reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile wydajecie na dziecko?

Julianna*

szczęśliwa :)
Dołączył(a)
11 Wrzesień 2009
Postów
1 104
Miasto
okolice Krakowa
Drogie mamy,
Myślimy z mężem o powiększeniu rodziny :happy2: Zastanawiamy się jednak czy na pewno damy radę finansowo, dlatego chciałabym Was zapytać, jako doświadczone w tym temacie - ile przeciętnie wydajecie na maleństwo - miesięcznie? Wiem, że bardzo trudno to okeślić, że to zależy czy się karmi piersią itp, ale będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :tak:
Pozdrawiam! :biggrin2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam!
Tak szczerze to nigdy nie liczyłam co do grosza,ile wydajemy na nasze dziecko.Bo decydując się na nie-w grę w ogóle nie wchodziły kwesie finansowe.Ale musisz mieć na podstawowe wydatki - na zwiększone zapotrzebowanie na pampersy - zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia,na chusteczki,a jeśli chcesz zapewnić dziecku jakiś dodatkowy luksus,to już stawka rośnie.Miałam ten komfort,że karmiłam piersią,więc odpadało kupowanie i testowanie mleka itp.Naprawdę trudno mi określić i podać kwotę, bo różnie to bywało.Wiesz co ile kosztuje,więc choć trochę sobie przyswój ceny,policz i....do dzieła.Bo nie ma nic piękniejszego niż bycie matką!:tak:
 
Zgadzam się z przedmówczynią.nie da sie tego tak okreslić,raz sie wydaje mniej raz więcej.ja byłam w takiej sytuacji ze karmiłam mlekiem modyfikowanym bo szybko straciłam pokarm więc na mleko szło duzo,puszka mleka starczała na 3dni masakra.do tego doszło ulewanie więc sprawdzanie kolejnych rodzai mleka zeby maluszkowi podpadsowało.

wiadomo jak maluszek zachoruje a tego nie da sie przewidzieć to kasa idzie na leki a dla takiego maluszka to leki sa drogie ,jednorazowo zostawia się w aptece 100zł.
ubranka,zabawki,kosmetyki itp.duzo rzeczy.


ale zawsze jakoś daje sie radę.
Bycie matka to najpiekniejsza rzecz na świecie i nie da się tego przeliczyć na pieniądze. :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::-):-):-):-)
 
Julianna - myslę, że ile osób zapytasz, tyle możesz miec opinii:baffled: jeżeli to jest kwestia dla Was podatawowe do rozstrzygnięcia przed podjęciem decyzji o dziecku sprawdx ile masz miesięcznie "wolnych" środków, które przeznaczyłabyś na dzidziusia. Zorientuj się ile kosztują pieluszki, kosmetyki itp, które chiałabyś uzywać. Na rynku sa rózne i kosztują jedne mniej, inne więcej. Jeżeli będzie na styk, to przez ciążę możesz kupowac jakies rzeczay dla maluszka, odkładac na wózek, łóżeczko, zrobić mały zapas w pieluchach. Jednak zawsze zostawiaj sobie "zaskórniaka", bo w razie choroby nie mozna poczekać do wypłaty.
 
Do góry