reklama

GBS w ciąży!!!

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez monika.ap, 13 Czerwiec 2014.

1. monika.ap

monika.ap Początkująca w BB

Witam , jestem w 38 tygodniu ciąży i dzisiaj odebrałam wynik...pozytywny mam paciorkowca, bardzo się przestraszyłam, pierwsze dziecko rodziłam 12 lat temu i nawet nie było mowy o takich badaniach, naczytałam się dużo w internecie i jestem przerażona......czy ktoś z Was przeszedł poród z tą bakterią bez powikłań dla dziecka?
    Pozdrawiam, Monika

2. aniaslu

aniaslu Administrator

ale lekarz nie zaproponował ci antybiotykoterapii?

3. reklama
  4. monika.ap

Witam, we wtorek mam wizytę u lekarza ...w ogóle dzisiaj noc była ciężka miałam dość mocne bóle identyczne jak bóle menstruacyjne, pachwinowe....rano wszystko minęło, jak sądzicie ....poród już niedługo?

5. aniaslu

aniaslu Administrator

Nie mam pojęcia , bo to różnie bywa, natomiast jeżeli będziesz rodziła przed wtorkiem to koniecznie uprzedź w szpitalu, że masz takie wyniki i wtedy będą tak przeprowadzać poród żeby wszystko było ok:) A jeśli blisko masz szpital to dzisiaj podjedz z badaniami na IP i spytaj, co masz robić:)

6. monika.ap

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie, właśnie wyjeżdzam do szpitala w celu konsultacji. Pozdrawiam.

7. aniaslu

aniaslu Administrator

Jak będziesz wiedzieć , co i jak- daj znać:) trzymam kciuki

8. monika.ap

Witaj, w szpitalu miałam zrobione badanie ktg, jak również zostałam przebadana ginekologicznie, wszystko w porządku - falszywy alarm, co do paciorkowca to będzie podany antybiotyk w czasie porodu, ale mialam odczucie , że ten temat potraktowali lajtowo, we wtorek porozmawiam z moim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.

9. evi26

evi26 Fanka BB :)

Witam ,nic się nie bój ja miałam pozytywny gbs i dali mi podczas porodu antybiotyk ,mała urodziła się zdrowa .nie masz się co martwić ja też przed porodem bałam się ,że mała się zarazi ,bo naczytałam się w internecie na ten temat . na pewno wszystko będzie ok relaksuj się przed porodem :)

10. reklama
  11. Anecia1111

Anecia1111 Fanka BB :)

ja podobnie jak Ty w drugiej ciąży miałam paciorkowca (w pierwszej nie miałam nawet badań w tym kierunku bo nie były wymagane), w dniu porodu (miałam wywoływany w 41 tyg) dostałam 3 dawki antybiotyku doustnie tzn 2 odrazu jak podłączyli mnie pod oksy a trzecią praktycznie przed samym wyjściem malutkiej na świat
    ogólnie mój ginekolog mówił, że obecnie odchodzi się od antybiotyków "na zapas" i stosuje się własnie tylko w dniu porodu
    co do powikłań to podczas porodu wszystko było ok, później badają CRP i jesli ok to w normalnym trybie wypuszczają do domu, a gdyby CRP było podwyższone wówczas "przerzucają" mamę z dzieciątkiem na paologię ciąży
    u nas poród i pobyt w szpitalu był ok, ale w 10 dobie paciorkowiec zaatakował malutkiej skórę, dostała wielki wykwit na buźce - dokładnie na brodzie, ale smarowalismy popularnym "fioletem" (tym co się kiedyś do pępka stosowało) i jak się pięknie wysuszyło to strupy zaczęły odpadać i wtedy smarowaliśmy maścią z antybiotykiem bactroban i po ok 2 tyg wyleczyliśmy tą ranę
    innych badań nie robiliśmy, chociaż z tego co czytałam to paciorkowiec zostaje w wersji uśpionej w organiźmie

12. aniaslu

aniaslu Administrator

monika.ap czyli wieści ok:) Bardzo się cieszę. A ty może zechcesz dołączyć do czerwcowych mam, bo zwłaszcza w pierwszych miesiącach po porodzie fajnie mieć grupę wsparcia:)

Poleć forum