobrze, że rzadko jeździmy i tylko miasto- nie trasy), więc damy rade, jescze raz dzięki.
 
reklama
mikusia mysle ze dogadasz sie ze sprzedawca, tyle ze bedziesz w razie czego odsylac go za wlasne pieniadze. Ale co ci powiem....wszystkie foteliki z tej grupy wagowej budowe maja taka sama....a jak na moje oko jesli ty mozesz sie zapiac pasem z tylu to spokojnie zapmniesz dziecko z fotelikiem...dzieci sa male dlatego uwazam ze dziecko + fotelik(15-36) = osoba dorosla :)

co tam jeszcze...aaa ta blokada to jest po to zeby dziecko nie wyjelo w ogole pasa...moze je naciagnac...ale jak sama sprawdzalam nie jest to taka latwa sprawa...przynajmniej u mnie to dosyc ciezko sie naciaga ten pas przez to "okienko" w foteliku przez ktore idzie....wiec wydaje mi sie ze dziecko raczej sobie odpusci...chociaz nie dam sobie reki uciac hihihi :)

aaa ja tez jestem maniaczka zakupow allegrowych..od 3 lat to w ogle prezenty na allegro zamawiam bo nie lubie po sklepach chodzic jak tyyyle ludzi w nich jest :)
 
Do góry