reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

hey Majóweczki! :)
Osobiście uważam, że piękne są wszystkie imionka jeśli tylko się ładnie mówi:) np Kasia o wiele ładniej niż Kaśka:)
Ważne by dać dziecku na imię tak jak się Wam podoba a nie np teściowej sesese:) no i oczywiście żeby pasowało do nazwiska.
Jeśli miałabym dziewczynkę to wybrałabym któreś z: Julcia, Kinga, Karinka, ale będzie chłopiec zatem będzie Jakub Aleksander:)
 
reklama
Sary, bym do jednej polki z Samanta, czy Stella nie wsadzila. Bo Samanta i Stella to imiona typowo amerykanskie. A Sara to imie biblijne, spotykane na calym swiecie. Moze w Polsce jest jakies dziwne uprzedzenie do tego imienia, ale tutaj to absolutnie. Jest to imie jak najbardziej o.k.
Tobiasz, tak jak i Etan, imie biblijne. Podoba mi sie.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Stella to 'imię typowo amerykańskie'?
Zresztą zapraszam tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stella_(imi%C4%99)
Z Samantą się zgodzę, z resztą dla mnie bardzo pretensjonalne imię.
Sara niestety jest odbiera niepozytywnie i wrzucana do worka z Samantą czy Vanessą. A tak naprawdę to jak sama napisałaś imię biblijne a mnie osobiście kojarzy się z 'Małą księżniczką' ;).
 
Hej Kobitki
Ale temat imion się gotuje Dla mie zawsze śliski, niestety i zawsze mam obawę przed napisaniem czegokolwiek.

A z nadawaniem imion ludzkich psom, to faktycznie przesada. Aczkolwiek moi rodzice też kiedyś dali na imię suczce - Sara. Przy czym to było chyba z 25 lat temu, a wówczas w PL nikt nie nadawał takich imion swoim dzieciom. No, chyba że małżeństwo było mieszane, to wówczas zdarzało się zagramaniczne imię ;-)

Ja teraz muszę wybrać kolejne dziewczęce imię dla 3ciej córy :tak:
MM chce Urszulka, moje córy chcą Izabela, a ja chcę Joanna Maria.
Hehehe, wyobraźcie sobie jak MM będzie szedł z naszymi trzema córami, jak przywódca stada jakiegoś i zawoła nagle do Nich po imieniu: Ola, Ala, Ula
No, paść ze śmiechu będzie można :-D

Chciałabym wybrać jakies imię rzadziej ostatnio dawane dzieciom, tzn z tych mniej "modnych", a te powyższe chyba takowe są, co?

Już pisałam kiedyś, że Ola miała być Natalka, ale się zmieniło po tym, jak na sali były same Natalki, Amelki i Emilki :)
 
Tiger Joanna, to moja teściowa, grrrr:baffled:, ale myślę, że Ula to fajny pomysł. Mnie się podoba, a imię nie jest takie oklepane, jak właśnie Natalki, Amelki itd.
 
Jestem zdecydowanie za Urszulką :).

PS. Z tym pisaniem o tym, że Sara 25 lat tamu nie była nadawana też bym uważała.. ;) - przepraszam, może wyglądać, że się czepiam ale imiona to moje hobby i mam fioła na ich punkcie ;).
 
Julia i Julianna to zupełnie rózne imiona...!

tak samo jak Maria i Marianna

Antoś ma taką koleżanke w grupie ktora ma na imię Marianna i Panie mowią na nią
Marianka, a rodzice do niej... Maria/Marysia

sie zastanawiam... to w koncu .. sami nie wiedza jak dali jej na imię, czy co?
Nie rozumiem takich rodziców
 
Ostatnia edycja:
:-) ja nie wiem połowa znajomych mówi na Tomka połowa na Aleksandra.
Aleksander ma chyba mniej zdrobnień, bo Alex, Olek, Oluś ale jakoś Olek i Oluś nie przemawiają do mnie. Aleksander kojarzy mi się z silnym mężczyzną. a Tomasz?


........ a Tomasz ... kojarzy mi się z ... Tomaszkiem... z "Nocy i dni"......

Bogumił ... sole :-)

Barbara, zawsze na niego biadoliła..."oj Tomaszek, Tomaszek"

no i z tym ze byl strasznym psotnikiem i uczyc sie nie chcial :-)
 
Hej Kobitki
MM chce Urszulka, moje córy chcą Izabela, a ja chcę Joanna Maria.
:)

haha a właśnie miałam się dziś ciebie zapytać jak dasz małej na imię - Ula czy Ela :-D Bo myślałam że preferujesz krótkie imiona. Mi się te krótkie nawet podobają - dla dziewczynki fajne jest Iga - króciutkie i pasuje do każdego nazwiska, i jak jej kiedyś przyjdzie wyemigrować to raczej nikt z wymową nie będzie miał problemu - ale oczywiście moja koleżanka musiała tak nazwać swojego kota :wściekła/y: Kurde...

Z twoich typów podoba mi się Joanna Maria - moja siostra ma identyczne imiona :tak: i gdyby nie to że się tak nazywa, to imię Joanna też byłoby moim faworytem - krótkie Asia a ładniej Joasia
 
na jakiej podstawie twierdzisz, że stella to 'imię typowo amerykańskie'?
Zresztą zapraszam tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/stella_(imi%c4%99)
z samantą się zgodzę, z resztą dla mnie bardzo pretensjonalne imię.
Sara niestety jest odbiera niepozytywnie i wrzucana do worka z samantą czy vanessą. A tak naprawdę to jak sama napisałaś imię biblijne a mnie osobiście kojarzy się z 'małą księżniczką' ;).

Jezuuu, ale wyszperalas mojego posta chyba z poczatku watku. A w twoim linku nic na ten temat nie ma... I czemu uwazasz, ze jakies imie jest pretensjonalne??? Imie to imie, jak dla mnie opinia, ze jakies imie jest pretensjonalne jest bez sensu...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kliknelam w google i juz znam pierwotne pochodzenie imienia Stella... Ale czy to takie wazne, ze jest pochodzenia lacinskiego. Chyba sama przyznasz, ze jest nadawane glownie w krajach angielsko jezycznych? Ja we Francji np. nie znam zadnej Stelli, mimo tego, ze jezyk francuski nalezy do rodziny jezykow lacinskich, a Sara spotyka sie tu dosc czesto... A Samanta to byc moze pochodzenia greckiego, byc moze armenskiego, a byc moze literackie imie angielskie..., ale tez najczesciej spotykane w krajach angielskojezycznych... Mi sie te imiona kojarza bardziej z Ameryka, niz Sara. Stad moj post...
 
Do góry