reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna a poród

Edyta835

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
3 517
Cześć, dziewczyny aktualnie 13+0, od początku heparyna, acard itd. wcześniej jeden poród, dwie straty. Mutacje PAI i MTHFR, o których przy pierwszej ciąży nie miałam zielonego pojecia.
Co prawda mam jeszcze dużo czasu, ale jak jest z tą heparyna i porodem, czy bierze się ją do końca, a nawet i po porodzie, czy odstawia się wcześniej. Czy heparyna jest wskazaniem do CC?
Od czego to zależy? Jak było u Was?
Lekarza mam 19 kwietnia i oczywiście poruszę ten temat, ale chcę też wiedzieć jakie są opcje, żeby mieć większą świadomość tematu.
 
reklama
Hej, ja już jestem w 34 tygodniu, mam tak samo- mutacja v leiden i mthfr - heparyna i acard do końca ciąży plus 6 tygodni po. Nie ma wskazań przez to do cc. Nie martw się. Życzę powodzenia
 
Heparynę odstawia się tylko na 24h przed planowanym cc, ewentualnie nie bierze się kolejnej dawki, jeśli czujesz, ze rozpoczyna się akcja skurczowa przy sn. Potem wraca na cały okres połogu.
Nie jest wskazaniem do cc, nie wyklucza zzo :)
Myślę, ze odstawienie dużo ważniejsze jest w kwestii Acardu, tutaj lekarze zalecają ostatnie dawki w skończonym 35/36 tygodniu maksymalnie :)
Trzymam kciuki i tym razem musi być ok 💪
 
Do góry