reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile jedza wasze dzieci

reklama
Jak mój synek miał trzy miesiące to zjadał około 180 ( sam nie wiem gdzie mu się to mieściło). Moja znajoma , której córeczka skończyła 6 miesięcy od niedawna kupuje w dodomku.pl i twierdzi,ze dopiero po rachunku uświadamia sobie ile je je dziecko:)
No wlasnie ja tez nie wiem gdzie to sie miesci.mi lekarka powiedziala,ze to duzo za duzo.Synek ma teraz 3 miesiace-skonczone i jak bylam u pediatry to zapytalam czy to normalne,ze zaczal jesc 210ml i plakac jak sie skonczy to opierniczyla mnie ze max ilosc na 3 m to 150ml..... kazala wprowadzac pomalutku jabluszko , marcheweczke i kleik kukurydziany i oszukiwac woda albo herbatka,zeby mniej jadl...daje mu na noc kleik i spi od 21 do 7-8 rano.Z brzuszkiem nic sie nie dzieje takze polecam dla glodomorkow :)
 
oj zazdroszcze ze spi do rana. Mój synek tez ma 6 miesięcy w dzien zjada bardzo podobnie do twojego z tą różńica ze w nocy budzie się ok. 4 na mleko i wypija ok.130ml i potem 6 rano 120ml i spi jescze zemną do 9 , i potem wypija bardzo mało jakies 60ml.
 
Mój syn ma 4 miesiące i zmieniłam mu mleko na humana plus ( bardziej sycące) ale ilości nie zmniejszył nadal je ok. 200 nie raz 180ml. Lekarz mówił żeby kaszek mu jeszcze nie wprowadzać bo dopiero będzie gruby. Ja myśle ,że się myli. Z zupą kazał poczekać bo dostał jakiegoś uczulenia ,żeby zeszło . Jak tylko zejdzie zacznę coś wprowadzać. Proszę o jakieś sugestie dotyczące kaszki.
 
a bym zaczekała z kaszką bo na prawdę będzie gruby jak teraz je prawie 200. Lekarz ma rację. My mamy miesiąc więcej a żadnej kaszki nie dajemy.
 
ja też radzę wstrzymać się z tymi kaszkami jeszcze się ich naje , ja tam zaczęłam wprowadzać inne produkty po 6 miesiącu
 
Witam.

Moja córcia ma 6,5 miesiąca i waży 11-12 kg. Kaszki je, ale zwykle bez cukru. Je obiad z 2 dań i deserek lub owoc i pierś bez ograniczeń. Ogólnie sporo wcina.
 
reklama
W zasadzie o tym, czy dieta maluszka jest odpowiednia informuje wykładnik masy ciała. Jeżeli dziecko w ciągu tygodnia, w pierwszym półroczu życia przybiera na wadze do 150 do 200 g. to wszystko jest w porządku - co do wielkości posiłków. schemat żywienia zmienia się w każdym miesiącu - częstotliwość podawania pokarmów spada, natomiast objętość jednej porcji - wzrasta. Bardziej szczegółowo na temat diety maluszka napisano w artykule: Zdrowe nawyki maluszka
 
Do góry