reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Główka napierająca na szyjkę

Xyz55

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Luty 2019
Postów
16
Czy któraś z Was również miała za nisko główkę? Macica stawia mi się od 17 tygodnia ciąży, jednak szyjka się nie skracała. Jakiś czas temu (w 26tc) zaczęłam mieć bóle krzyżowe, przechodzące na podbrzusze, do tego macica czasem stawiała się już odczuwalnie boleśnie. Poszłam na dodatkową wizytę po tygodniu od poprzedniej (27tc), okazało się, że szyjka skróciła się o 8mm od poprzedniej wizyty. Lekarza niepokoiło to, że luteina, magnez i nospa nie dają rady uspokoić stawiania macicy, a do tego zaczęło być ono bolesne, więc skierował mnie do szpitala w celu wyciszenia macicy kroplówkami. W szpitalu lekarz powiedział, że główka jest zdecydowanie za nisko (nie był w stanie zmierzyć jej w usg przez brzuch, ponieważ była pod spojeniem łonowym), ale długość szyjki jest jeszcze dobra (30mm) więc mam zostać na obserwacji, ale nie podali mi żadnych leków oprócz tych, które przyjmowałam w domu. Wypisałam się na własne żądanie i w domu wstawalam tylko do toalety. Po 5 dniach leżenia byłam na wizycie u swojego lekarza, na szczęście szyjka się bardziej nie skróciła, ale nadal mam leżeć, żeby główka nie napierała na szyjke. Lekarz zauważył, że główka znów jest niżej niż przy poprzednim badaniu. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Czy maluch w końcu zmienił pozycje i przeniósł się wyżej?
 
reklama
Witam również miałam stawianie macicy od 15 tygodnia. Oczywiście nerwy, stres magnez,luteina doraźnie nospa.od ok 28 tyg główka nisko i napierala na szyjke zalecenie lekarza odpoczywać jak najwięcej i nie dźwigać wogole.Powiem szczerze że uważałam i dorwałam do 39 tyg. Do cesarki.Myślę że musisz zaufać lekarzom bo ze dziecko napiera na szyjke to się zdaza najważniejsze żeby szyjka pozostała jak najdłużej twarda i zamknięta. Powodzenia
 
mam taka sama sytuacje. już w 26tc szyjka miała 24mm, ginekolog kazał częściej odpoczywać i tyle. po powrocie do domu doczytałam o tym, żeby brać nospe i magznez, natomiast leżenie nie jest wskazanie, bo osłabia się mięśnie. od wczoraj przypałętalo się do mnie przeziębienie i po każdym kichnięciu, czy wydmuchaniu nosa zaczyna mi twardniec brzuch.
z tego co czytałam, to maluch raczej już nie zmieni pozycji, a szyjka tez nie będzie się wydluzac. jedyne co zostaje to niedopuszczenie do tego, żeby dalej się wszystko obniżało
 
Do góry