reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

Ja któregos pięknego dnia się obudziłam - Aleksander- o tak takie imie chciałabym dla mojego synka.........................co do dziewczynki jeszcze mnie nie oświeciło ale mamy jeszcze troche czasu ;) zreszta wszystko jeszcze może się zmienić
 
reklama
My dla dziewczynki mamy od dawna wybrane- Dominika, a niestety z chłopcem jest problem bo ja bym chciała Macieja a mój M jakoś niebardzo.... zobaczymy
 
Mi się podobają Sylwia i Szymon, także Filip, ale w regionalnej gazecie zobaczyłam że urodził się Filip o tym samym nazwisku i w dodatku imię ojca takie same jak mojego męża. Dalsza rodzina wydzwaniała do mojego z gratulacjami :confused:
 
Ja cały czas myślę o mojej fasolce- Zosia:-) Mojemu mężowi też się podoba, więc nie ma w sumie problemu.. Co do imion dla chłopca, to właśnie jakoś ciężko nam idzie to wymyślanie, bo ja jestem nastawiona na dziewczynkę, a mój J. chyba nie chce dyskutować z kobiecą intuicją:-D Ale podobają nam się podobne imiona, więc pewnie byłby Staś, albo Franek:happy:
 
dla dziewczynki nie możemy się dogadać, jemu podoba sie... Mercedes:tak: czego oczywiście w Polsce nie zaakceptują...

Mercedes - pięknie
a czemu nie zaakceptuja, pamietajmy, ze to nazwa przepięknej róży byla pierwowzorem.

Jakbys zobaczylam liste u Antosia w przedszkolu jak ludzie dają dzieciom na imię to nie mialabys watpliwosci ze Mercedes nie jest zadnym kosmosem...

Dla mnie osobiscie pieknie i dumnie - rewelacja
 
mój typ na ten tydzień to Jonasz dla chłopca, nawet mężowi się podoba chociaż już się zafiksował na Aronie.. dziewczynka bez zmian - Pola, chociaż mąż obstawia Sarę :-)

Piękne imiona.

Pytanie osobiste jak nie chcesz to nie odpowiadaj - czy macie korzenie żydowskie, bo tak sugerowałby wybór imion? (zawyjątkiem Apolonii)
 
Mercedes - pięknie
a czemu nie zaakceptuja, pamietajmy, ze to nazwa przepięknej róży byla pierwowzorem.

Jakbys zobaczylam liste u Antosia w przedszkolu jak ludzie dają dzieciom na imię to nie mialabys watpliwosci ze Mercedes nie jest zadnym kosmosem...

Dla mnie osobiscie pieknie i dumnie - rewelacja
mi tez się podoba, ale czytałam gdzieś, ze dla dziewczynki musi kończyć się na literę A, a także musi być odróżniana płeć, chociaż łacząc z nazwiskiem będzie wiadomo,że to dziewczynka :-)
nie mam żadnych znajomości w żadnym USC, żeby się dowiedzieć, nie wiem jak Panie z USC biorą po uwagę imiona, czy muszą być w kalendarzu, żeby były imieniny- nie mam pojęcia. wiem, że jak jedno z rodziców nie pochodzi z Polski to można nadać nawet nie polskie, ale to nie jest w naszym przypadku
 
Ja mam narazie proste typy:

Skoro fasola jest z maja - to będzie Maja :) ale mysle tez nad Krysią
a synek - Franek

Podoba mi sie jeszcze Bruno, Aleksander, Stefan
Dla dziewczynki Zosia (choc to moja mama), Pola (meża babcia), Franka, Bronka

Rodzice sie smieją, ze ja to wybieram same imiona powstancze :) cos w tym jest...
Lubie stare imiona
 
Ja któregos pięknego dnia się obudziłam - Aleksander- o tak takie imie chciałabym dla mojego synka.........................co do dziewczynki jeszcze mnie nie oświeciło ale mamy jeszcze troche czasu ;) zreszta wszystko jeszcze może się zmienić

Aleksander - Tak chcialam dac pierwszemu synkowi, ale decydujący głos mial mąż i on wybrał Antoś - też mi sie podobało wiec sie zgodzilam.

Teraz decydujący głos mam ja :) ale oczywiscie mezowi tez musi sie podobać
 
reklama
Aga0411 - Mercedes takie niespotykane ale ładne:tak::-), czemu mieli by nie zaakceptować, jak np. M. Wiśniewski:sorry: dał synowi na imie Xawier a córce Fabien i co to są polskie imiona???

My zdecydowaliśmy:
Dziewczynka - Wiktoria Marta:tak:
Chłopiec - Jakub Paweł :tak:
 
Do góry