reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziewczynki

reklama
Właściwie tak czytam te propozycje i współczuję przyszłym mamom konieczności wyboru! Tyle imion jest pięknych:szok:
 
W języku polskim raczej nie występuje imię Teonia, chociaż z pewnością kiedyś mogły się jakieś jednostki trafić. Znalazłam formę Teona, imię pochodzenia greckiego, też w Polsce nie było nigdy popularne. Właściwie to dziwne, bo Teona, Teonia oraz męskie Teon, Teonas nie brzmią wcale egzotycznie, są łatwe, wygodne w użyciu, wdzięczne, nic tylko nadawać.
 
Tosia to piękne imię,chociaż już bez zdrobnienia nie prezentuje się tak ładnie,zresztą podobnie jest w innych przypadkach. Paulina i Patrycja to jak dla mnie bardzo podobne imiona i można wybrać inne,nie tak popularne jak te powyższe:)
 
Witam, zastanawiam się nad imieniem dla drugiego dziecka. Razem z mężem wytypowaliśmy już kilka: Marta, Justyna, Kasia lub Wiktoria. Kasia mnie najbardziej przekonuje, jest delikatne i bardzo pasuje do dziewczynki. Jakie macie nastawienie do tego imienia?
 
Marta i Kasia były dość popularne w mojej młodości. Justynek znam kilka, a Wiktoria nadal jest chyba dość popularna.
O ile Wiktoria i Marta nie są moimi ulubionymi imionami, o tyle Justynka i Kasia dobrze mi się kojarzą. Kasia jest uroczym imieniem, może być delikatną Kasią, Kasieńką, lub tez silną Katarzyną. Znałam też dziewczynę używającą imienia Kachna i naprawdę do niej pasowało.
Przyznam się, że przez wiele lat było to imię dla mnie o zabarwieniu szarym, nijakim, ale z czasem zmieniłam nastawienie i uważam, że jest ono urocze i ciekawe.
 
reklama
Do góry