reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hcg w 21 dc

K

Kamelia2

Gość
Cześć wszystkim,
Zrobiłam dzisiaj badanie hcg. Jestem w 21dc a wynik wynosi <2.40. Myślicie, że jest jeszcze szansa, że poziom wzrośnie i jednak jestem w ciąży? Czy taki wynik już raczej przekreśla szanse? Wczoraj wystąpiło plamienie. Najpierw różowo - beżowe z kropelka krwi, później jasnobrązowe. Dziś po południu już ledwie dostrzegalne i nie przy każdej wizycie w toalecie. Miałam nadzieję, że to plamienie implantacyjne...
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
reklama
A jaki mógłby być powód plamienia, o którym pisałam jeśli nie implantacja? Jak myślisz?
Ty tak poważnie? A skąd ja mogę wiedzieć? Mam zrobić USG prz z forum? Czy postawić tarota? 🤦🏻‍♀️ Powodów może być mnóstwo. Mogłaś mieć dopiero owulację, jakieś zaburzenia hormonalne, otarcie po stosunku, możesz mieć torbiele, mięśniaki, nowotwór, może to niedomoga lutealna, albo rozkręci się z tego okres. Ja wróżka nie jestem, nie mam kryształowej kuli.

Na pewno NA RAZIE nie ciąża, bo beta ujemna.

I taka rada na przyszłość. Starasz się i dziecko, to się nie doszukuj niewiadomo jakich objawów. One pojawiają się że wzrostem HCG, czyli mniej więcej w terminie/po terminie miesiączki. A plamienie implantacyjne tak jak napisała @ness. występuje bardzo rzadko.
 
Idź do lekarza i się zapytaj. Niech zrobi ci badania hormonalne. Czasami jak czytam to forum, to okazuje się, że 90% kobiet ma krwawienia implantacyjne, a tymczasem to zaledwie ułamki procenta.

To prawda :) Zauważyłam, że plamienie implantacyjne w kółko tu się przewija, a to jednak nie zdarza się tak często faktycznie.

Co do samego plamienia - najlepiej jakbyś poszła do ginekologa. Nie wolno lekceważyć takich objawów.
 
reklama
Cześć wszystkim,
Zrobiłam dzisiaj badanie hcg. Jestem w 21dc a wynik wynosi <2.40. Myślicie, że jest jeszcze szansa, że poziom wzrośnie i jednak jestem w ciąży? Czy taki wynik już raczej przekreśla szanse? Wczoraj wystąpiło plamienie. Najpierw różowo - beżowe z kropelka krwi, później jasnobrązowe. Dziś po południu już ledwie dostrzegalne i nie przy każdej wizycie w toalecie. Miałam nadzieję, że to plamienie implantacyjne...
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Przepraszam, że może będzie to nieco chamskie ale to jest idiotyczne zachowanie. Robienie czegokolwiek na tydzień przed spodziewanym okresem jest idiotyczne i głupie. Po pierwsze - nawet jeśli owulacja była w terminie to ewentualny zarodek mógł się nawet jeszcze dobrze niezagniezdzic w jamie macicy. Druga rzecz - nie mamy szklanej kuli i żadna nie powie ci, że tak, możliwe że będziesz w ciąży.
Dlatego wiwksozsc testów robi się dopiero w dniu spodziewanego okresu by ewentualną beta mogła wzrosnąć i byś z pewnością mogła stwierdzić, że w tej ciąży jesteś. Nie ma sensu nakręcać się wcześniej...
 
Do góry