reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
My się chustujemy i z całego serca polecam. 2 min i młody śpi. ;) Na początek polecam spróbować na jakimś cięższym misiu i dodatkowo umówić się na spotkanie z doradcą (nawet online). Niby chwilę trzeba, żeby się nauczyć, ale warto :)
No właśnie...ja też skorzystalam z profesjonalisty by uniknąć błędów 💪💪💪
 
Mały się denerwuje bo nie potrafi złapać sutka, a ja się denerwuje, że nie potrafi i chyba tak mi wygodniej:)
U nas tez była awantura przy zaplaniu piersi.. Zadzwinilam po CDL. Okazało się że wędzidełko do podcięcia bo w szpitlu za mało podcięli. i jestemy już po. Teraz masaże i wizyta u neurologopedy. I dlatego tez pierś, odciagam mleko i jeszcze dostaje 2 razy mm.
 
Temperatury nie mam ale w piersiach porobiły mi się zgrubienia 😐 masuje je przystawiam mała przykładam często mam nadzieję że przejdzie. Jutro może kupie aventa może będzie bardziej chętna
Ja mam avent tylko zwróć uwagę na smoczek bo są różne oznaczenia ja kupiłam że smoczkiem gdzie na opakowaniu było że jest od +0 ale napis był ma żółtej kropelce a na smoczki jak się przypatrzysz to był znaczek 1 to A są jeszcze smoczki też +0 ale na tle białej kropelki i one mają na smoczku właśnie cyferek 0 maja trudniejszy przepływ i dziecko musi pracować tak jak przy piersi żeby mleko lecialo. Mój pije od początku z tego smoczka gdzie jest 0 bo przy tamtym gdzie była 1 za szybko mu leciało... ì się denerwowal.. narazie mu nie zmieniam na większy przeplyw. A i ten smoczek gdzie jest 0 to on nie występuje w zestawie z butelka. W standardzie jest ten z 1.
 
Moja maleńka nienawidzi tej pozycji od urodzenia niestety. Pierworodny spał podczas odbijania i zawsze dawał się tak nosić. A ona nie i koniec! Prostuje głowę i walczy i krzyczy. Dlatego też noszę ją w pozycji przodem do świata i żeby jej się nie nudziło chodzimy po domu, przeglądamy się w lustrze, szukamy kontrastów i wzorów bo bardzo je lubi, ja naśladuje różne dźwięki albo tanczyny. Odbija się nam do 3 razy nawet.
Jaś zanim miał operacje uwielbiał się nosić do odbicia. Teraz tylko wrzeszczy...zrezygnowaliśmy z odbijania. Tylko czasem lekko uleje.
Mamusie mam pytanie na temat szczepień.. Ponieważ niedługo mała kończy 2 miesiące zastanawiam się nad szczepieniami. Czy normalnie czy np 8w1.. U syna miałam 8w1 i było ok a teraz się zastanawiam.. U Was jak to wygląda
Lekarz zalecił 6w1
A to dlaczego ściągacie? Oczywiście jeżeli można wiedzieć 🙂
Ściągam od początku,bo Jaś nie chciał wcale pić. Teraz daje dalej z butli,a przy cycu lekko pociąga dla uspokojenia sie.
Jakie rozmiary ubranek wasze dzieciaczki już nosza?
62/68
Ile waza wasze dzieciaczki i ile maja dni?
12 tygodni i 5100 🙂
Zeberka363 co u Was? Jak się czuje Jasio?
Jasio ma swoje dni- czasem grzeczny,a czasem marudny. Pomału przybiera na wadze. Lubi spacery- chociaż po tym śniegu ciężko wózek pchać. Zaliczyliśmy kontrole u chirurga- raz w tygodniu mamy płukać dolną część jelita. Hirschsprung potwierdzony, więc wiemy już na czym stoimy. Jak skończy rok i będzie miał conajmniej 10 kilo to będzie miał operacje naprawczą- zamknięcie stomi, wycięcie 10cm chorego jelita i zespolenie. Potem nauka robienia kupki już pupcią 😉
Ile placilas za te szczepionki bo za taki sam zestaw 588zl
Za 6w1 dałam 194zl
Cześć. W Prokocimiu leżałam z chłopcem który miał te chorobę. Plus do tego zepsół downa. Leżałam również na oddziale gdzie były typowo dzieci z stomiami i browiacami (karmienie pozajelitowe) . Jezli masz jakies pytania pisz śmiało. Postaram Ci się odp to co pamiętam. A jeżeli chodzi o stomie chciała bym żebyś wiedziała ze to nie takie łatwe połączyć zpowrotem jelitka. Lepiej poczekać. Bo każda operacja która się nie uda złączenia jelit odsuwa od normalność.. Każdy cm jelit jest na wagę złota. Wiem ze im młodsze dzieci tym lepiej poniekąd bo jelitka urosną. Także na spokojnie. Ale czas tu ma wielką rolę i cierpliwość
Wiem, że warto poczekać dlatego jesteśmy cierpliwi 🙂
Dziewczyny jakie macie butelki do karmienia? Bo ściągam trochę pokarmu żeby pobudzić laktacje bo coś ciężko z nią i jeszcze do tego źle się czuję zimno mi😐 i podaje małej butelka MAM ale cie chętnie chce pić i bardzo cmoka😐
Mamy Lovi- mały dostał je w szpitalu. Smoczki mamy zerówki.
Jak cmoka to niedobrze- łyka powietrze. Może być za wąski smoczek- Jaś tak miał i po zmianie na Lovi jest ok.
 
Temperatury nie mam ale w piersiach porobiły mi się zgrubienia 😐 masuje je przystawiam mała przykładam często mam nadzieję że przejdzie. Jutro może kupie aventa może będzie bardziej chętna
Weź ibuprofen on działa przeciwgorączkowo i dodatkowo przeciwzapalnie. Jestem po zapaleniu piersi na świeżo. Położna mi go kazała brać i rzeczywiście pomogło. Przed karmieniem rozgrzej pierś ciepłą pieluchą rozgrzaną żelazkiem, dostaw do piersi maleństwo jak się naje przyłóż zimny liść kapusty podziubany widelcem -działa przeciwzapalnie i tak powtarzaj przy każdym karmieniu. Jak najczęściej dostawiaj do piersi mi po 2 dniach przeszło i gorączka i ból piersi.
 
Ja mam avent tylko zwróć uwagę na smoczek bo są różne oznaczenia ja kupiłam że smoczkiem gdzie na opakowaniu było że jest od +0 ale napis był ma żółtej kropelce a na smoczki jak się przypatrzysz to był znaczek 1 to A są jeszcze smoczki też +0 ale na tle białej kropelki i one mają na smoczku właśnie cyferek 0 maja trudniejszy przepływ i dziecko musi pracować tak jak przy piersi żeby mleko lecialo. Mój pije od początku z tego smoczka gdzie jest 0 bo przy tamtym gdzie była 1 za szybko mu leciało... ì się denerwowal.. narazie mu nie zmieniam na większy przeplyw. A i ten smoczek gdzie jest 0 to on nie występuje w zestawie z butelka. W standardzie jest ten z 1.
Ja mam ten z jedynką I jak najbardziej jest ok chociaż na końcówce denerwuje młodego że za słabo płynie ale 2 - to jeszcze za duży przepływ.
 
Ale cicho zrobiło się na forum🙂 Mam mały problem po szczepieniu młody nie chce za bardzo jeść czasem wypije butelkę bez problemów a innym razem nie mogę mu podać bo po kilku łykach płacze po prostu zanosi się od płaczu I nie mogę go uspokoić poza tym zjada dużo mniejsze porcje niż przed szczepieniem myślałam że to kwestia kilku dni ale w środę będzie już tydzień A jak jest u Was?
 
reklama
Ale cicho zrobiło się na forum🙂 Mam mały problem po szczepieniu młody nie chce za bardzo jeść czasem wypije butelkę bez problemów a innym razem nie mogę mu podać bo po kilku łykach płacze po prostu zanosi się od płaczu I nie mogę go uspokoić poza tym zjada dużo mniejsze porcje niż przed szczepieniem myślałam że to kwestia kilku dni ale w środę będzie już tydzień A jak jest u Was?
Nie uwierzysz ale u mnie jest to samo.. u nas co prawda zjada chetniej niz u was ale je mniej bo albo marudzil i wypluwal albo zasypial. Pozniej wciskalam na sile to mi ulewal. Zostalam przy mniejszych porcjach i myslalam ze bedzie czesciej wolal ale nic takiego. Czasem smoczka przygryza czasem go cofa bez wymiotow.
 
Do góry