reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

Z pierwszych razow: Bartek mial dzisiaj pierwszy raz tetre na tyłku i jak na razie mi sie podoba. Co prawda musze zamowic otulacze , zeby przy kazdym siusiu nie przemoczyl mi ubranek. Wcale tetrowanie nie jest takie straszne, jakby sie moglo wydawac;-)

Co do przewracania- moj przewraca sie tylko z plecow na brzuszek :-D
 
reklama
moja przewracała sie tylko z brzuszka na plecki i to chyba bardziej przez przypadek bo dziwganie głowy końcu męczyło wystarczająco i główka leciała w jędną strone i za główką reszta i tak o to mała była na boczki i za chwilke na plecach ...odwortnie nie robiłą tego aż do czwartku...wtedy leżac n pleckach przewróciłą sie na boczek i zaczęła kombinować coś głową...wuglądało to jakby się chciała o kocy wytrzeć na buzi...śmielismy sie że sie myje przed kąpielą a ona nagle jakimś cudem wylądowała na brzuszku...owtórzyłą to kilka razy jeszcze uparcie a teraz znów na brzuszku tylko lezy i się slini:-)
 
moj tylko albo az na boczki sié samodzielnie, swiadomie przewraca, i tak sukces biorac pod uwage jego ciezar.... jesli chodzi o przewroty to prawidlowo w ok 7 miesiacu dziecko samodzielnie powinno przewcocic sie z pleckow na brzuch;-)... niektóre dzieci robia to wczesniej inne pozniej:sorry:... nie nalezy porównywac rozwoju dzieciaczkow do innych tak samo jak wielkosci brzucha w ciazy... poprostu o niczym zlym to nie swiadczy....:rofl2: pod warunkiem ze miesci sie w granicach i robi nawet malutkie postepy... wazne jest zeby przechodzily wszystkie i nie omijaly zadnego z etapów rozwoju....:-D<to moze ale nie musi swiadczyc o przyszlym problemie>
 
aga nic się nie martw u nas też na razie żadnego przewrotu nie było. jedynie na boki się wygina i jak zmieniam mu pieluszkę to podnosi tyłek go góry. nogami się odpycha od czego tylko popadnie ale to wszystko. na pewno wszystko przyjdzie w swoim czasie.
 
Ksawi wczoraj zaliczył obrót z brzuszka na plecy. A obecnie intensywnie trenuje nad pełzaniem - tak śmiesznie pupę próbuje podnosić :-D Z tym pełzaniem to w ogóle heca, bo chociaż nie bardzo mu jeszcze idzie przemieszczanie się do przodu, to znakomicie obraca się jak wskazówki zegara - wczoraj 180 stopni objechał na macie (oczywiście w kierunku telewizora) :szok::-D
 
Julka się niby z pleców na brzuszek nie przewraca - zdarzyło się jej może z 3 razy do tej pory, lepiej jej wychodzi z brzuszka na plecy. No i na boczki to ma opracowane do perfekcji.
 
moja dwa razy się przewróciła z brzuszka na plecy i dwa razy się rozdarła, bo się przestraszyła :eek: i w ogóle nie próbuje ani na boki się przewracać, leży cały czas na plecach, głowę do góry dźwiga, owszem wygina się w łuk jak chce coś zobaczyć co za nią leży, tyłek tak jakby leży na łóżku tylko nóżkami manewruje :baffled: na brzuchu jak ja położę to popatrzy, porozgląda się we wszystkie strony, próbuje tak jakby na kolanach się wspierać, tyłek mocno do góry wypina i się denerwuje :eek:

brawo dla Natalki! super to wygląda :tak::-)
 
Z pierwszych razow: Bartek mial dzisiaj pierwszy raz tetre na tyłku i jak na razie mi sie podoba. Co prawda musze zamowic otulacze , zeby przy kazdym siusiu nie przemoczyl mi ubranek. Wcale tetrowanie nie jest takie straszne, jakby sie moglo wydawac;-)

Co do przewracania- moj przewraca sie tylko z plecow na brzuszek :-D

Mati jest na tetrowych od 2 m-ca. Tak robiliśmy bo miał probelmy z bioderkami i tak juz zostało. Zakładam tetrę i na to pampers - wcale nie ma za grubo:-p:rofl2:, ubrań nie moczy, a jak tetra przesiąknie, to w pampers wsiąka i mamy spokój:tak::rofl2::-p. I Matiemu też to nie przeszkadza, a oszczędnośc kasy spora. Tylko jak wychodzimy, to wiadomo, że zakładam tylko pampersa:tak:.
 
Jasiek przewrocil sie cztery razy na brzuch (2 razy po 2 razy) i chyba stwierdzil ze zadna rewelacja bo dal sobie spokoj...
 
reklama
no bo on inteligenty jest...leżysz se człowieku na plecach, nie musisz sie łąpami podpierać, łokcie Cię nie bolą, głowy dzwigać nie trzeba, żołądka nie przygniatasz...phi wielka mi radość na brzuchu leżeć rzeczywiście!

:-):-):-)

PS. sorki ale w tych kroplówkach musiało coś być po prostu musiało...lekko mi odwala:-)
 
Do góry