reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja byłam wczoraj na USG 3 trymestru (29 tydzień) i mały waży 1300. Przekręcanie się na drugi bok w nocy to oczywiście niezbyt przyjemne. W ciągu dnia ciągle jestem na nogach, więc wieczorem padam z nich.. :) Ogólnie w miarę, choć chyba zgaga mi dokucza coraz częściej 😐 Coraz bliżej końca, więc efekt wicia gniazda się u mnie wzmacnia i ostro piorę i prasuje ubranka itd.. 🙂 za niedługo pewnie będę pakowała swoją walizkę, żeby już mieć przygotowana w razie czego, choć jeszcze około 10 tygodni mi zosta
Ja byłam wczoraj na USG. 29+6. Mała waży 1522 g. Sporo, ale ginekolog pokazał mi wykres, że waga jest OK - była po środku, między min, a max.
Najbardziej dokucza mi właśnie bezsenność. Albo nie mogę zasnąć wieczorem, albo budzę się w nocy i wiercę przez 2-3 godziny. Dzisiaj obudziłam się o 3 i już nie zasnęłam. O 8 zdrzemnęłam się niecałą godzinkę.
Co do imienia, to długo nie mogliśmy dojść z partnerem do porozumienia. Mnie nie odpowiadały jego propozycje, jemu moje. No ale w końcu udało się i będzie Lidia.
 
reklama
Cześć dziewczyny, moja dwulatka w zeszłym tygodniu przyniosła ze żłobka katar więc po kilku dniach siedzenia z nią w domu ledwo chodzę 😃 najgorzej że zaraziłam się od niej, najpierw sam katar, a od wczoraj zatoki. Jeszcze niczego nie szykuję dla malutkiej, ubranka mamy po starszej siostrze, muszę tylko kilka rzeczy dokupić. U nas będzie Hania 😉
 
Piękne imię - Hania :) u nas miała być Helena albo Hania ale okazał się Synek i nie mamy imienia jeszcze 😂

Byłam dziś na kontroli w związku z bólem tego krocza bo jednak uznałam że to niepokojące. Taki ciągnący ból i przy chodzeniu jakby coś miało mi wypaść ... Nie stwierdziła żadnych zmian patologicznych, szyjks długa i zamknięta. Ale mam się oszczędzać , nie dziergać i nie sprzątać ...jedynie spacer bardzo powoli.
 
U nas 27t1d. Syn będzie miał na imię Adaś ❤️ mały jest bardzo ruchliwy skacze mi cały brzuch 😅🥰
Noce ciężkie budzę się o 3 i już ciężko zasnąć. Siostra dała mi patent żeby przetrzymać wieczorem ile się da i pójść później spać i ręczywiscie trochę lepiej. Powoli wyprawka się powiększa. Właśnie jesteśmy na etapie wyboru wózka. Jestem zainteresowana muuvo quick 3.0 z gondola XL. A wy jakie macie typy może któraś coś poradzi?
 
Piękne imię - Hania :) u nas miała być Helena albo Hania ale okazał się Synek i nie mamy imienia jeszcze 😂

Byłam dziś na kontroli w związku z bólem tego krocza bo jednak uznałam że to niepokojące. Taki ciągnący ból i przy chodzeniu jakby coś miało mi wypaść ... Nie stwierdziła żadnych zmian patologicznych, szyjks długa i zamknięta. Ale mam się oszczędzać , nie dziergać i nie sprzątać ...jedynie spacer bardzo powoli.
To super że wszytko w porządku. Teraz tych dolegliwości będzie coraz więcej ☹️ u mnie drętwienie prawej nogi w biodrze jak lerze na lewym boku. Znów jak się na prawy położę to mały chyba tego nie lubi bo się rusza bardzo i mnie brzuch ciągnie. 🥴 No i jak za dużo stania i chodzenia kręgosłup mega boli
 
Piękne imię - Hania :) u nas miała być Helena albo Hania ale okazał się Synek i nie mamy imienia jeszcze 😂

Byłam dziś na kontroli w związku z bólem tego krocza bo jednak uznałam że to niepokojące. Taki ciągnący ból i przy chodzeniu jakby coś miało mi wypaść ... Nie stwierdziła żadnych zmian patologicznych, szyjks długa i zamknięta. Ale mam się oszczędzać , nie dziergać i nie sprzątać ...jedynie spacer bardzo powoli.
U nas gdyby była dziewczynka też mielibyśmy prosty wybór, a okazał się chłopak i był problem, ale finalnie jest Franek 😄 chociaż strasznie chcieliśmy Jasia, ale jest już w bliskiej rodzinie.
Dobrze że wszystko u Ciebie wporządku. Teraz tylko odpoczywaj i nie przeciążaj sie 😊 chociaż wiem, że to nie takie proste, bo w domu zawsze jest co robić.
 
To super że wszytko w porządku. Teraz tych dolegliwości będzie coraz więcej ☹️ u mnie drętwienie prawej nogi w biodrze jak lerze na lewym boku. Znów jak się na prawy położę to mały chyba tego nie lubi bo się rusza bardzo i mnie brzuch ciągnie. 🥴 No i jak za dużo stania i chodzenia kręgosłup mega boli
A to ja też mam drętwienie tej nogi :) no nic wszystko da się wytrzymać :) mnie odpukac kręgosłup nie boli ale kto wie co będzie potem ;) wprowadziłam sobie delikatne ćwiczenia ale i z tego muszę zrezygnować.
U nas gdyby była dziewczynka też mielibyśmy prosty wybór, a okazał się chłopak i był problem, ale finalnie jest Franek 😄 chociaż strasznie chcieliśmy Jasia, ale jest już w bliskiej rodzinie.
Dobrze że wszystko u Ciebie wporządku. Teraz tylko odpoczywaj i nie przeciążaj sie 😊 chociaż wiem, że to nie takie proste, bo w domu zawsze jest co robić.
Franek też super imię :) tak w domu to zawsze jest coś... Dostałam mnóstwo ubranek od bratowej więc muszę je uprać i wyprasować bo jak mi przyjdzie leżeć to nie wiem kiedy to zrobię.
 
A to ja też mam drętwienie tej nogi :) no nic wszystko da się wytrzymać :) mnie odpukac kręgosłup nie boli ale kto wie co będzie potem ;) wprowadziłam sobie delikatne ćwiczenia ale i z tego muszę zrezygnować.

Franek też super imię :) tak w domu to zawsze jest coś... Dostałam mnóstwo ubranek od bratowej więc muszę je uprać i wyprasować bo jak mi przyjdzie leżeć to nie wiem kiedy to zrobię.
Mi się wydawało, że tych ubranek jest niewiele, a jak zaczęłam prać to okazało się że to jakaś niekończąca się historia... Miałam zacząc dziś prasować, ale przeraża mnie ta ilość i przekładam na inny dzień 😄 zwłaszcza, że plecy mi dzisiaj dokuczają a i tak już sie dzisiaj nalatałam.
A ogólnie już masz wyprawkę skompletowaną?
 
Mi się wydawało, że tych ubranek jest niewiele, a jak zaczęłam prać to okazało się że to jakaś niekończąca się historia... Miałam zacząc dziś prasować, ale przeraża mnie ta ilość i przekładam na inny dzień 😄 zwłaszcza, że plecy mi dzisiaj dokuczają a i tak już sie dzisiaj nalatałam.
A ogólnie już masz wyprawkę skompletowaną?
Doskonale rozumiem dlatego tak zwlekam z uporzadkowaniem tego ;)
Co do wyprawki .... Mamy tylko łóżeczko, kołyskę, wózek. Potrzebuje jakiejś listy rzeczy które musimy kupić bo jakoś ciężko mi to ogarnąć.
A Ty masz już wszystko ?
 
reklama
Doskonale rozumiem dlatego tak zwlekam z uporzadkowaniem tego ;)
Co do wyprawki .... Mamy tylko łóżeczko, kołyskę, wózek. Potrzebuje jakiejś listy rzeczy które musimy kupić bo jakoś ciężko mi to ogarnąć.
A Ty masz już wszystko ?
Ja też nie mogłam się zorganizować i zrobiłam właśnie listę, bardzo nam pomogła 😊 my cały czas rozglądamy się za łóżeczkiem, jeszcze wszystkie kosmetyki, takie pierdółki typu obcinacz do pazurków i rzeczy dla mnie do szpitala, w pazdzierniku chcemy mieć już wszystko dopięte na ostatni guzik żeby na spokojnie czekać 😊
 
Do góry