reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja też pije wodę jak opętana mimo że mi się nie chce pić 🤦 my małemu wody tez nie dajemy ale jak ma problem z kupka to może warto spróbować.
Narazie jeszcze się wstrzymam. Mały nie płacze i nie widzę u niego żeby był jakiś problem. Tak jak mówię czasem coś go tam kręci marudzi ale popierdzi i mu przechodzi. Z tą kupka to nawet jak raz na tydzień zrobi to też pomoc jest normalne
 
reklama
Strasznie mnie wkurza sprzeczność informacji od osób które niby kończą te same kierunki studiów, niby mają wykształcenie medyczne a od każdego z nich słyszę różne „wersje” w kwestii niemowlaków. Od jednej położnej słyszę, ze kupka 2 razy dziennie to za mało, inna mówi, ze to wystarczająca ilość (gdyby trzecia mi powiedziała, ze wystarczy raz na tydzień to bym w ogóle poczuła rozdwojenie jaźni). O co bym nie zapytała to w prawie żadnej kwestii dwie osobne położne bądź pediatrzy się nie zgadzają ze sobą, paranoja.
 
Strasznie mnie wkurza sprzeczność informacji od osób które niby kończą te same kierunki studiów, niby mają wykształcenie medyczne a od każdego z nich słyszę różne „wersje” w kwestii niemowlaków. Od jednej położnej słyszę, ze kupka 2 razy dziennie to za mało, inna mówi, ze to wystarczająca ilość (gdyby trzecia mi powiedziała, ze wystarczy raz na tydzień to bym w ogóle poczuła rozdwojenie jaźni). O co bym nie zapytała to w prawie żadnej kwestii dwie osobne położne bądź pediatrzy się nie zgadzają ze sobą, paranoja.
Dokładnie. Ja też się z tym spotkałam. Jedna mówiła że musi się odbić, inna że wcale nie musi. Ogólnie w wielu kwestiach sprzeczne informacje.
 
Wiem ale łudziłam się że może to jakaś niestrawność po moim mleku a nie kolki 😅

Strasznie mnie wkurza sprzeczność informacji od osób które niby kończą te same kierunki studiów, niby mają wykształcenie medyczne a od każdego z nich słyszę różne „wersje” w kwestii niemowlaków. Od jednej położnej słyszę, ze kupka 2 razy dziennie to za mało, inna mówi, ze to wystarczająca ilość (gdyby trzecia mi powiedziała, ze wystarczy raz na tydzień to bym w ogóle poczuła rozdwojenie jaźni). O co bym nie zapytała to w prawie żadnej kwestii dwie osobne położne bądź pediatrzy się nie zgadzają ze sobą, paranoja.
Tak w szpitalu co zmiana położnej to inne rady i sugestie. Człowiek naprawdę już potem nie wie co robić a co nie. Można oszaleć. Trzeba jednak zaufać swojej intuicji i obserwować swoje dziecko.
Syn dziś zrobił w końcu kupke 🍾🍾
Haha nie wiedziałam że kiedyś będzie mnie tak kupa cieszyć!
Chyba wszystko jest ok bo konsystencja kolor wszytko w normie więc po porostu nie miał wcześniej potrzeby robić więc już się nie będę tym martwić.
 
Mi też polozna mówiła że może robić kupę raz na tydzień. Ja sobie nie wyobrażam, zebym ja robila raz na tydzień😳😳😳
Ale on piję tylko mleczko nie je innych produktów tak jak dorośli, więc też nie ma z czego tej kupy robic aż tak często. Ponoc jeśli dziecko wyciąga z mleka wszytskie potrzebne rzeczy dla organizmu to kupka jest tak rzadko.
 
Mi też polozna mówiła że może robić kupę raz na tydzień. Ja sobie nie wyobrażam, zebym ja robila raz na tydzień😳😳😳

Ale mleko matki jest w 90% przyswajane przez układ pokarmowy więc nie ma z czego być tej kupy. Nie można tego porównać z żywieniem dorosłej osoby. Co innego kiedy jest dziecko na sztucznym, bądź już rozszerzasz dietę
 
Ale on piję tylko mleczko nie je innych produktów tak jak dorośli, więc też nie ma z czego tej kupy robic aż tak często. Ponoc jeśli dziecko wyciąga z mleka wszytskie potrzebne rzeczy dla organizmu to kupka jest tak rzadko.

Mój synek robi prawie po każdym karmieniu (kp) także jest bardzo dużo kup.. i pieluch 🙂 Cała moja trójka tak miała/ma. Na wadze przybierali bardzo szybko. Ale też słyszałam, że może być tak iż wszystko się wchłania i dziecko nie robi kupy i to jest ok.
 
reklama
Mój synek robi ok 4 kup dziennie. W większości karmiony kp. W szpitalu mówili że normalne jest zarówno raz na tydzień jak i po każdym karmieniu.
 
Do góry