reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile i co jedzą Wasze maluszki?

Oliwka 9miesiecy
6-7rano kaszka 200ml
9.30deser jogurtowy z platkami owsianymi lub kukurydzianymi + kanapka z maslem
12. obiadek (sloiczek 250ml)przewaznie ziemniaki i miesko(cale zoltko co drugi dzien)
15.30kaszka(100ml) z deserkiem owocowym(100ml)
20.sloiczek(200ml)(ryz,makaron lub kasza z ryba lub miesem)+kanapka z maslem

jest zdrowa,pogodna,przesypia cala noc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Celinka (prawie 7 m-ca):
4 rano 180 ml mleczka z kaszką do picia
8-9 rano 170 ml wody i 10 miarek Sinlaka
12-13 200ml zupki
16-17 kisiel mleczny z 180 ml wody+1/2 słoiczka owoców
19:30-20 250 ml kaszki
W między czasie pije wode bądz herbatke, zjada 4 chrupki kukurydziane i 2 chrupaczki od Nestle.

Joanna30055 widze że podajaszesz danonka, nic nie jest Ksaweremu? Bo słyszałam, że danonki są powyżej roku, a myślałam o wprowadzeniu jogurtu.
 
Witam serdecznie wszystkie mamusie. Mam problem z córeczką, ponieważ moja 7-mio miesięczna Maja nie chce pić mleka "sztucznego". :sorry2:
Mała jest cały czas na piersi ale ponieważ wróciłam już do pracy to Maja "musi" jeść kilka posiłków podczas mojej 8 godz. nieobecności.
Maja odżywia się tak:
ok. 5.00 - pierś
8.00-9.00 - 60-70 ml kaszki smakowej z mlekiem Bebilon 2 podawanej łyżeczką,
ok. 12.00 - zjada cały słoiczek zupki z mięskiem (130 ml, Gerber albo Bobovita)
ok.14.30 - zjada pół lub cały słoiczek deserku (130 ml, Gerber albo Bobovita)
i po moim powrocie (pracuję od 7.00 - 15.00) jest już tylko na piersi.
W międzyczsie wypija 60-70 ml herbatki (owocowej, jabłkowej lub innej). Soczki za bardzo jej nie smakują.
Jeżeli chodzi o mleko to próbowałam podawać jej mleko z butelki czyste lub zmieszane z kaszką bananową, jabłkową, malinową niestety tak się denerwuje, że jak widzi białą butelkę to od razu odwraca główkę. Dzisiaj chcę iść kupić mleko innej firmy, bo za około 2 miesiące będę chciala ją od piersi odstawić. Oczywiście próbowałam podawać mleko z różnych butelek. Po pracy karmię małą kilka razy, oczywiście w nocy też kilka razy. Mam nadzieję, że w końcu polubi jakieś "sztuczne" mleczko z kaszką lub bez. PS. Zazdroszczę mamom, których dzieciaczki wypijają określoną porcję mleka 3-4 razy na dobę:-).
A próbowałaś podać Sinlak, to jest kaszka która nie zawiera mleka i robi ją się tylko na wodzie. Ja podaje butelką, a na opakowaniu piszą że nie można;-). Sinlak ma kolor żółty i jest smaczny. Może to przekona Maje do butelki.
 
danonki sa przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku zycia a mleko krowie do 3 lat jest po prostu nie zdrowe dla dzieci ja mojemu dziecku nie daje przetworów mlecznych tylko modyfikowane zawiera witaminy żelazo i wapn! pozdrawiam
 
Olu, można dawać jogurty, maślanki, kefiry i twarożki. Są łatwiej trawione dzięki fermentacji przy produkcji. Wapń z takich produktów jest lepiej przyswajany, a i białka mają mniej. Nadmiar białka jest szkodliwy dla takich małych dzieci. Ja też odradzam wszelkiego rodzaju serki dosładzane. Więcej w nich cukru niż mleka.
 
cze, moja córcia Olimpia 3 lipca skończy 8 m-cy

nasz plan dnia wygląda następująco:

6:00 - 180ml mleka z kleikiem
9:00 - 180ml kaszki na mleku HA / sinlac
12:30 - 190ml zupki / obiadku
15:00 - słoiczek deserku
18:00 - 180ml kaszki j.w.
ok 20:00 (po kąpaniu) - 150ml mleka z kleikiem

w dzień pije herbatkę lub wodę ok 150ml. zjada też kilka chrupków kukurydzianych. w nocy natomiast jest różnie, niekiedy się obudzi i chce jeszcze mleka ok 150ml a niekiedy prześpi całą noc.

 
my niestety mamy skazę białkowa wiec wszystkie produkty mleczne odpadają :)
Nam też lekarka zdiagnozowała skaze, aokazałosię że była to alergia na Lovele. Po zmianie proszku wszystko mineło, ale zdążyłam przestawić dziecko na bebilon pepti i teraz będziemy wracać do zwykłego bebilonu, tylko że zanim to zrobimy Celinka musi dostawać chociaż przez tydzień bebilon ha:baffled:. Paronoja jakaś.
 
reklama
mój synek Alanek właśnie skończył 6 miesięcy jego dzien wygląda następująco :
ok. 7:00 zjada 180 ml kaszki śpi do 8:30
ok. 11:00 ok.140 ml mleka ( przeważnie nie dojada ) śpi ok 1,5 h
ok. 13:00 zjada obiadek (sloiczek)
ok. 15:30 zjada deserek (sloiczek) śpi ok.1 h
ok. 18:00 ok.180 ml mleka zjada śpi ok. 0,5 h
ok. 21:00 po kąpieli zjada 180 ml kaszki na noc i śpi do rana od 3 miesiaca życia :-)
 
Do góry