reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna i acard

reklama
Hej dziewczyny!
aktualnie jestem po dwóch poronieniach z dodatnim pierwszym testem na antykoagulant tocznia oraz niedoborem białka S. Badania do powtórzenia w grudniu oraz wizyta u hematologa.
Już wiem ze w razie ciąży dostanę Neoparin 60 mg oraz acard 75 mg. I moje pytanie brzmi- od kiedy dostaliście heparynę? Od testu ciążowego czy potwierdzenia przez lekarza? Na moje pytanie lekarza czy to nie za pozno od potwierdzenia na usg (2x poronienie w 6 tyg) lekarz odpowiedział ze nic na to nie poradzi. Czy acard na tyle na samym początku rozrzedzi krew? Bierzecie 75 czy 150 mg?
Też jestem po dwóch poronieniach. Brałam już w czasie starań acard 150. I heparynę od pozytywnego testu.
 
Hej dziewczyny!
aktualnie jestem po dwóch poronieniach z dodatnim pierwszym testem na antykoagulant tocznia oraz niedoborem białka S. Badania do powtórzenia w grudniu oraz wizyta u hematologa.
Już wiem ze w razie ciąży dostanę Neoparin 60 mg oraz acard 75 mg. I moje pytanie brzmi- od kiedy dostaliście heparynę? Od testu ciążowego czy potwierdzenia przez lekarza? Na moje pytanie lekarza czy to nie za pozno od potwierdzenia na usg (2x poronienie w 6 tyg) lekarz odpowiedział ze nic na to nie poradzi. Czy acard na tyle na samym początku rozrzedzi krew? Bierzecie 75 czy 150 mg?
brałam w sumie od 3 msc jak się dowiedziałam o komplikacjach i wszystko z dzieckiem okej :) ze mną również. Brałam neoparin 0.4 i acard 50
 
I wszystko w porządku z ciąża? Nie było jakiś większych powikłań? Najbardziej boje się ze heparyna sobie nie poradzi i po raz 3 mogę znowu w 6 tyg poronic :(
Tak jest ok. ;). Na tym etapie jest w porządku. Ja biore heparynę 0.4. ale strach do połówkowych mnie nie opuszczał.
 
Hej,
Ja mam mutację protrombiny i na codzień od wieku lat brałam warfaryne. Być może pomogła w tą ciążę zajść. Trzy dni po pozytywnym teście, po kontakcie z moim hematologiem, zaczęłam brać heparynę. To był tak na oko 5 tydzień ciąży.
Ciąża pierwsza, żadnych poronień wcześniej nie miałam.
 
Mnie ginekolog zalecił brać heparyne i acard 75 od razu po pozytywnym teście. Przepisał mi receptę miałam wykupić i leżały aż z testu dowiedziałam się o ciąży. A na wizytę poszłam dopiero dwa tygodnie później .
 
Hej dziewczyny!
aktualnie jestem po dwóch poronieniach z dodatnim pierwszym testem na antykoagulant tocznia oraz niedoborem białka S. Badania do powtórzenia w grudniu oraz wizyta u hematologa.
Już wiem ze w razie ciąży dostanę Neoparin 60 mg oraz acard 75 mg. I moje pytanie brzmi- od kiedy dostaliście heparynę? Od testu ciążowego czy potwierdzenia przez lekarza? Na moje pytanie lekarza czy to nie za pozno od potwierdzenia na usg (2x poronienie w 6 tyg) lekarz odpowiedział ze nic na to nie poradzi. Czy acard na tyle na samym początku rozrzedzi krew? Bierzecie 75 czy 150 mg?

Hejka ja poronilam w 9tyg ciąży niestety stwierdzona zakrzepica teraz znowu staramy się o dzidzie lekarz zapisal mi juz aspirynę 75mg na rozrzedzenie krwi a jak tylko zobaczę pozytywny test ciążowy to odrazu zastrzyk.
 
reklama
Dziewczyny. Przyjnuję heparyne 0.4 i acard 150
Dzis po zastrzyku pojawił się siniak dduuuży który na wieczór zrobił się aż fioletowy. Czy to normalne?
20201115_211237.jpg
20201115_211237.jpg
 
Do góry