reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hioptrofia

Hipotrofia płodu musi być kontrolowana zależy jakie parametry dziecka są odchylone od normy ...ja Oliwie urodziłam w 33 tyg ciązy przez niedopatrzenie lekarzy ,mała urodziła się wagowo mniejsza niż powinna ,poza tym wszytsko było dobrze!!musisz być pod oberwacją najlepiej w szpitalu i mie ć częste usg dziecka aby kontrolować czy dalej się rozwija i czy nie ma konieczności wcześniejszego rozwiązania ciąży1!!
 
reklama
Dzięki serdeczne za odpowiedź! :)
Z ostatniego USG wynika, że maluch jest mniejszy niż wskazywałby na to wiek ciąży wg OM (18 tyg6dni) o jakieś 6 dni i w ogóle jest malutki (w dniu badania miał 12cm); lekarz mówi, że póki co rozwija się prawidłowo i nie ma się do czego przyczepić, ale że w 12 tyg wyszedł mi niski poziom białka PAPPa to trzeba wziąć pod uwagę ewentualny wczesniejszy poród i małą masę urodzeniową. Na początku maja idę na kolejne USG i zobaczymy czy nadal jest taki malusi czy nadrabia zaległości :)
jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :)
 
Moja koleżanka miała Hipotrifie płodu,była monitorowana często i leżała w szpitalu na obserwacji...dziś urodziła martwe bliźniaki :(:(:(:(:(
 
mallaika, u mnie stwierdzono hipotrofię płodu na miesiąc przed terminem porodu. Wtedy też wyszło, że mam nadciśnienie ciążowe. Zwróć na to uwagę. Myślę, że u mnie właśnie to było przyczyną, ze synek urodził się taki malutki (2300g i 49cm). Monitorowanie polega chyba na tym, ze częściej robią usg i ew. ktg. Warto też robić na bieżąco badania moczu. Przedwczesny poród? Nie wiem co twój gin miał dokładnie na myśli mówiąc o przedwczesnym porodzie. Ja urodziłam 13 dni przed terminem, a łożysko miałam III stopnia dojrzałości.
 
U mnie hipotrofię wykryto na 13 dni przed terminem porodu.
Mój gin odrazu dał mi skierowanie do do szpitala, żebym była pod obserwacją(usg i ktg).
Odrazu wyznaczyli mi cc na następny dzień i tak 11 dni wcześniej urodziłam córeczkę 2210 i 46 cm.
Moje dziecko było ułożone pośladkowo, do tego mam macicę dwurożną i lekarze stweirdzili, że to mogło mieć wpływ na zatrzymanie wzrostu.

Teraz moja córeczka ma 4,5 miesiąca, nadrabia zaległości, prawidlowo się rozwija i jest zdrowiutka jak ryba.
Jedynie szczepienia mamy opóźnione o jakieś 2 tygodnie, bo potrzebna jest nkonkretna waga ciała.

Shyla jak to możliwe, że ciąża była monitorowana w szpitalu i nikt nie zauważył, że dzieci nie żyją.
Czy umarły w trakcie porodu:confused:
 
Moja wg. usg w 37, tyg miala brzuszek o 5tyg mniejszy od reszty ciala. Robilam wtedy 4rozne usg u roznych lekarzy i rozbierznosc pomiarow wahala sie w 2tyg miedzy wyliczeniami lekarzy. Brzuszke przestal jej rosnac. Tak , wiec co lekarz to inny pomiar. W szpitalu na patologii stwierdzono hipotrofie plodu. Mala urodzila sie 3200g i 51cm. I po porodzie okazalo ,sie z enie ma hipotrofii. Tak, wiec czasem jest to blad pomiaru lekarzy. Mala dzis jest szczuplutka :-)
 
W moim przypadku po ostatnim USG (robione było w 18tyg6dniu) lekarz powiedział, że dziecko rozwija się prawidłowo tyle, że z jego wyliczeń termin porodu będzie nie 26 sierpnia jak to wynika z OM ale ok 1 września, bo mały jest mniejszy niż by na to wskazywał wiek ciąży.
Z tym wcześniejszym porodem, nadciśnieniem i hipotrofią to wyszło tak, że jak zrobiłam test Pappa to wyszedł niski poziom tego białka i stąd lekarz opisujący wynik dał właśnie zalecenie monitorowania w w/w kierunku.
Następne USG mam wyznaczone na 4 maja i wtedy zobaczymy co dalej.
Dziękuję Wam za odpowiedzi! :)
 
Hipotrofia - ma miejsce wtedy kiedy ta róznica miedzy OM a terminem z usg wynosi - 3 tygodnie.

U mnie wynosi 2-2,5 tyg.

Do 20 tyg mała byla rowno w terminie, od 23 tyg zaczela odbiegać. Monitorowali mnie rowno co 4 tygodnie usg - z badaniem przepływów, ilosci wod itd...

badanie z krwi i moczu ..

okazalo sie, ze z kazdym usg mała miala ok. 10-12 dni spoznienia, ale rosła dynamicznie i ta dysproporcja sie nie powiekszała...

teraz mialam usg w 37t1d tyg - i mala ważyła 2700 g - co wg usg dawało 34t5d - ale lekarz powiedzial ze jesli ponosze jeszcze 2 tyg to mala przekroczy 3 kg - 3,2 kg - wiec to zadna hipotrofia - poczekamy zobaczymy...
 
u nas tez było tak że pomiary różnych części ciałka różniły się o 2 tyg od siebie. Też się bałam, ale synek urodził się zdrowy jak widać na suwaczku.
Po prostu każde dziecko rozwija się inaczej... teraz jest grubszy i krótszy ale taka jego uroda, to po mamusi ma :)
 
reklama
U nas także wykryto hipotrofię płodu w 33tyg. ciąży,lekarz myślał o "dożywieniu"maleństwa w szpitalu,
bałam się że to moja wina bo przytyłam w sumie tylko 7 kg (licząc 4kg spadku wagi) mimo dobrego odżywiania się i nieodmawiania sobie i Kamisiowi. Lekarz jednak powiedział, że to nie ma nic do rzeczy, jednak Kamil urodził się długi na 51cm, ważył 2380g i miał 9pkt ponieważ był siny ( obwiązał się pępowiną i była szybka akcja ratunkowa z cc ).
Teraz ma ponad 5,5m-ca i waży 8kg, jest słodkim, radosnym dzieckiem, trzeba wierzyć, że
hipotrofia to nie wyrok, mimo że wszyscy straszyli mnie, że mały będzie odmiencem bo nie dojdzie
wzrostem, wagą rozwojem do innych dzieci :crazy:
A jednak... :-)
 
Do góry