reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grubsze palce po ciąży?

Maarta

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Luty 2023
Postów
2 276
Cześć dziewczyny,
Urodziłam dziecko 2.5 miesiąca temu. Od około 4-5 miesiąca ciąży zaczęłam puchnąć, więc już wtedy zdjedlam obrączkę, żeby potem nie mieć problemów. Pod koniec ciąży przyplątało mi się nadciśnienie indukowane ciążą, (które nie minęło po ciąży ani po połogu -biorę nadal leki) przez co puchlam coraz bardziej. Po połogu próbowałam włożyć na palec swoja obrączkę, ale nie mogłam, wczoraj znów próbowałam ale nadal jest ciężko z tym. Jeśli chodzi o wagę po ciąży zostało mi jakieś 4 kg, więc to chyba nie wina wagi(?). Teraz moje pytanie, czy któraś z Was tak miała? Czy muszę rozważać powiększenie obrączki? Czy się jeszcze wstrzymać bo to minie? Przyzwyczaiłam się do niej i lubię ją nosić, a nie mogę.
 
reklama
Moja mama tak miala, że niestety "zgrubly" jej palce po ciąży i musiala powiekszac obrączkę. Ale poczekalabym do pół roku, a nawet do roku z tym :)
 
Cześć dziewczyny,
Urodziłam dziecko 2.5 miesiąca temu. Od około 4-5 miesiąca ciąży zaczęłam puchnąć, więc już wtedy zdjedlam obrączkę, żeby potem nie mieć problemów. Pod koniec ciąży przyplątało mi się nadciśnienie indukowane ciążą, (które nie minęło po ciąży ani po połogu -biorę nadal leki) przez co puchlam coraz bardziej. Po połogu próbowałam włożyć na palec swoja obrączkę, ale nie mogłam, wczoraj znów próbowałam ale nadal jest ciężko z tym. Jeśli chodzi o wagę po ciąży zostało mi jakieś 4 kg, więc to chyba nie wina wagi(?). Teraz moje pytanie, czy któraś z Was tak miała? Czy muszę rozważać powiększenie obrączki? Czy się jeszcze wstrzymać bo to minie? Przyzwyczaiłam się do niej i lubię ją nosić, a nie mogę.
U mnie identyczna sytuacja, ale już pół roku od porodu
i też zostało 4-5kg do wagi sprzed ciąży, a obrączka nie wchodzi. Na razie i tak jeszcze siedzę w domu z małym, jak skończy rok i nadal nie dam rady założyć, to będę powiększać. Nie brakuje dużo, więc liczę, że jeszcze się uda.
 
Cześć dziewczyny,
Urodziłam dziecko 2.5 miesiąca temu. Od około 4-5 miesiąca ciąży zaczęłam puchnąć, więc już wtedy zdjedlam obrączkę, żeby potem nie mieć problemów. Pod koniec ciąży przyplątało mi się nadciśnienie indukowane ciążą, (które nie minęło po ciąży ani po połogu -biorę nadal leki) przez co puchlam coraz bardziej. Po połogu próbowałam włożyć na palec swoja obrączkę, ale nie mogłam, wczoraj znów próbowałam ale nadal jest ciężko z tym. Jeśli chodzi o wagę po ciąży zostało mi jakieś 4 kg, więc to chyba nie wina wagi(?). Teraz moje pytanie, czy któraś z Was tak miała? Czy muszę rozważać powiększenie obrączki? Czy się jeszcze wstrzymać bo to minie? Przyzwyczaiłam się do niej i lubię ją nosić, a nie mogę.
U mnie po 3,5 miesiąca się udało założyć. Teraz po 4 noszę codziennie, ale jest nadal ciasnawa.
 
Poczekaj tak gdzieś koło roku. Możliwe, że się ustabilizuje - wróci do stanu sprzed ciąży. Kobieta dochodzi dłużej do siebie, niż to opisują w książkach. ♥️
 
Cześć dziewczyny,
Urodziłam dziecko 2.5 miesiąca temu. Od około 4-5 miesiąca ciąży zaczęłam puchnąć, więc już wtedy zdjedlam obrączkę, żeby potem nie mieć problemów. Pod koniec ciąży przyplątało mi się nadciśnienie indukowane ciążą, (które nie minęło po ciąży ani po połogu -biorę nadal leki) przez co puchlam coraz bardziej. Po połogu próbowałam włożyć na palec swoja obrączkę, ale nie mogłam, wczoraj znów próbowałam ale nadal jest ciężko z tym. Jeśli chodzi o wagę po ciąży zostało mi jakieś 4 kg, więc to chyba nie wina wagi(?). Teraz moje pytanie, czy któraś z Was tak miała? Czy muszę rozważać powiększenie obrączki? Czy się jeszcze wstrzymać bo to minie? Przyzwyczaiłam się do niej i lubię ją nosić, a nie mogę.
Czekałam rok, niestety się nie doczekałam. Powiększyłam o 2 rozmiary.. :(
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) czyli nie tylko ja tak mam, ale to części z Was też się zdarzylo. No nic, idąc za Waszymi radami pozostaje mi tylko czekać i ewentualnie potem dopiero pomyśleć o powiększeniu.
 
reklama
Ja mam nieco grubsze palce u prawej ręki. Obrączke nosilam na lewej dłoni po porodzie, właśnie ze względu na opuchnięte palce. Miałam rozmiar 8. Musiałam powiększyć na 9,5. a zaręczynowy w rozmiarze 8 został na lewej dłoni. W pierwszej ciąży udało mi się dojść do wagi, tej wody wyzbyć się. Opuchlizna zeszła. A w drugiej niestety, 2 lata i ma plusie 3 kilo. Niby nie dużo, ale nie schodzi.
 
Do góry