reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinno ważyć 32 (2 lata 8 m) miesięczne dziecko?

U

usunięty

Gość
Ile powinno ważyć dziecko w wieku dwóch lat i 8 miesięcy? Córka już od kilku miesięcy waży 12.5 kg, po przebytej chorobie spadło do 11.9 kg. Pewnie za kilka dni znowu się unormuje do max 12.8 kg. Czy to nie za mało? Czytając poradniki dla mam jest napisane że w tym wieku dziecko powinno ważyć 14 - 16 kg. Wzrost około ( +/-) 90 /92 cm, dokładnie ciężko powiedzieć ponieważ nie daje się mierzyć. Odżywia się normalnie w tym że nie wcina mięsa (po prostu nie lubi). Oprócz tego podaję witaminy Multi Vitamol 24 +. Co o tym myślicie?
 
reklama
Ja bym się na Twoim miejscu tak mocno poradnikami nie sugerowała, bardziej wynikami badań krwi i oceną pediatry. Jeśli nie ma niedoborów to bym się nie martwiła. Nie wszystkie dzieci mieszczą się w wyznaczonych normach.
 
Świetna waga. Wzrost z resztą też. Na moje wszystko w normie. Za jakiś czas pewnie będzie skok wzrostowo-wagowy, bo tak to działa. Falami. To już na tyle duże dzieci, że przyrost sprawdza się co dobre kilka miesięcy. Patrzy na rozwój, pewnie ciężko na pupie usiedzieć ;)
955439
 
A ile powinno ważyć dziecko w danym wieku, tego nie da się powiedzieć jednoznacznie. Dziewczynka w wieku Twojej córki może ważyć 10, a może i 17. Co jest prawidłowe zależy od spojrzenia wstecz. Jaka była waga urodzeniowa dziecka, jak przybierało wcześniej. Obie wagi mogą być jak najbardziej prawidłowe w danym, konkretnym przypadku. Mogą też być niepokojące ;)
 
Do góry