reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna

Czarna99

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2022
Postów
20
Hej dziewczyny.
W poniedziałek zrobiłam test ciążowy wyszedł mi pozytywnie. We wtorek byłam u ginekologa i ona powiedziała mi że albo ciąża jest młodsza albo pozamaciczna. Dostałam luteinę i clexan. Ale uwaga clexan mam brać dopiero jak potwierdzi, się to że zarodek zagnieździł się prawidłowo. Może któraś z was ma wiedzę czy przyjmowanie dużo później clexanu przy teoretycznie nie stwierdzonym zespole anty da coś? Jestem po dwóch poronieniach i strasznie się obawiam, że mimo że zacznę przyjmować zastrzyki z opóźnieniem to nic to nie da. Według miesiączki jestem 5+5 ale według mniej więcej daty zapłodnienia 4+6.
 
reklama
reklama
Hej dziewczyny.
W poniedziałek zrobiłam test ciążowy wyszedł mi pozytywnie. We wtorek byłam u ginekologa i ona powiedziała mi że albo ciąża jest młodsza albo pozamaciczna. Dostałam luteinę i clexan. Ale uwaga clexan mam brać dopiero jak potwierdzi, się to że zarodek zagnieździł się prawidłowo. Może któraś z was ma wiedzę czy przyjmowanie dużo później clexanu przy teoretycznie nie stwierdzonym zespole anty da coś? Jestem po dwóch poronieniach i strasznie się obawiam, że mimo że zacznę przyjmować zastrzyki z opóźnieniem to nic to nie da. Według miesiączki jestem 5+5 ale według mniej więcej daty zapłodnienia 4+6.
Hej . Ja akurat mutacje PAI i MTHR i również jestem po poronieniach ( trzech ) . Po konsultacjach lekarz mi powiedział , ze tuż po pozytywnym teście mam przyjmować heparyne , a w trakcie staran Acard . Po tygodniowym opóźnieniu miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywny . Tego samego dnia umówiłam się do ginekologa ( do innego , ponieważ mój był na wyjeździe ) . Gin przepisał Acard a na temat heparyny powiedział tyle , ze będziemy ja wprowadzać po potwierdzeniu ciąży czyli po widocznym zarodku na obrazie USG( kolejna wizyta miała być za 2tyg) . Oczywiście byłam w szoku , bo heparyna miała być już od dwóch kresek . Powiedziałam o swoich obawach , o stracie kolejnej ciąży i lekarz bez problemu dał receptę i powiedział ze absolutnie heparyna nie zaszkodzi . Gdyby nie chciał mi jej przepisać , to kombinowalabym dalej i szukała lekarza , który mi wyda receptę . Rozumiem Twoje obawy i miałam podobne odczucia , ze będzie za późno po tych dwóch tygodniach . Po dwóch dniach od brania heparyny zrobiłam betę i przyrosty były piękne .
 
Hej . Ja akurat mutacje PAI i MTHR i również jestem po poronieniach ( trzech ) . Po konsultacjach lekarz mi powiedział , ze tuż po pozytywnym teście mam przyjmować heparyne , a w trakcie staran Acard . Po tygodniowym opóźnieniu miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywny . Tego samego dnia umówiłam się do ginekologa ( do innego , ponieważ mój był na wyjeździe ) . Gin przepisał Acard a na temat heparyny powiedział tyle , ze będziemy ja wprowadzać po potwierdzeniu ciąży czyli po widocznym zarodku na obrazie USG( kolejna wizyta miała być za 2tyg) . Oczywiście byłam w szoku , bo heparyna miała być już od dwóch kresek . Powiedziałam o swoich obawach , o stracie kolejnej ciąży i lekarz bez problemu dał receptę i powiedział ze absolutnie heparyna nie zaszkodzi . Gdyby nie chciał mi jej przepisać , to kombinowalabym dalej i szukała lekarza , który mi wyda receptę . Rozumiem Twoje obawy i miałam podobne odczucia , ze będzie za późno po tych dwóch tygodniach . Po dwóch dniach od brania heparyny zrobiłam betę i przyrosty były piękne .j
 
Hej . Ja akurat mutacje PAI i MTHR i również jestem po poronieniach ( trzech ) . Po konsultacjach lekarz mi powiedział , ze tuż po pozytywnym teście mam przyjmować heparyne , a w trakcie staran Acard . Po tygodniowym opóźnieniu miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywny . Tego samego dnia umówiłam się do ginekologa ( do innego , ponieważ mój był na wyjeździe ) . Gin przepisał Acard a na temat heparyny powiedział tyle , ze będziemy ja wprowadzać po potwierdzeniu ciąży czyli po widocznym zarodku na obrazie USG( kolejna wizyta miała być za 2tyg) . Oczywiście byłam w szoku , bo heparyna miała być już od dwóch kresek . Powiedziałam o swoich obawach , o stracie kolejnej ciąży i lekarz bez problemu dał receptę i powiedział ze absolutnie heparyna nie zaszkodzi . Gdyby nie chciał mi jej przepisać , to kombinowalabym dalej i szukała lekarza , który mi wyda receptę . Rozumiem Twoje obawy i miałam podobne odczucia , ze będzie za późno po tych dwóch tygodniach . Po dwóch dniach od brania heparyny zrobiłam betę i przyrosty były piękne .
Ja robiłam kiedyś te testy genetyczne ale wyszła mi tylko mutacja na kwas foliowy. Dlatego może mam czekać że będzie potwierdzona ciąża w macicy? Sama nie wiem 🤷🏻‍♀️🤔
 
Hej dziewczyny.
W poniedziałek zrobiłam test ciążowy wyszedł mi pozytywnie. We wtorek byłam u ginekologa i ona powiedziała mi że albo ciąża jest młodsza albo pozamaciczna. Dostałam luteinę i clexan. Ale uwaga clexan mam brać dopiero jak potwierdzi, się to że zarodek zagnieździł się prawidłowo. Może któraś z was ma wiedzę czy przyjmowanie dużo później clexanu przy teoretycznie nie stwierdzonym zespole anty da coś? Jestem po dwóch poronieniach i strasznie się obawiam, że mimo że zacznę przyjmować zastrzyki z opóźnieniem to nic to nie da. Według miesiączki jestem 5+5 ale według mniej więcej daty zapłodnienia 4+6.

A wg USG jaki tydzień? Masz zespół antyfosfolipidowy? Co to znaczy teoretycznie niestwierdzony? Najważniejsze jest jak najszybsze wdrożenie heparyny przy faktycznym zespole antyfosfolipidowym.
 
reklama
Do góry