reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2007 - wątek główny!!!

grzechotka co do steylnosci to ja znam taka jedna matke co jest taka leniwa ze jej sie nawet sterylizowac butelek nie chcialo ani nawet dziecku rak umyc i dziecko ciagle chore i ciagle cos lapie. a tu prosze Gajutek okaz zdrowia bo do tej pory z tej sterylnosci to tylko miala raz jeden dzien katarek a na spacerze jest codziennie. a tu ciagle slysze ze a to katarek a to kaszelek u innych dzieci. tak to jest jak sie przegina z brakiem higieny...
 
reklama
paula to jeszcze nie jest zdjecie w pelnej okazalosci :) bo Gajutek na tym zdjeciu byl juz glodny a wiadomo ze jak glodny to zły!!
 
Dziewczyny, a mam jeszcze pytanie z innej beczki. Jak dużo jedzą Wasze dzieciaczki?? Mam wrażenie, że Oliś jak na swój wiek je zdecydowanie za mało:
9 - 180 ml mleka z kaszką + 60ml soku
11 - obiadek + sok
14 - 180 ml mleka z kaszką + sok
17 - owoce + sok
20 - 180 ml mleka z kaszką + sok
Czasami jeszcze ok. 22 mleko z kaszką i sok.
Mam wrażenie, że to zdecydowanie za mało:-(

Moja Madzia je tak:

7-8 : 210 ml mleka
10-11 : 150 ml mleka
12-13 : obiadek + biszkopt
15-16 : 180 ml mleka
19 : 210 ml kaszki
 
grzechotka co do steylnosci to ja znam taka jedna matke co jest taka leniwa ze jej sie nawet sterylizowac butelek nie chcialo ani nawet dziecku rak umyc i dziecko ciagle chore i ciagle cos lapie. a tu prosze Gajutek okaz zdrowia bo do tej pory z tej sterylnosci to tylko miala raz jeden dzien katarek a na spacerze jest codziennie. a tu ciagle slysze ze a to katarek a to kaszelek u innych dzieci. tak to jest jak sie przegina z brakiem higieny...


ja nigdy nie sterylizowalam ani butelek ani smoczkow, po umyciu polewam tylko woda z czajnika i tyle
i Madzia nigdy nie miala, kataru, kaszelku itp
dodatkowo mam 3 psy ktore non stop ja liza a ona je za kudly ciaga
w ciagu 7 miesiecy moze z 5 razy nie bylismy na spacerze bo byla mega ulwea, jak kropi czy umiarkwoanie pada to idziemy bo co najwyzej ja zmokne ale mi to nie przeszkadza
 
ja odwrotnie. nie pozwalam Gai nic dotykac a w domu stosujemy maseczki. na dwor wychodzi tylko w stroju kosmonauty. sterylizujemy sobie ostatnio rowniez rece i cale ciala. jak kropi czy pada i choc kropla spadnie na Gajutka to jedziemy do szpitala na totalne odkazanie. zawsze staram sie miec przy sobie zestaw malego chemika zeby oczyscic jej powietrze na dworze. jesli chodzi o psy czy inne okropne zwierzeta to nie wiem bo sama w zyciu nie mialam i nie widzialam, tyle tylko co w tv a jak pomysle o kontakcie z psem to slabo mi sie robi i musze brak srodki uspokajajace. a na dodatek podobie jak Ty nie znam sie na żartach ale to jedyne jak widzisz co nas łaczy :)
 
stefanka ja nie napisałam tego żeby mówić że trzeba czy nie trzeba być sterylnym każdy sobie rzepke skrobie ja widze jedynie do czego doprowadza zbytnia sterylkość nie czystośc bo to że dziecko ma byc czyste w miarę możliwości to oczywiste ale wyparzac piłeczki jak spadnie na podłogew w domu nie będę
u mnie tez jest pies i liże małego po nogach i nic mu nie jest:-D
a zdjęcie gajutka piękne:-D


hej gdzie sa te foty co dankus wstawiła bo znaleść nie moge (blondynka)
 
Ostatnia edycja:
wlasnie ja grzechotka uwazam ze kazdy powinien pilnowac swojego dziecka bo najlatwiej jest oceniac kogos a nie siebie.trudno powiedziec jakie bledy sie popelnia bo przeciez kazdy popelnia prawda??czy lepiej sterylnie czy nie itd. a to co dla innych piekne to dla innych brzydkie wiec nie bede sie spierala czy podloga w twoim domu jest czysta wystarczajaco czy brudna bo mnie to tak bardzo nie zajmuje :)
ejj wlasnie ja tez fotek nie moge znalezc!! (brunetka)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry