reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie rodzić w Katowicach?

tamagotchi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Grudzień 2022
Postów
481
Hej mieszkam 40 km od Katowic zastanawiam się gdzie najlepiej jest tam rodzić? Ma ktoś jakies doświadczenia? Co byście poleciły? Dajcie znać, dziękuje bardzo!

Życzę przyszłym mamą, dużo zdrowia i spokojnego rozwiązania.
 
reklama
Raciborska ma bardzo przyjemną izbę przyjęć. W UCK zależy na kogo trafisz, i jeśli tylko nie zależy Ci na bliskiej odległości GCZD to bym unikała …
Byliśmy na dniach otwartych Łubinowej i mam mieszane uczucia. Wszystko prezentowało się wręcz cukierkowo a położne które były obecne pomogły mi znaleźć poczucie, że będę chciała próbować rodzic SN. Ale opinie są różne i ponoć przyjmuja tyle porodów, że dostać się na ich „fajne” sale z workami, wannami itp to trzeba mieć szczęście i rodzisz na zabiegowych na dole. Chętnie poczytam opinie osób które już to maja za sobą, ale w UCK mam zajęcia i raz miałam ogromną nieprzyjemność być pacjentką.
O Zawierciu które jest niedaleko i często się poleca jako niby jeden z lepszych szpitali się nie wypowiem bo tam tylko roniłam poprzednią ciążę i potraktowano mnie jak krowę przy rowie i histeryczkę, mimo że (słusznie) czułam ze coś idzie bardzo nie tak. Wiec aż się boję co by było przy porodzie, skoro poronienie „ma bolec” i płaczącą pacjentkę przykrywają kołdra na siłę kazać iść spać :p bez leków poza paracetamolem ;)
Czekam na jakieś pozytywne wpisy o Katowicach :D
 
Na raciborskiej zdarzyło mi się być raz na IP i bardzo dobre wrażenie. Szpital nowoczesny, lekarz wydawał się sensowny, profesjonalny. Z tego co wiem to 2 stopień referencyjnosci. Bonifratrów ja akurat słyszałam kiepskie opinie ale bardziej od osób które były na IP gin a nie od rodzących. W Rudzie jest szpital o 3 stopniu referencyjnosci, nad nim się zastanawiam, albo nad siemianowicami.
 
W tych okolicach najczęściej spotykałam się z poleceniem Mikołowa, Katowice Raciborska i u Bonifratrów, Pszczyna (dziewczyny bardzo zachwalały tamtejszy personel) i bodajże Tychy.
 
Do góry