reklama

ile razy w dzień przewijać 4 ms dziecko?

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez zazu51, 8 Maj 2013.

1. zazu51

zazu51 Zaciekawiona BB

no właśnie ile razy bo ja przewijam co 3 godz i niewiem czy to nie za dużo , nie za mało, czy w sam raz, jak to u Was jest ?

2. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Ja przewijam przed lub po karmieniu, wychodzi czasem co 3-4h w nocy tez raz zmieniam pampersa. Czasami pampers jest prawie suchy a czasami wazy pol kilo :-)

3. reklama
  4. martela

martela Fanka BB :)

ja mojego synka przewijałam co 3 h średnio,tak było w sam raz,pampers ani nie suchy ani też zbyt mokry,podczas upałów częściej wietrzyłam pupcię żeby się nie odparzył

5. ulala

ulala Fanka BB :)

ja zmieniałam przed kazdym karmieniem a teraz w nocy na spiocha karmie więc cała noc wytrzymuje papmpers i sie nie odparza teraz przewijam jak czuje że ma mokro tzn tak żeby nie był kilogramowy ale też żeby nie był za suchy

6. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

pampersa zmieniam jak czuję, że jest nasiąknięty (oczywiście nie czekam aż zwisa do kolan ;-)). W nocy nie przebierałam juz, bo dopiero około 3-4 robił się lekko nasiaknięty. Nie widze potrzeby zmiany pampersa gdy jest suchy :sorry2:

7. bojąca

bojąca Fanka BB :)

ja przewijajam co ok. 3 godziny w dzień a w nocy raz albo i wcale zależy od tego czy sie budzi na jedzenie chyba że narobi ale się zaleje to wtedy częściej

8. aniag78

aniag78 Fanka BB :)

Robię tak jak mata-kow
    Młody nie robi kupki w nocy od 3 miesiąca, także w nocy pieluszek nie zmieniam. W ciągu dnia, kiedy widzę, że zaczyna być już zasiusiana (ale nie przelana). Obecnie w ciągu dnia idzie nam 2-3 pampersy, jednak polskich pewnie szło by o 1-2 więcej.

9. marusiaczek

marusiaczek Fanka BB :)

ja tez nie widze potrzeby zmiany pampersa gdy nic w nim nie ma ?! what for? tez nie czekam az zwisa do kolan, ale po prostu patrze, i jak narobione to zmieniam:)

10. reklama
  11. Straciatella

Straciatella Listopadówka 2010

Ja zmieniałam wtedy, kiedy była taka potrzeba.
    Ważne, żeby nie dopuścić by pupka się odparzyła. Jest kupka - wiadomo, przebieramy od razu. A co do siuśków - chyba nie ma potrzeby przebierania każdorazowo, ale też nie można czekać na - jak to powiedziała marusiaczek - pampers zwisający do kolan. Pampersy są bardzo chłonne, ale sama nie chciałabym czuć się w nich "mokro" ;-)

12. paamelaa295

paamelaa295 Zaciekawiona BB

Dziecko powinno się przewijać wtedy kiedy pieluszka wydaje się być pełna ale podobno nie dłużej niż 3 godziny od poprzedniej zmiany - ja się do tego stosuje, chociaż w nocy nie przewijam żeby nie jej rozbudzić i jeszcze nie zdarzyło się odparzenie lub przeciek ;-)

Poleć forum