reklama

Holandia

Zapraszam na niedzielną kawkę!:-D



Karola ale te twój synuś już duży!:szok: Śliczny chłopczyk z niego!;-)
Aniu117 znalazłam dla ciebie....

Pielęgnacja storczyków (orchidea) ; https://www.babyboom.pl/index.php?o...raSZjYXRpZD0yNTp0aGUtcHJvamVjdCZJdGVtaWQ9Mjk=


Już od dłuższego czasu storczyki są prawdziwym hitem kwiaciarni, często kupowanym na wszelkie okazje w postaci prezentu. Aby jednak jak najdłużej cieszyć się ich pięknem musimy zaspokoić ich specyficzne wymagania.

Najczęściej spotykamy storczyki z rodzaju Phalaenopsis, są to hybrydy storczyków pochodzących z Azji. W naszym artykule skoncentrujemy się właśnie na tych odmianach. Oto podstawowe wymagania tych pięknych roślin:

- światło: rozproszone, rośliny te naturalnie rosną pod okapem innych roślin dlatego należy unikać bezpośredniego intensywnego światła. Najlepsze są wystawy wschodnie. Rośliny rosnące na parapetach na południowej wystawie są narażone na poparzenie liści i wymagają sztucznego cieniowania. Cechą braku światła jest brak kwitnienia i wydłużanie się liści.

-woda: rośliny te nie lubią dużej ilości wilgoci i należy unikać aby przebywały w stojącej wodzie. Podlewa się je po całkowitym wyschnięciu podłoża, najczęściej co 1-2 tyg. Podlewamy je bardzo obficie i pozwalamy aby nadmiar wody odciekł. Cechą nadmiernego podlewania są wiotkie liście i gnicie systemu korzeniowego. Woda do podlewania powinna być mało zasolona.

-temperatura: storczyki wymagają stałej temperatury. Optimum dla tego gatunku jest temperatura w dzień 20-25 st. i w nocy 16-18 stopni C.

- nawożenie: używajmy jedynie nawozów przeznaczonych tylko do storczyków. Należy używać je bardzo ostrożnie. Zaleca się mniejsze dawki niż na opakowaniu. Storczyki nawozi się przez cały rok co czwarte podlewanie. Uważajmy na przenawożenie roślin, dla storczyków jest ono bardzo szkodliwe.

-kwitnienie: kwitnienie przebiega przynajmniej raz w roku. Aby przyśpieszyć kwitnienie należy roślinę przenieść na 2 miesiące do po pomieszczania o temp 16 stC i drastycznie ograniczyć podlewanie. Często zamiast kwiatów na pedzie kwiatostanowym pojawia się nawa sadzonka
 
reklama
Patrzcie jak wysoko trzymam juz glowke :-)
 

Załączniki

  • Na brzuszku.jpg
    Na brzuszku.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 39
Czarna słodka ta twoja kruszynka!A jaka mocna!:szok::-D
Karola może popołudniowa drzemka cię wzmocni?:sorry:
My już po obiadku...park też wcześniej zaliczyliśmy....i wiecie w szoku jestem bo mój Erni próbuje jeździc bez bocznych kółek!:szok::szok::szok:
Widzi ze Karina umie a on taki naśladowca jej i też się tak zaparł że dzisiaj to się chyba ze 20ścia razy wywrócił i nawet nie zapłakał.;-):-)
Próbował i próbował!:-D:-D:-D
Aniu nie ma za co...:sorry:
 
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry