reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna

Edyta835

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
3 534
Cześć, jestem na początku ciąży, w niedzielę pozytywny test, w poniedziałek beta 444, dziś czekam na wynik bety.
Lekarz przepisał mi neoparin 0.4, acard- dwa razy wcześniej poroniłam. Mam pytanie, bo z lekarzem tylko chwilę smsowałam, czytałam że heparyna jest refundowana, macie doświadczenie jak zdobyć receptę, nie chce teraz zawracać głowy mojemu lekarzowi, z jakiś powodów wypisał mi na 100%. Czy bierze się ja całą ciążę?
 
reklama
Właśnie dowiedziałam się że lekarz musi mieć umowę z NFZ, może mój nie ma. Chodzę do niego prywatnie. No nic, spróbuję coś ustalić.
Nie prawda, chodziłam prywatnie i lekarz wypisywał mi receptę na darmową heparynę z kodem „C” 😊
Specjalnie dzwoniłam do NFZtu z pytaniem o refundację na heparynę bo pierwszą receptę też wypisał mi odpłatną na 100%
 
Ja mam clexane przez przeszłość i 2 poronienia przed ta ciąża. Mam płatne 100%, ponieważ nie mam wskazań potwierdzonych badaniami, tylko „w razie czego”, tak mi to tłumaczyła ginekolog ( chodzę na NFZ) lekarze są bardzo rozliczani z recept i jeżeli nie ma wskazań to płacą z własnej kieszeni. Wg niej profilaktyka nie jest wskazaniem do darmowej recepty 🙄
 
reklama
Ja mam clexane przez przeszłość i 2 poronienia przed ta ciąża. Mam płatne 100%, ponieważ nie mam wskazań potwierdzonych badaniami, tylko „w razie czego”, tak mi to tłumaczyła ginekolog ( chodzę na NFZ) lekarze są bardzo rozliczani z recept i jeżeli nie ma wskazań to płacą z własnej kieszeni. Wg niej profilaktyka nie jest wskazaniem do darmowej recepty 🙄
Dokładnie a ja mam mutacje i 3 straty w tym zakrzepy w ciąży z synem... Więc mój gin stwierdxil że wystawi zaświadczenie do rodzinnej i niech ma podklad że mi się heparyna należy... Dostałam na miesiąc a potem mam wcześniej przychodzić po recepte
 
Do góry