reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie z dzieckiem

Gosiaczek_78

Mama Stefanka
Dołączył(a)
4 Grudzień 2008
Postów
17
Miasto
Warszawa
Witam serdecznie!

Stefan bardzo chętnie garnie się do kuchni kiedy coś przyrządzam, ale często po prostu mi przeszkadza. Chciałabym sprawić mu przyjemność i przygotować wspólnie coś prostego :-). Może znacie jakieś przepisy na potrawy, które można przygotować z 3-letnim dzieckiem. Najlepiej takie przy których nie operuje się z ciepłem...z wiadomych przyczyn :-). Z góry dziękuję.
 
reklama
Ja proponuję zrobić z dzieckiem pierniczki, maluch ma frajdę jak może powałkować ciasto, wykrawać kształty foremkami, może też ci pomagać w przygotowaniu np. kanapek na śniadanie czy kolację - mój Staś jest zadowolony jak może posmarować chlebek masłem, a potem położyć na nim dodatki.
 
My jesteśmy właśnie świeżo po robieniu pierników.Super zabawa dla mojego Kacperka.Trochę kłopotu z wycinaniem pierniczków foremkami /jakies takie ostre brzegi foremek/ale dalismy radę :-):-):-).Teraz nasze pierniczki leżakują i czekają na dekorowanie.To dopiero będzie zabawa...;-);-);-)Część pierniczków ma dziureczki na sznurki,bo mają być zawieszone na choince.
Kacper też bardzo garnie się do pomagania w kuchni i to przewaznie w najmniej odpowiednim momemcie.Ale ogólnie dosyć często może się wykazać w kuchni smarując chlebek masełkiem,dzemem itp. Przy krojeniu sałatki tez jest obecny.Piłuje te biedne jarzynki tępym nozem z takim zapałem ,że ho ho :-D:-D:-D
 
DONATELLA my mamy foremki plastikowe, a wykorzystałam też foremki od ciastoliny:-), różne kształty zwierzątek.
 
Popieram dziewczyny z tymi pierniczkami:tak:. Tym bardziej, że są na czasie...:happy:.
Wałek, kawałek ciasta i foremki do wykrawania pierniczków równa się super zabawa:-).
 
witaj,popieram kaderke robienie ciasteczek jest dla dzieci najlepszą frajdą. My juz mamy za sobąciasteczka maślane,ciasto naleśnikowe i drożdzowe,(pomaga ugniatać i próbuje miksować ).moja córcia ma w marcu 4 latka.pozdrawiam
 
My tez często pieczemy rózne ciasta razem, czasem Zuzzia pomga mi obierac warzywa na zupę swoim nożem (z IKEA), nie wiele z tego wynika, ale jest zaangażowana.;-)
 
Przemko lubi przygotowywać ze mną jedzenie. Zaczynaliśmy od ciasteczek jak miał dwa latka. Teraz sam miesza ciasto naleśnikowe, nasmarowuje mięso do pieczenia przyprawami, pomaga zetrzeć ziemniaki na placki ziemniaczane (ja to robię na maszynce elektrycznej), stara się smarować chleb serkiem. Myje warzywa na zupę i wrzuca do garnka. Oczywiście nie zostawiam go przy tych czynnościach samego, tylko robimy to wszystko wspólnie.
 
Asia najbardziej lubi piec rogaliki z ciasta francuskiego. Sama je robi i jest taka dumna! Kupuję ciasto gotowe mrożone, podzielona na kwadraty, wkładamy do środka kawałek czekolady, zawijamy i do pieca. Pycha. Proste i smaczne!:tak:
 
reklama
:-)witam i pozdrawiam,ten pomysl z pierniczkami jest genialny,ucieszylam sie gdy to przeczytalam,poniewaz tez mam corke w tym wieku ktora caly czas obserwuje jak ja gotuje obiady:-)
 
Do góry