reklama

Fotelik samochodowy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2005' rozpoczęty przez luszka, 4 Listopad 2005.

1. luszka

luszka październik'05, lipiec'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pozwoliłam sobie założyc nowy watek ponieważ mamy powazny problem z fotelikiem samochodowym. Po prostu nie sposób go dobrze zamontować bo pasy sa za krótkie. Fotelik to Deltim Grillo.
    Może ktoś z Was też miał podobny problem i udało się go jakoś rozwiazać?
    Bardzo proszę pomóżcie bo przeżywamy straszny stres za każdym razem kiedy musimy jechać gdzieś z małą.
    Z góry dzieki.
    Pozdrawiam.

2. magdusiek

magdusiek Październikowa Mama 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Luszka, my mamy fotelik Maxi Cosi cabrio, pasy wydawały nam się dość krótkie, ale jest na nie sposób - wyciągamy pas do oporu i dopiero wtedy zapinamy fotelik. Na takim maksymalnie wyciągnmietym pasie dużo łatwiej manewrowac. Spróbuj, może u Ciebie też tak się uda. Bo u nas jak próbujemy zapiąć foitelik bez wyciągnięcia maksymalnie pasa też wydawało się, że nie wystarczy.

3. reklama
  4. luszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki Magdusiek za odpowiedź. Niestety już tak próbowaliśmy, maksymalnie wyciągaliśmy pasy jednak nadal są jakieś 15cm za krótkie :(

5. patka

patka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Luszka muszę Cię zmartwić.
    Dokładnie z tego samego powodu (za krótkie pasy) nie kupiliśmy fotelika Deltima.
    Jeśli w Waszm autku pasy są za krótkie to pewnie będziecie musieli kupić dłuższe. Niestety taka wymiana też kosztuje. My nie chcąc wymieniać pasów kupiliśmy fotelik Inglesiny bo on ma 2 rodzaje montażu za pomocą pasów i nam do tego drugiego sposobu montażu, pasa jakoś wystarcza.

6. luszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki Patka.
    No właśnie też sie zaczynamy zastanawiać nad kupnem dłuzszych pasów. A fotelik kupiliśmy do poprzedniego samochodu nie wiedząc ze wkrótce bedzie okazja kupna większego autka. Wiec niestety nie było mozliwości przymiarki. :(
    ...i teraz mamy problem :(

7. lindsay

lindsay Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    fotelik to tez moja schiza. mamy implastu, bo kupilismy aby pasowal do wozka i jest beznadziejny- Mały ma tak nienaturalna pozycje, caly wygiety itp i szczerze powiedziawszy ani razu Go w nim nie wiezlismy. czy ktoras ma podobne wrazenie ?

8. Jolik

Jolik Nieźle zakręcona mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Luszka- my tez mieliśmy problem z za krótkimi pasami, ale znaleźliśmy sposób... wykorzystraliśmy do tego celu pas środkowy-biodrowy na tylnym siedzeniu. Na samym końcu przeplatujemy go przez ten podstawowy w ten sposób przedłużając go i wpinamy go do klamry pasa biodrowego. Fotelik jest stabilny i mały bezpieczny :-)

9. luszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzięki Jolik na to nie wpadliśmy.
    Przypinaliśmy fotelik tylko środkowym pasem ale drżałam cały czas ze to nie jest bezpieczne.
    Teraz wypróbujemy Wasz sposób i mam nadzieję że sie uda.

10. reklama
  11. Jolik

Jolik Nieźle zakręcona mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Luszka- jak to tylko środkowym? My zapinamy tym bocznym, a środkowego wykorzystujemy do przedłużenia ...

12. luszka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jolik po prostu kiedy okazało sie ze boczny pas jest za krótki przypieliśmy fotelik tylko środkowym. Pas zaczepiliśmy o te boczne zaczepy i puściliśmy górą, ale z tyłu nie było pasa i dlatego tak sie sie stresowałam w czasie tej jazdy. Na szczęście jechaliśmy z małą tylko 2 razy.
    Teraz wypróbujemy Waszą metodę i myślę ze bedzie już ok. :)
    Jeszcze raz dzięki. :)
    Pozdrawiam. :)

Poleć forum