reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki samochodowe - kiedy zminienć

dominic

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2011
Postów
961
Nasze dzieci długo dochodzą do wagi 9 kg. Moje dziecię w tempie, w jakim przybiera obecnie, dojdzie chyba w wieki 1,5 roku, jak nie później. Czy czekałyście do bitych 9 kg czy zmieniałyście wcześniej? Jazda autem w obecnym niemowlęcym foteliku to jest koszmar dla mnie i dla Młodego.
 
reklama
Nie wiem jaki masz fotelik, że jest do 9 kg. Ja słyszałam o fotelikach do 10 kg ale większość i tak jest do 13 kg. No ale może są i do 9 ....
Innym kryterium do zmiany fotelika niż waga jest wzrost dziecka - jeżeli główka zaczyna równać się z zagłówkiem. Ja na twoim miejscy zostałabym przy tym foteliku z podstawowego powodu - te pierwsze sa najbezpieczniejsze głównie dlatego że montuje je sie tyłem do kierunku jazdy. To jest najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci :tak:
 
Podejrzewam, żę Dominic chodziło o to, że kolejny fotelik jest od 9kg, a nie że ten pierwszy do 9... My zmieniliśmy jak Jagódka miała 13mscy, ważyła wtedy ledwo ponad 7kg, ale rozmawialiśmy z naszą rehabilitantką i powiedziała, że jak mamy wkładkę taką dla mniejszych dzieci, to możemy. A fotelik kupiliśmy graco nautilus czy jakoś tak, od 9 do 36kg, właśnie m.in. z racji tego że ma taką wkładkę redukcyjną i dziecko trochę jest bezpieczniejsze. No i dosięga głową do tych poduch, co chronią w czasie zderzeń bocznych, czyli wzrost osiągnięty. Ważniejszym kryterium było siedzenie samodzielnie i trzymanie sztywno głowy, a to już dawno opanowane. Nasza też już fisiowała a ja razem z nią... My mamy problemy z malutkimi dzećmi, a co mają powiedzieć mamy, których dzieci zupełnie nie gotowe do większych fotelików w tych mniejszych już się nie mieszczą? :)
 
Fotelik mam rzeczywiście do 13 kg ale, jak zauważyła Karmelia, chodzi mi o kolejny przedział, fotelik od 9 kg bo w chwili obecnej podróż samochodem z moim brzdącem to męczarnia dla niego i dla mnie a jeździmy bardzo często. Liczę na to, że zmiana fotelika na ten, gdzie kierunek jazdy jest przodem i gdzie Młody będzie widzieć coś więcej poza zagłówkiem, polepszy przebieg jazdy autem. Myślę nad wcześniejszą zmianą, tak od 8 kg Młodego bo inaczej są duże szanse, że zacznę pisać z wariatkowa.
 
Dobrym rozwiązaniem są foteliki w grupach 0-18 kg, 0-25 kg, montowane przodem i tyłem do kierunku jazdy :)

Pewnie tak, ale o tym wydaje mi się trzeba było myśleć przy kupnie pierwszego fotelika, teraz już kupowanie od 0 chyba się nie opłaca, ale mogę się mylić :)
W instrukcji do naszego jest napisane, że dziecko musi mieć co najmniej 1 rok, 9kg i 69cm... z 3 warunków Jagódka spełniała 2, tego ostatniego nie spełnia (wagi) i pewnie jeszcze trochę spełniać nie będzie :)
 
Dominic u nas było to samo, kazda podróż w pierwszym foteliku to był horror...płacz wyrywanie się a to wszytsko dlatego że mała jest ciekawa świata.Ona siędenewrowała a ja razem z nią. Moja córka jest bardzo drobna jak na swój wiek(16miesiecy-8,20kg i 78cm) ale na zmiane fotelika zdecydowaliśmy się juz w kwietniu i od tego czasu i ona i ja jesteśmy spokojniejsze podczas podróży
 
Dominic, zgadzam się z Karmelią.

Szymona przesadziłam do fotelika ok 2 tyg temu. Wagowo nie spełnia kryterium (8.200), ale mam fotelik Graco. Ma to dodatkowe wypełnieni, które chroni główkę, ma 3 stopnie ustawienia wysokości pasów i rozkłada się jak kołyska np. gdy mały zaśnie.
Róznica ogromna!!! Szymon jest zaciekawiony, ogląda i co najważniejsze jest spokój podczas jazdy :tak:.

Myślę Dominic, ze małego spokojnie mozesz awansować na fotelik dla starszaków ;-):tak:.
 
reklama
Dominic- sa foteliki w grupach 9-18, 9-25, 9-36. Ja mam zamiar za jakies dwa mies kupic taki 9-18 lub 9-25. Nasze dzieci dlugo beda dochodzic do wagi nawet 18 kg wiec to i tak bedzie xakup na lata. Wiele z nich ma mozliwosc montazu w dwie strony, kilka pozycji odchylenia az do lezacej. Ponoc te firmy Romer sa fajne.
Ja bym tego do 36 nie brala bo one sa czesto takie siedzace. Widzialam u kolezanki zdjecie jak jej 8- mies cora w takim spi ( duza jest bo ponad 10 kg) ale glowa jej w tej pozycji opadala w dol.
 
Do góry