reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna

reklama
Ja mam clexane przez przeszłość i 2 poronienia przed ta ciąża. Mam płatne 100%, ponieważ nie mam wskazań potwierdzonych badaniami, tylko „w razie czego”, tak mi to tłumaczyła ginekolog ( chodzę na NFZ) lekarze są bardzo rozliczani z recept i jeżeli nie ma wskazań to płacą z własnej kieszeni. Wg niej profilaktyka nie jest wskazaniem do darmowej recepty 🙄
Ja chodzę prywatnie i mam darmowe, a tez mam ,w razie czego’ bo badań nie miałam, a jestem po 1 poronieniu. Także na NFZ pewnie jest inaczej
 
Lekarz rodzinny Ci przepisuje? Musiałaś jakoś to dokumentować, miałaś jakiś papier od ginekologa?
Tak ginekolog mi wystawił ze przy moim obciążeniu ginekologicznym i z mutacja mam przyjmować zastrzyki od pozytywnego testu... Więc rodzinnej zaniosłam a ona mi wystawiła na miesiąc... Za miesiąc mam przyjść po kolejna recepte
 
Żeby mieć heparyne refundowana musisz miec potwierdzenie, że jest Ci potrzebna. Czyli badania mutacji dotyczących krzepliwosci, białki c i s, ddimery.
Jak dzwoniłam do NFZtu babeczka powiedziała, ze profilaktycznie również z kodem „c”
🤷‍♀️
 
Cześć, jestem na początku ciąży, w niedzielę pozytywny test, w poniedziałek beta 444, dziś czekam na wynik bety.
Lekarz przepisał mi neoparin 0.4, acard- dwa razy wcześniej poroniłam. Mam pytanie, bo z lekarzem tylko chwilę smsowałam, czytałam że heparyna jest refundowana, macie doświadczenie jak zdobyć receptę, nie chce teraz zawracać głowy mojemu lekarzowi, z jakiś powodów wypisał mi na 100%. Czy bierze się ja całą ciążę?
Aby heparyna byla za darmo musisz miec potwierdzona ciaze - tzn musi byc juz zarodek z bijacym sercem i zalozona karta ciazy. Clexane rzeczywiscie wychodzi dosyc drogo, ale Neoparin na refundacji ok. 4 zl za 10 zastrzykow, wiec grosze
 
Profilaktyka rowniez obejmuje darmowa heparyne, wiec nie wiem , czemu gin wam nie wystawia recept.
 
Aby heparyna byla za darmo musisz miec potwierdzona ciaze - tzn musi byc juz zarodek z bijacym sercem i zalozona karta ciazy. Clexane rzeczywiscie wychodzi dosyc drogo, ale Neoparin na refundacji ok. 4 zl za 10 zastrzykow, wiec grosze
Ja dostałam wcześniej, już przy samym pęcherzyku :)
 
reklama
Do góry