reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna.

D

Deleted member 176021

Gość
Hej wam.
Dziewczyny od dwóch dni biorę heparyne tzn. Neoparin 40.
W pierwszej ciąży bralam Clexane.

Czy usuwacie powietrze jakie znajduje się w ampulce?

Zastrzyk robi mi mąż, ale chyba robi coś nie tak bo tak mnie ręce bolą, że spać się nie da.

Czy jak biorę o 19.30 zastrzyk to mogę przeskoczyć powiedzmy na godz. 17 żeby w przychodni mi zrobili?
 
reklama
Kochana podejdź do przychodni i niech Ci przynajmniej pokażą jak wbić jeden zastrzyk. Ja po cesarce wbijalam sobie sama zastrzyki, ale pierwsze mi położna pokazała jak. I u mnie akurat powietrze sie usuwało.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kochana podejdź do przychodni i niech Ci przynajmniej pokażą jak wbić jeden zastrzyk. Ja po cesarce wbijalam sobie sama zastrzyki, ale pierwsze mi położna pokazała jak. I u mnie akurat powietrze sie usuwało.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Tylko wlasnie pora nie odpowiednia bo przychodnia do 18:/ a ty w brzuch sobie robisz?
Tak sie zastanawiam, czy nir opuścić dzisiejszej dawki a jutro pojechać na przychodnie.
Aty co bierzesz?
Mąż pamięta jak się robi, tylko stwierdził ze te powietrze w ampulce mu się nie podoba.
 
Ja brałam po cesarce zastrzyki przeciwzakrzepowe. Nie wiem co to było niestety. W brzuch to ładowalam.
Zadzwoń do przychodni i powiedz jaka jest sytuacja niech Ci doradza.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja biorę całą ciążę zastrzyki juz 229 za mną jak pukniesz w strzykawkę to powietrze z dołu znajdzie się u góry wypuść je i niech mąż zrobi zastrzyk. Ja osobiście nie polecam omijać ani jednej dawki to bezpieczeństwo w pewnym sensie dla dzidziusia. Powodzenia
 
Cześć.
Ja całą ciażę brałam Fraxyparynę. Nie usuwalam powietrza. Zastrzyki tylko w brzuch bo tam jest więcej tkanki tłuszczowej. Spróbuj zmienić miejsce wkłuć: brzuch lub uda. Na youtube można znaleźć filmiki z instruktażem jak i gdzie się wkłuwać.
 
Ja mam dawkę clexane 0,4. Na ulotce jest napisane, ze przy tej dawce nie usuwamy powietrza, bo ono jest po to, aby wtloczyc caly lek. od 0,6 nalezy usuwać. Ja robię tak, zeby powietrze znajdowalo się na koncu zastrzyku, tak ze wtedy cały plyn schodzi, a na koncu powietrze jeszcze go dopycha.
 
Biorę clexane 0.4 w ulotce jest by nie usuwać powietrza. Robię w brzuch.
Ponoć w ramiona i uda może boleć, bo tam jest mniej tkanki tłuszczowej i pewnie spora szansa wklocia w mięsień
 
ja mam neoparin mąż usuwa pęcherzyki powietrza robi w brzuch czasami boli strasznie czasami w ogole, godzina nie ma takiego wielkiego znaczenia. Z tym powietrzem wydaje mi się że lekarka tak mówiła, ale muszę aż sprawdzić ulotkę...

P.S. tak w neoparin 40 tez nie nalezy usuwac pecherzykow powietrza... fajnie ze tak od miesiecy robimy :/
 
reklama
Do góry