reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Higiena intymna

Dołączył(a)
29 Wrzesień 2006
Postów
3
Temat trochę wstydliwy - proszę o opinie mamy córeczek. Mam 7-letnią córę. Jakiś czas temu wysłuchałam wykładu własnego ojca - dziadka na temat że nie dbam o higienę intymną córki bo nie każę jej się co rano "podmywać". Puściłam temat mimo uszu. Teraz słyszę dokładnie to samo od teściowej. Czy uważacie że dziewczynki w tym wieku powinny co rano się podmywać? Zaznaczam że mała codziennie wieczorem się kąpie w wannie a ma dość wrażliwą skórę i np od mydła dostaje wyprysków i "liszaji". Boję się że wyjałowi sobie intymne okolice i zaczną się kłopoty z grzybicami itp na co ja cierpiałam swego czasu. Zaczynam się jednak wachać. Co wy na to ?
 
reklama
uwazam (choc nie mam corki w tym wieku) ze wystarczy wieczorna kapiel...pozniej jak (jeszcze ladnych pare lat) jak pojawi sie miesiaczka to minimum dwa razy dziennie, ale w wieku 7-miu lat raczej nie jest to konieczne. Ja jak bylam mala ( w tym wieku) to pamietam ze raz dziennie, wieczorem i bylo ok. Zastrzegam ze czesto zajmowala sie mna babcia ktora ma hopla na punkcie higieny. Moze poradz sie jakiegos lekarza?
 
Moim zdaniem to lekka przesada. Dla takiej dziewczynki wystarczy raz dziennie. Ja zaczęłam się podmywać rano i wieczorem jak miałam lat 11-12.
 
Moja córka ma 10 lat i nie uważam by konieczne było podmywanie co rano, takiej małej dziewczynki. Ja też zaczęłam częstsze mycie dopiero, gdy miałam pierwszą miesiączkę, tj. w 12 roku. Mydło i woda są zdrowe, ale nie należy przesadzać.
pozdrawiam,
Maura
 
a ja tam nie pamietam zebym podmywala sie 2 razy dziennie , wieczorem zawsze bylo mycie i to wszystko, nie nalezy przesadzac z ta higiena...
 
Moim zdaniem nie powinnas sie przejmowac tym co mowia rodzice. Ja mam tez córeczke w wieku 7 lat i kapie ja tylko wieczorem i to w zupełnosci wystarcza
 
Bez przesady moja córka ma ponad 9 lat i wieczorne mycie w zupełności wystarczy ,nie rozumiem po co dziecko miałoby się myć jeszcze i rano!!!!!
 
reklama
Temat trochę wstydliwy - proszę o opinie mamy córeczek. Mam 7-letnią córę. Jakiś czas temu wysłuchałam wykładu własnego ojca - dziadka na temat że nie dbam o higienę intymną córki bo nie każę jej się co rano "podmywać". Puściłam temat mimo uszu. Teraz słyszę dokładnie to samo od teściowej. Czy uważacie że dziewczynki w tym wieku powinny co rano się podmywać? Zaznaczam że mała codziennie wieczorem się kąpie w wannie a ma dość wrażliwą skórę i np od mydła dostaje wyprysków i "liszaji". Boję się że wyjałowi sobie intymne okolice i zaczną się kłopoty z grzybicami itp na co ja cierpiałam swego czasu. Zaczynam się jednak wachać. Co wy na to ?
No bez przesady... moja córka (8lat) myje sie tylko wieczorem i jest ok.zdarzało sie ze bylismy dluzej u znajomych i w ogole sie nie myla bo wrocilismy bardzo pozno i wtedy np przecieralam ja chusteczka dla nimowlat albo myła sie na drugi dzien dopiero i żyje . co do tych wyprysków i liszaji w miejscach intymnych to moja Monika tez ma czesto dlatego juz nie podmywa sie mydlem tylko plynem do higieny intymnej ale tak minimalnie plynu- doslownie kropelka, a ponoc najlepiej zeby dzieczyni podmywaly sie sama woda...daltego moim zdaniem nie sluchaj tej swojej tesciowej ( ja gdybym miala sluchac swojej to bym ijuz oszalała-a tak widze ja raz na miesiac albo dwa i jest ok) ani ojca ktory jakby niepatrzac dziewczynka nigdy nie byl:-Dpozdrawiam
 
Do góry