reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Gdy poci się główka

Lusi

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Co może być przyczyną pocenia się dziecka gdy śpi? szczególnie główki?(w czasie snu) podaję małemu wit.D3 ale to nic nie pomaga.

reklama

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Pocenie się główki nie musi być objawem niedoboru wit.D3. Jeśli chodzi o ten niedobór, to jeśli występuje, występuje z innymi jeszcze objawami. Lekarz nigdy nie stwierdza niedoboru wit.D3 na podstawie tego tylko, że poci się główka, więc już samo to wskazuje, że taki objaw nie musi oznaczać nic strasznego. Mojemu synkowi jak był maly często pociła się główka - w czasie snu i w czasie jedzenia, ale było to spowodowane wyłącznie tym, że w czasie snu był dobrze (nawet zbyt dobrze) przykryty, no i poporstu było mu zbyt ciepło. Jak odpuściłam trochę z tym ocieplaniem, to problem też odpuścił. No a w czasie jedzenia - ssanie piersi jest na początku dla dziecka sporym wysiłkiem, dodatkowo dzieciaczek przytulony do mamy ..

Najlepiej oczywiście skonsultować się z lekarzem, ale to nie musi od razu oznaczać jakiegoś problemu.
No i nie zwiększaj na własną rękę dawki witaminy, bo możesz dziecku zaszkodzić.

pozdrawiam
nikita

naja

Fan(ka)
Rozwiązania
0
zgadzam sie z nikita. ilosci witaminy nie zwiekszaj, a przyjrzyj sie temu, jak cieplo dziecko jest ubrane, czy nie jest zbyt opatulone. tez mialam taki krociutki okres, kiedy malemu glowka sie pocila i juz chcialam leciec do lekarza, ale cos mnie tknelo i przystopowalam z ubieraniem do snu, okrywaniem i ciepelkiem w pokoju. teraz mamy wrecz chlodno w nocy, czasem ja sama marzne, ale problemy ze spocona glowka skonczyly sie jak reka odjal. a i dziecko jakby lepiej spalo :)

temperatura w granicach 18-19st, a maly spi i tak rozkopany. przykrywam, sprawdzam karczek i tyle. jesli nie jest mu zimno, a wychlodzony nie jest nigdy, spi spokojnie, to najwyrazniej nie jest stworzeniem cieplolubnym :)

Lusi

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny za porady.Może rzeczywiście było mu za gorąco,teraz tak grzeją te kaloryfery że człowiek nawet nie czuje że jest ciepło.Lżej go ubieram i mniej się poci.Jeszcze raz dzięki!!!

margot

Mamma Mia!
Rozwiązania
0
czasem też takie pocenie pojawia się, gdy dziecko jest osłabione, np. po chorobie.

Lusi

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Maks miał zapalenie płuc więc mogło to też być przyczyną.Dzięki.

eg16

Fanka BB :)
Miasto
Śląsk
Rozwiązania
0
A mój Adaś ma ciągle spocone rączki i nóżki, nawet jeśli są zimne, czy może to być objawem jakiejś choroby?

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Mój Filip jak był malutki miał ciągle spocone nóżki, zimne czy ciepłe - zawsze były wilgotne, czasem nawet zapaszek był stosowny ;). Pytałam lekarza, ale stwierdził, że to nie jest objaw żadnej choroby. Wiele niemowląt to ma. Oczywiście trzeba się upewnić - czyli zapytać swojego lekarza, ale prawdopodobnie nie jest to nic groźnego.

pozdrawiam
nikita

J@god@

IV-V 2005, X 2009
Członek załogi
Rozwiązania
1
Mój maluszek też pocił główkę jak był malutki, aż tak że po spaniu to było mokre prześcieradło pod główką, miał robione badania krwi na gospodarkę fosforowo- wapniową czy coś takiego, badania te nic absolutnie nie wykazały, gdzieś koło 5 miesiąca przestał się pocić i do dzisiaj nie wiem co to było ???

reklama

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
eg16 pisze:
A mój Adaś ma ciągle spocone rączki i nóżki, nawet jeśli są zimne, czy może to być objawem jakiejś choroby?
Spocone rączki i nózki u niemowlaka mogą, ale nie muszą, być zapowiedzią, że dziecko jest/będzie alergikiem.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
R Co teraz gdy sa dwie ciaze.. Potrzebuję porady 12
olgatu 12 miesięczne dziecko zasypia przy piersi. Jak odstawić gdy nie chce mleka z butelki i nie potrafi samo zasnąć?:( Potrzebuję porady 10
Inka_89 Co gdy nie chce karmić piersia BB położna radzi mamom 127
nafoczka A gdy już nam się UDA.... :D Ciąża po poronieniu 6
D Tak bardzo boli gdy Ona cierpi w samotnosci. Porady prawnika 0
D Odstawienie od piersi 8 mieisęcy gdy nie chce smoczka Niemowlaki 1
L4dY-bIrd Pozytywnie o Porodzie WROCŁAW "Gdy poród nie przebiega zgodnie z planem" 24.10. 17:30 Ogłoszenia - Dolny Śląsk 1
E Gdy mąż nie chce seksu... Rozmowy o seksie 105
czarna76 Uregulowanie spotkan z dziećmi gdy ojciec za granicą Porady prawnika 6
E Zmęczenie materiału-gdy macierzyństwo przestaje cieszyć-przyczyna?...POMOCY!!!!!! Zwierzenia 4
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
E Gdy dziecko bije inne dzieci-juz nie wiem co robic.. Przedszkolaki 3
99Kasia Sama mama - gdy ojciec chce, ale nie może widywać się z dziećmi Archiwum Samodzielnych rodziców 4
anuszkale Reakcje waszych pociech gdy wracacie do domu-15 miesieczne dziecko Roczniaki i dwulatki 6
N Samotne wychowywanie dzieci gdy mąż za granicą Trójmiasto 3
A sciagniecie zaleglosci alimentacyjnej, gdy dziecko mieszka za granica Porady prawnika 1
S Co robić gdy cierpliwość się kończy a melisy się nie lubi...czyli bunt,bunt !!! Roczniaki i dwulatki 24
KamilaLublin Gdy pojawia się młodsze rodzeństwo... Dzieci urodzone w czerwcu 2012 32
tentine Gdy umowa na czas określony kończy się po terminie porodu Porady prawnika 1
N 2 dni na dziecko - czy może wziąśc tata gdy mama jest na wychowawczym Porady prawnika 1
I Gdy dziecko nie je warzyw ? Żywienie dzieci - porady 6
martolinka Gdy pojawia się rodzeństwo... Dzieci urodzone w kwietniu 2012 109
M Gdy dziecko boi się dentysty? Zdrowe dziecko 21
masebi gdy coś znika w przedszkolu Przedszkola 3
Sisi89 Roczne dziecko krztusi sie kazdym łykiem gdy daje mu wode, sok itd. POMOCY! Żywienie dzieci - porady 11
Mistres gdy w ciąży kończy mi się umowa Porady prawnika 1
J Prawa ojca gdy nie płaci alimentów. Porady prawnika 1
E gdy adres biologicznego ojca jest nieznany Porady prawnika 4
magda19lenka Gdy babcia wychodzi za mąż ... Relacje rodzinne 15
I Gdy inne dziecko popycha lub szturcha nasze dziecko! Roczniaki i dwulatki 13
M Nazwisko i prawa rodzicielskie ( gdy matka nie ma ukończonych 18 lat) Młodziutkie mamy 15
M oddanie dziecka pod opiekę rodziny zastępczej, gdy ojciec jest nieznany. Porady prawnika 1
aasica Co zrobic gdy pracodawca unika podpisu Porady prawnika 3
arica Co jeść, gdy się karmi.. Dzieci urodzone w czerwcu 2010 65
J ustalenie ojcostwa gdy ojciec przebywa za granicą Porady prawnika 1
S ..Gdy dzidziuś płacze.. jak się domyśleć co mu dolega?? Dzieci urodzone w lutym 2010 21
DoubleFantasy gdy dziecko niechce pić mleka w dzień!!! Żywienie 10
I Zimny karczek, gdy śpi! Spanie 1
Purchawka Gdy do szpitala czas... czyli co pakujemy w walizy na wycieczkę porodową!:) Archiwum mam grudniowych 7
paaulisia20 w co sie bawić gdy smutno i szaro na zawnątrz? Roczniaki i dwulatki 15
G Gdy dziecko nie chce pić z butli :( Żywienie 21
mamaBartoszka w co się bawić, gdy pada deszcz? Początek szkoły 22
A jak to jest gdy maz/chłopak kończy w Was? Rozmowy o seksie 84
Różyczka75 Gdy niemowlak nie chce jeść Zdrowie 403
D Co robić gdy dziecko w nocy siada przez sen? Spanie 13
I Gdy dziecko nie chce mleczka Żywienie 23
R gdy kolega bije... Przedszkolaki 4
K Zobacz co się dzieje gdy dziecko nie jest zapięte w foteliku Roczniaki i dwulatki 14
Patri Co jeść a czego nie gdy karmi się piersią? Dzieci urodzone w lutym 2007 868