reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

Nie jesteś głupia :p Podobno dziecko przychodzi na świat z imieniem i jak urodzisz bedziesz wiedziała. Ja nadal nie jestem pewna. Póki co jest Adam a jak przyjdzie na świat i wcale się tak nie będzie nazywał to trudno :p Się zmieni :)

:happy2::happy2:

Joanna - Asia, Maria - Marysia, Gabriela - Gabrysia, Klaudia (jakie zdrobnienie? Klaudusia, hmmm)

jeszcze poszperam w kalendarzu, albo na stronce Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki
Polecam. Może kogoś jeszcze zainspiruje :happy2:
 
reklama
Gabriela - Gabrysia
Ja do mojej córci wołam Gabi, Gabrysia, Gabcia, Gabunia, a jak jest niegrzeczna to Gabryśka lub Gabrycha. W szkole mówią do niej Gabi.


Jeśli chodzi o imię Klaudia, to można zdrobnić Klaudusia, Klaudunia, Klaudynka, Klaudeńka, Klaudzia.
 
Córka moje kuzyna ma na imię Klaudia i my wołalismy na nia Klaudunia, Klaudusia, Klaudek, a ona jak była malutka to mówiła, że jest Dusia
 
Aż sama zaczęłam się zastanawiać nad zdrobnieniami do imion które wybrałam
Mirosława - Mircia, Mirusia, Mirunia
Cyprian - Cyprianek, Cypcio i tu właśnie mam problem czy Cypisek też może być zdrobnieniem do Cyprian?
A może Wy macie jakieś pomysły do imienia Mirosława lub Cyprian?
 
też jestem za Marysią.
Gabi nie chce MM.

Co zrobić, że "mijamy się" z imionami. Z poprzednimi córami byliśmy bardzo zgodni.
Oli nadaliśmy imię po urodzeniu, ja byłam jeszcze wtedy na porodówce, po narkozie. Pisałam o tym kiedyś.
I teraz też być może tak będzie, ale ni po narkozie, mam nadzieję ;-)

Klaudię tak sobie rzuciłam, bo niby mi się podoba, ale sama nie jestem przekonana. Poza tym te zdrobnienia takie niezgrabne jakieś.

Cyprian bardzo mi się podoba. Cyprian Kamil :-);-)
Do Mirci więcej zdrobnień nie wymyślę, żałuję za grzechy ;-)
 
reklama
Ja mam przyjacółkę Mirkę wołamy Miruś, Mircia, Mirunia, Mirusia, Mireńka - a najczęsciej Majra :)
 
Do góry