reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile i co jedzą Wasze maluszki?

Witam serdecznie wszystkie mamusie. Mam problem z córeczką, ponieważ moja 7-mio miesięczna Maja nie chce pić mleka "sztucznego". :sorry2:
Mała jest cały czas na piersi ale ponieważ wróciłam już do pracy to Maja "musi" jeść kilka posiłków podczas mojej 8 godz. nieobecności.
Maja odżywia się tak:
ok. 5.00 - pierś
8.00-9.00 - 60-70 ml kaszki smakowej z mlekiem Bebilon 2 podawanej łyżeczką,
ok. 12.00 - zjada cały słoiczek zupki z mięskiem (130 ml, Gerber albo Bobovita)
ok.14.30 - zjada pół lub cały słoiczek deserku (130 ml, Gerber albo Bobovita)
i po moim powrocie (pracuję od 7.00 - 15.00) jest już tylko na piersi.
W międzyczsie wypija 60-70 ml herbatki (owocowej, jabłkowej lub innej). Soczki za bardzo jej nie smakują.
Jeżeli chodzi o mleko to próbowałam podawać jej mleko z butelki czyste lub zmieszane z kaszką bananową, jabłkową, malinową niestety tak się denerwuje, że jak widzi białą butelkę to od razu odwraca główkę. Dzisiaj chcę iść kupić mleko innej firmy, bo za około 2 miesiące będę chciala ją od piersi odstawić. Oczywiście próbowałam podawać mleko z różnych butelek. Po pracy karmię małą kilka razy, oczywiście w nocy też kilka razy. Mam nadzieję, że w końcu polubi jakieś "sztuczne" mleczko z kaszką lub bez. PS. Zazdroszczę mamom, których dzieciaczki wypijają określoną porcję mleka 3-4 razy na dobę:-).
 
reklama
Moja Patrysia ma 2,5 miesiąca
Je co 3-4 godziny ok 120 mleka modyfikowanego z kleikiem ryzowym
czesto zdarza sie ze zje i 150 mleczka z kleikiem
raz dziennie dostje herbatke ziolowa
i raz dziennie albo soczek z jablka ktory sama robie
albo odrobine swiezo utartego jabluszka

Na wadze przybiera. urodzila sie wazac 3kg 200 g a po 6 tyg wazyla juz 4 kg 700 g

Rozwija sie prawidlowo i jest wesolym i pogodnym dzieckiem
 
a ja znow mam z moja problem bo ostatnio ma maly apetyt ale tak je:

7 rano-same mleczko
10-kanapeczka z szyneczka,pomidorek,albo kaszka owocowa a raz w tygodniu 2 zoltka z buleczka i maselkiem.
12:30-13-mlleczko i spac
16- jakas zupka z mieskiem
17-17:30 jakis owoc albo chrupeczki kukurydziane
19-20-mleczko z kaszka
21-22 kaszka wowocowa ispac

wciagu dnia pije wode (zadnych herbatek i soczkow mala nie toleruje)
jak byla malenka to pila koperek i sczek z jabluszka i marchwi.
 
Witam. Mój Gracjan ma 6 m-cy ( i skazę białkową ) i w ciągu dnia zjada: 7-8rano mleko Nutramigen-210ml (choć nie zawsze), 13-14 obiadek(zupka-ziemniak, marchewka, pietruszka i gotowana pierś indyka), dwie godzinki później zjada całe starte jabłko i na wieczór znów 210ml mleka. w nocy budzi się raz na mleko. oczywiście dopajam go wodą bez cukru lub sokami dla danego m-ca życia. obecnie waźy 7.800kg, a urodził się z wagą 3.500kg. ne miał kolek i ogólnie jest pogodnym i spokojnym dzidzusiem :) Pozdrawiam
 
Witam!! Moja Majeczka ma 6 mięsięcy i 2 tygodnie. Jej menu :-)) :

7.00- mleko z kleikiem ryżowym 200ml
11.00- kaszka mleczno-ryżowa lub na wodzie 150ml
13-14.00- obiadek (słoiczek z gerbera dla dzieci po 6 mięsiącu 190g)
16.30-17.00- danonka lub krem z owoców coś na ząb raczej desorowato
19.00- mleczko z kleikiem kukurydzianym

W ciągu dnia Niunia dostaje pić na żadanie i od czasu do czas chrupki kukurydziane, herbatniki czy biszkopty.

Noc przesypia od 19.15 do 7.00, bez budzenia się na jedzonko.:happy2:
Jej pora na sen w ciągu dniato: 11.00 i po obiadku ok 15.00. (w dzień śpi 2 razy po 1 h)
Maja ur się z wagą 3040, w tej chwili waży 8000.
Jest bardzo energicznym i zdrowym dzieckiem.:-)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
U mnie jest następująco:

8:00 mleko (karmię piersią)
10:00 zupka warzywna (różne mixy warzyw) - około 100 ml
13:00-14:00 drugie danie (warzywa + mięsko/jajko, czasami jak zje więcej zupy to wystarcza deserek owocowy
15:00-16:00 mleko
19:00-20:00 mleko lub kaszka smakowa na mleku modyfikowanym
00:00 mleko
4:00 mleko

do tego pije jedynie wodę i zajada to co ją interesuje na naszym talerzu. Właściwie to ostatnio bardziej smakuje jej to co ja jem więc zaczynam jej podsuwać różne kąski takie jak: ziemniaczki, kotleciki mielone z cielęcinki (gotowane), gotowany bób, brokuł w całości, kasza gryczana, zupa pomidorowa itd. Wsuwa jak odkurzacz... ;-)
 
11,5 miesiąca:
5:30/6:00 - 180 ml mleka z 1 miarką kaszki ryżowej (z butli)
9:30 - kromka chleba z masłem i pomidorem lub z jajkiem
12:30 - owoce (świeże lub ze słoiczka)
15:00 - zupka warzywna z ryżem lub ziemniakiem lub makaronem (ok.80 ml)
15:20 - obiadek warzywny z mięskiem (ok.120 g)
17:00/17:30 - owoce/owoce z jogurtem i twarogiem
19:00 - kaszka mleczno - ryżowa podana łyżeczką ok. 200 ml
W ciągu dnia synek pije herbatki owocowe (dorosłe), dosładzam je odrobinę herbatkami dla dzieci, jadam chrupki kukurydziane.
 
Aduś 9 miesięcy
ok 4 rano kasza bez glutenu + swoje mleczko z butki ok 220 ml
8 kaszka glutenowa karmiony łyżeczka ok 120 ml
11-12 obiadek ze sloiczka danie miesne
15 kaszka na mleku (łyżeczka)modyfikowanym 150 ml
17 owocek lub owoce z jogurtem
19-20 kaszka bezglutenowa na swoim mleczku belilonie pepti(łyżeczka) 150ml

w ciągu dnia wcale nie chce pic mleka z butli tylko przez sen o 4, jest bardzo żywy nie usiądzie na 2 min rzadko sam sie bawi jest towarzyski i wymaga uwagi lubi pomarudzic :) wcina chrupki, biszkopty czasem pozwolę zjeść kinderka do picia soczek i herbatki bobovita na przemian
 
Ostatnia edycja:
Kswery prawie 7miesięcy;
7.30-8.00-mleko z kaszką
10.00-10.30-danonka
13.00-13.30obiadek(zupka i danie)
16.00-16.30deserek
20.00-20.30mleko z kaszką
między czasie soczek,flipsiaki,biszkopciki (do spróbowania co my jemy)i przesypia całą noc
 
reklama
Kuba 7 miesięcy

6 rano mleczko 150
9-10 rano kaszka 150 + świerze owoce
13-14 obiadek 200 (zupka lub obiadek)
17 mleczko 120
18 deserek (różnie bywa czasem nie je)
20 kaszka 200

mało nie je dopija soczkami i herbatką między posiłkami
 
Do góry