reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

II trymestr

Angela_Andzia

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć, jestem aktualnie w jeszcze w 17 tygodniu, od około tygodnia czuję jakby drgania w podbrzuszu, najpierw raz na jakiś czas lekkie,a dziś poczułam mocniejsze i kilka razy na dzień. Chciałam zapytać czy to mogą być pierwsze ruchy? To moja pierwsza ciąża i jeszcze nic o tym nie wiem, dlatego chciałabym usłyszeć wasze historie :)

reklama

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja właśnie tak jak opisujesz czułam pierwsze ruchy w 16 tygodniu i z każdym tygodniem były coraz mocniejsze. W 19 tygodniu już czułam wyraźne ruchy i nawet bylo widać jak w miejscu uderzenia się brzuch podnosi lub jak się rękę przyłożyło też było czuć. :)

Angela_Andzia

Rozwiązania
0
Właśnie ja poczułam pierwsze jakoś tydzień temu i były lekkie i raz na kilka dni,a dziś prawie pół dnia coś takiego czuje i troszkę mocniej niż ostatnio.

czarnu1a

Rozwiązania
0
Ja czułam takie coś jakby ktoś mnie gilgotal od środka , takie przelewanie to było poczatek 16 tyg, później już coraz częściej i już wiedziałam że to nasz maluch ;)

Krateczka

Rozwiązania
0
Nie martwi mnie to tylko dziwi ile kobiet pisze, że czuje ruchy w zasadzie to już od 15 tyg, a ja nic...;)

jeag

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Odpowiedź dla autorki: tak, prawdopodobnie to są ruchy dziecka. Z każdym tygodniem będziesz czuła je coraz mocniej, a pod koniec ciąży mogą być wręcz bolesne, tak jakby maluch próbował znokautować Cię od wewnątrz
Odpowiedź dla dziewczyn które piszą, że nadal nic: wasze dzieci są już na tyle silne, że możecie czuć pierwsze ruchy nawet od 13 tygodnia, ale szczególnie u dziewczyn, które są w pierwszej ciąży ruchy są odczuwalne nieco później. Każda jest inaczej wrażliwa, dlatego nie przejmujcie się ruchami, w ostateczności każda ten moment wyczuje i będzie to jeden z najpiękniejszych momentów w waszym życiu.

reklama

Tangerieme

Rozwiązania
0
Ja poczułam ruchy dziecka w 21 tygodniu można powiedzieć. Wcześniej mogłam mylić je z praca żołądka czy trawieniem. Pierworodki często myła ruchy dziecka właśnie. I mogą czuć ruchy dopiero od 20 tc. Nie wiem czy wpływ ma ułożenie łożyska. Ja mam ułożone na przedniej ścianie (nie mylić z przodujące ) i te ruchy wydaje mi się są trochę zamortyzowane przez łożysko podobno jak ktoś ma łożysko na tylniej bardziej te ruchy odczuwa.

jeag

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dokładnie tak, ułożenie łożyska ma wpływ na to, kiedy i z jaką siłą będziemy odczuwać ruchy, to sprawa indywidualna. Podobnie jak tkanka tłuszczowa, kobiety szczupłe szybciej wyczują ruchy niż te bardziej puszyste, ale bez względu na to wszystko, prędzej czy później każda poczuje malucha. Więc nie ma co się stresować. Wsłuchajcie się w ciało. Na początku ruchy przypominają leciutkie muśnięcie, ale potem to są kopniaki, bo maluch ma coraz mniej miejsca.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry