reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gadu gadu a jesc trzeba... czyli nasze przepisy :-)

ja tesh....

Madzia ;-) cycki pokroiłam sama z siebie...tzn. mi sie zdawalo ze tak w przepisie było :-D

a co do deseru to... najpierw wtopa bo moj monsz se umyslil galaretke z kiwi a na opakowaniu jak byk stoi ze kiwi uniemozliwia tezenie galaretki ale... cudowne rece małza mego sprawily ze galaretka się ścieła ;-)
oczywiscie do kolacji nie bylo gotowe...dzis bedzie na deser...
4 warstwy galaretki - w kazdej jakies owoce... z gory wygląda jak...3D :-)

ofoce i sie umiejetnosciami R pochwale ;-)
 
reklama
Madzia :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

edit: obiecane fotki ;-)
 

Załączniki

  • galaretka Rafaello ze smietana.jpg
    galaretka Rafaello ze smietana.jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 64
  • Galaretka Rafaello_z g
    Galaretka Rafaello_z g
    20,6 KB · Wyświetleń: 78
  • galaretka Rafaello z dolu.jpg
    galaretka Rafaello z dolu.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 69
Ostatnia edycja:
Madzia ;-) fotki zapodałam już wczoraj - Twoja wina ze nie sprawdzasz BB :-D

Arco ;-) nie wiem kiedy... ja mieszkam z R już 8 lat i to pierwszy taki deser w jego wynokonaniu ;-)
 
reklama
Amelkowa przepraszam,ale dopiero teraz zobaczyłam twojego posta:zawstydzona/y:
Ale juz piszę (pewnie za późno:sorry2:,ale na przyszłość):
-herbatników miałam chyba 6 paczek (1p-10 sztuk).
-mleko jest potrzebne do kremu karpatkowego-na opakowniu jest napisane ile trzeba,chyba 400 ml
-żelatyny nie trzeba.
Robiłam na tej blaszce co dostałam od was z plastikową przykrywką,nie pamiętam jakie ma wymiary:sorry2:
To nie jest tak,ze musi byc konkretnie tyle tego tyle tamtego,bo zależy jaką masz blaszkę,jak masz większą to więcej herbatników,a reszty składników bym nie zmieniała,najwyżej będzie ciut niższe.
Układa się wrastwami:
herbatniki
krem karpatkowy
herbatniki
masa krówkowa(kajmak,ew. mleko kondesowane gotowane w puszce)
herbatniki
bita smietana
starta gorzka czekolada

i do lodówki,odczekac aż herbatniki zmiękną
 
Do góry